Lapas

Kļūdas / ieteikumi Atvērt visus

Iepazīsties ar biežāk uzdotajiem jautājumiem Pirms sūti mums ziņojumu, apskaties biežāk uzdotos jautājumus, iespējams, ka šeit atradīsi atbildi uz savējo.

Atbilde:
Lapu var piereģistrēt portālā draugiem.lv reģistrējusies persona caur sadaļu Lapas
Lapas izveide un pamata funkcionalitāte ir bez maksas.
Draugiem.lv lapu var reģistrēt persona, kura vismaz mēnesi ir reģistrējies kā portāla lietotājs.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Nē, lapu izveide draugiem.lv protālā ir iespējama tikai no 16 gadu vecuma.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Ja Tev jau ir mājas lapa, Tu vari tajā ievietot savas draugiem.lv lapas reklāmas bloku, kas parādīs dažus Tavas lapas sekotājus un ļaus apmeklētājiem uzreiz nokļūt Tavā draugiem.lv lapā, lai pieteiktos par sekotāju. Šādā veidā Tu varēsi diezgan ātri tikt pie ievērojama sekotāju skaita, kas automātiski saņems jaunumus Tavā draugiem.lv lapā savā profilā.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Lapas izveide un funkcionalitāte ir bez maksas.  Veicot vienreizēju iemaksu, uzņēmums var saņemt oficiālās lapas statusu.

Lapas apstiprinājums ir nepieciešams, lai mēs būtu droši, ka lapas veidotājs ir tiesīgs izvietot atbilstošo informāciju savā lapā. Mēs vēlamies izvairīties no viltus lapām, kas saturētu nepatiesu vai pat melīgu informāciju par kādu uzņēmumu vai organizāciju.
Apstiprinājums tiek veikts lapas veidotājam, samaksājot vienreizēju simbolisku maksājumu 7.00 Eur (PVN iekļauts) apmērā.
Maksājums ir jāveic no konta, kura turētāja tiesības uz konkrēto lapu ir jāapstiprina.
Piemēram, ja tiek veidota lapa uzņēmumam X, tad maksājums ir jāveic no uzņēmuma X konta. 

Iemaksāto summu pēc tam varat izmantot minireklāmas izvietošanai portālā.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Tev nepieciešams lapas apstiprinājums (apzīmējums Oficiālā lapa), ja vēlies:
- sekotāju uzticību informācijai, kas tiek publicēta šajā lapā;
- minireklāmu 10 Eur apmērā;
- iespēju iekļūt TOP saitēs u.c.

Oficiālās lapas var būt:
- Uzņēmuma oficiālā lapa (Lapas nosaukumam jāsakrīt ar uzņēmuma nosaukumu)
- Oficiālā lapa uzņēmuma veidotam portālam vai internetveikalam
- Oficiālā lapa uzņēmuma organizētam publiskam pasākumam
- Zīmola oficiālā lapa (zīmola īpašniekam vai oficiālajam izplatītājam Latvijā)


Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Jā, tas ir iespējams.
Iepazīsties sīkāk ar tehnisko dokumentāciju.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Lapās ir 4 dažādi lietotāju tiesību līmeņi:
1) parasts apmeklētājs - lietotājs, kas skatās konkrēto lapu. Šim lietotājam ir atļauts ierakstīt lapas viesu grāmatā, komentēt lapas galerijas, jaunumus.
2) lapas administrators - lietotājs, kas papildina saturu lapā. Šim lietotājam ir atļauts pievienot pievienot lapā jaunumus, pievienot jaunus administratorus, galerijas, viesugrāmatā rakstīt lapas vārdā, izmantot Runā pakalpojumu, runājot kā lapai, lasīt un atbildēt uz vēstulēm. Ja vien lapas īpašnieks nav to aizliedzis, tad administratori var arī mainīt pirmās lapas izkārtojumu un pievienot / noņemt lapas sadaļas.
3) darbinieks - šajā sadaļā uzņēmumam, kam lapa tiek veidota, ir iespēja parādīt savus darbiniekus. Darbinieki nevar administrēt lapu.
4) lapas īpašnieks - lietotājs, kam ir visas iepriekš minētās administratora tiesības un papildus tiesības- dzēst lapu.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:

Saskaņā ar šiem noteikumiem interneta „Portāla” www.draugiem.lv reģistrētajiem lietotājiem - „Lietotāji” ir tiesības bezmaksas, izveidot un publicēt Lietotāja web lapu, savam uzņēmumam vai organizācijai, tai skaitā integrējot lapas saturā web aplikācijas.

Draugiem.lv ir tiesības nepublicēt Lietotāja izveidoto lapu, vai tajā integrēto aplikāciju, ja tiek konstatēts, ka Lietotāja izveidotās lapas profila, vai integrētās aplikācijas saturs neatbilst šiem noteikumiem, Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, vai pārkāpj trešo personu tiesības, piemēram, patentu tiesības, zīmola tiesības, vai autortiesības.

Draugiem.lv ir tiesības, jebkurā brīdī, bez Lietotāja brīdināšanas, nepaskaidrojot iemeslus pārtraukt Lietotāja izveidotās lapas, vai tajā integrētās aplikācijas publicēšanu.

Lietotājs ir atbildīgs par izveidotās lapas satura atbilstību Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem un tiesībām izplatīti informāciju. Aizliegts publicēt maldinoša, godu un cieņu aizskaroša satura tekstus, aizliegtu reklāmu.

Lietotājam ir aizliegts savā lapā, vai tajā integrētajā aplikācijā, piedāvāt informācijas izvietošanu par maksu, vai pārdot reklāmu, bez saskaņošanas ar Draugiem.lv.

Jebkāda veida maksas pakalpojumu ieviešana lapās, vai integrētajās aplikācijās ir saskaņojama ar Draugiem.lv.

Lietotāja lapu saturā un aplikācijās aizliegts ievietot reklāmas vai saiti uz avotiem, kuri:

 • satur maldinošus, godu un cieņu aizskaroša satura tekstus;
 • aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu;
 • satur datorvīrusus vai kaitē datora vai elektronisko sakaru programmatūras darbībai (drošībai);
 • ir pornogrāfiska vai pārlieku erotiska rakstura
 • reklamē vai ved uz konkurējošiem sociāliem tīkliem;
 • reklamē portālā piedāvātajiem pakalpojumiem konkurējošus produktus;
 • satur politisko reklāmu;
 • reklamē alkoholiskos dzērienus vai cigaretes, auditorijai līdz 18 gadiem;
 • satur informāciju vai reklamē psihotropas vielas, vai psihotropam vielām, pielīdzināmas vielas, vai augus;
 • satur tādus paziņojumus, vai vizuālos attēlus, kas (Draugiem.lv interpretācijā) pārkāpj ētikas, humānisma, morāles, tikumības un pieklājības normas;
 • satur visu cita veida informāciju, kas ietekmē vai var ietekmēt Portāla normālu darbību un drošību, tajā skaitā var radīt nevienlīdzīgus nosacījumus atsevišķu lietotāju dalībai konkursos.

Lietotājam ir pienākums nodrošināt citu Portāla lietotāju personu datu aizsardzību. Lietotājam ir tiesības izmanot un apstrādāt tā rīcībā nonākušos lietotāju personu datus, tikai konkrētās lapā integrētās aplikācijas funkcionalitātes nodrošināšanai. Lietotājam ir aizliegts šos datus nodot trešajām personām, kas nav saistītas ar aplikācijas izstrādi/lietošanu. Aplikācija nedrīkst pieprasīt no Portālā reģistrētajiem lietotājiem, lai tie uzrāda savu e-pasta adresi, pievienojoties aplikācijai vai pašā aplikācijā. Aplikācija nedrīkst uzkrāt Portāla reģistrēto lietotāju datus, izņemot datus ko rada pati aplikācija – rezultāti, reitingi, kas ir piesaistīti konkrētā lietotāja ID. Aplikācijas izmantošanai atļauts kešot API pieprasījumu rezultātus, ne ilgāk kā uz 12 stundām, lai neradītu lieku slodzi Draugiem.lv API platformas serveriem.

Lietotājs ir pilnībā atbildīgs par jebkāda veida zaudējumiem, vai trešo personu prasījumiem, kas varētu tikt vērsti pret Draugiem.lv, saistībā ar lapas profila publicēšanu (piemēram, uzņēmuma nosaukums, politisko partiju nosaukums, reģistrēta preču zīme, domēns, utml.,).

Lietotājam ir tiesības jebkurā brīdī pārtraukt savas lapas profila informācijas publicēšanu, dzēšot lapas profilu no Portāla.

Ievērojot šos noteikumus, Draugiem.lv nevienā atgadījumā nebūs atbildīgs par Lietotāja izveidotās lapas saturu, jebkādiem izrietošiem, tiešiem, netiešiem zaudējumiem, tai skaitā, tādiem zaudējumiem kā ieņēmumu zaudējumi, finansiāli vai zīmola prestiža zaudējumi trešām personām, saistībā ar lietotāja lapas profila publicēšanu.

Tava draugiem.lv lapas adrese, ko izvēlēsies, būs pieejama ne vien draugiem.lv, bet visiem Interneta lietotājiem.

Obligāti norādi savas kompānijas pilnu nosaukumu, izveido aprakstu un izvēlies pareizo kategoriju. Aizliegts reģistrēt lapas organizācijām, kuru pārstāvis neesi.

Ir divu veidu lapas – autentificētās, jeb apstiprinātās un parastās. Apstiprinātās lapas saņem atšķirības zīmi – uzticama lapa un papildus iespējas rediģēt lapas informāciju. Lapas autentifikāciju iespējams veikt no konkrētās kompānijas konta iemaksājot vienreizēju simbolisku samaksu – Ls 5 apmērā.

Apstiprinot šos noteikumus lietotājs pilnībā apliecina, ka ir iepazinies ar to saturu un ir atbildīgs par to ievērošanu.


Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Ja Tu esi Lapas īpašnieks un vēlies to nodot cita lietotāja rīcībā, tad raksti mums, izmantojot sadaļu Palīdzība "Kļūdas/ ieteikumi".
Iesniedzot ziņu, norādi Lapas adresi (iekopē linku) un linku uz jaunā Lapas īpašnieka profilu portālā.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
To var izdarīt lapas sadaļā "uzstādījumi" -> "administratori" -> "pievienot administratoru", iekopējot linku uz konkrētā lietotāja profilu portālā. Lietotājam tiks nosūtīts uzaicinājums, pēc kura apstiprināšanas viņš būs lapas administrators.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
To var izdarīt lapas sadaļā "uzstādījumi".

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Ierakstot adresi, tā automātiski parādās kartē - izmantojot Google Maps servisu. Rakstot adresi, izvairieties no saīsinājumiem. Ja adresē ir mājas numurs un dzīvokļa numurs, un tā netiek kartē attēlota pareizi, pamēģiniet dzēst dzīvokļa numuru.Ja neizdodās tikt galā, rakstiet mums!

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Tas ir jādara lapas sadaļā "Uzstādījumi" -> "Vēlos dzēst profilu ".

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Ja lapas galerijas skatās parasts lietotājs, tad kā bilžu ievietotājs rādās konkrētā lapa. Ja galerijas skatās kāds no lapas administratoriem, tad tiek rādīts kurš konkrēti no lapas administratoriem ir ievietojis attēlus. Šāda funkcionalitāte ir ieviesta tādēļ, lai lapās, kam ir vairāki administratori varētu saprast, kurš tieši no administratoriem ir veicis kādas aktivitātes. Varat par šo niansi paši pārliecināties apskatot savu draugiem.lv lapu kā neautorizēts lietotājs.

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?


Atbilde:
Parasti tas notiek nākamajā darba dienā pēc maksājuma veikšanas. Ja no apmaksas brīža ir pagājušas vairākas dienas, taču oficiālais statuss nav piešķirts, lūdzu, atsūti mums maksājuma uzdevumu uz e-pastu draugiem@draugiem.lv .

Vai ieguvi atbildi uz uzdoto jautājumu?