Sīkdatņu noteikumi

SIA Draugiem savā interneta vietnē www.draugiem.lv, tajā skaitā mobilajā versijā un mobilajā lietotnē (turpmāk katra atsevišķi – “interneta vietne”) izmanto sīkdatnes (cookies). Ja esi sniedzis savu piekrišanu, papildus sīkdatnēm, kas nodrošina interneta vietnes funkcionalitāti, tavā datorā vai citās ierīcēs, no kurām piekļūsti mūsu interneta vietnei, var tikt izvietotas sīkdatnes, tīmekļa bāksignāli un tamlīdzīgas uzglabāšanas tehnoloģijas analītiskiem un mārketinga mārķiem. Šajos Sīkdatņu noteikumos aprakstīts, kādas sīkdatnes mēs izmantojam mūsu interneta vietnē un kādiem nolūkiem.

Tur varat mainīt sīkdatņu iestatījumus un ieslēgt vai atslēgt katru sīkdatņu veidu atsevišķi (izņemot obligātās sīkdatnes) uzklikšķinot uz zemāk esošās “Sīkdatņu iestatījumi” pogas.

Sīkdatņu iestatījumi

1. Kas ir sīkdatnes?


Sīkdatnes ir sīkas teksta datnes, kuras tiek uzglabātas tavā ierīcē, apmeklējot mūsu mājas lapu. Tava izmantotā pārlūkprogramma izmanto sīkdatnes, lai nosūtītu informāciju atpakaļ uz interneta vietni katrā nākamajā apmeklējuma reizē, lai interneta vietne varētu atpazīt lietotāju un atcerēties lietotāja izvēles (piemēram, ierakstīšanās informāciju un citus iestatījumus). Tādā veidā tavs nākamais apmeklējums būs vieglāks un vietne tev noderīgāka.


2. Kāda veida sīkdatnes un kādiem nolūkiem mēs izmantojam?


Mūsu interneta vietnes darbībā mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes. Kad piekļūsti mūsu interneta vietnei, mēs varam tavā pārlūkprogrammā vai ierīcē izvietot obligātās sīkdatnes. Pārējās sīkdatnes tiks izvietotas, tikai ja būsi sniedzis savu piekrišanu. Turpmāk norādīta sīkāka informācija par sīkdatnēm, kas var tikt uzglabātas tavā pārlūkprogrammā vai ierīcē.

  • Obligātās sīkdatnes.
    Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai interneta vietne darbotos un tās nevar izslēgt. Bez šīm sīkdatnēm nav iespējams nodrošināt pieslēgšanos lietotāja profilam un pilnvērtīgi lietot interneta vietni. Tās parasti tiek iestatītas tikai, reaģējot uz jūsu veiktajām darbībām un pieprasījumiem. Piemēram, lai nodrošinātu “Atcerēties mani” funkcionalitāti, kas paredz to, ka lietotājam katru reizi nav jāievada savs e-pasts un parole; lai atcerētos, cik lielu skaļumu lietotājs izvēlējies dziesmu atskaņotājam Mūzikas sadaļā utt. Šīs sīkdatnes neatklāj lietotāja identitāti un nevāc lietotāja informāciju. Tās tiek uzglabātas lietotāja ierīcē līdz pārlūkprogrammas aizvēršanai vai, atsevišķos gadījumos, pastāvīgi, līdz lietotājs tās izdzēš no pārlūkprogrammas vai ierīces.
  • Analītiskās sīkdatnes.
    Šīs sīkdatnes ļauj skaitīt apmeklējumus un to avotus, lai mēs varētu novērtēt un uzlabot mūsu interneta vietnes veiktspēju. Tās palīdz mums uzzināt, kuras lapas ir visvairāk un vismazāk populāras, un uzzināt, kā apmeklētāji pārvietojas pa interneta vietni. Visa informācija, ko šīs sīkdatnes apstrādā, ir apkopotā veidā. Analīzes nolūkos mēs varam izmantot trešo personu sīkdatnes. Dažas no šīm sīkdatnēm var tikt uzglabātas ierīcē vai pārlūkprogrammā pastāvīgi.
  • Mārketinga sīkdatnes.
    Šīs sīkdatnes nodrošina reklāmas un paziņojumus, kas saistīti ar lietotāju un tā interesēm. Tās var izmantot trešo pušu pakalpojumu sniedzēji, lai izveidotu savu interešu profilu un parādītu atbilstošas reklāmas citās vietnēs.  Šīs sīkdatnes tiek izmantotas arī, lai pielāgotu reklāmu un paziņojumus, balstoties uz lietotāja interesēm, atrašanās vietu, kā arī limitētu lietotāja iespējas redzēt reklāmu un izmērītu reklāmas kampaņu efektivitāti. Šīs sīkdatnes neuzglabā tieši personisko informāciju, bet ir balstītas uz unikālu pārlūkprogrammas un interneta ierīces identificēšanu. Šīs sīkdatnes atceras, ka tu apmeklēji mūsu interneta vietni, un var tikt izmantots, lai parādītu tev citās vietnes personalizētu reklāmu. Ja atslēgsi šīs sīkdatnes, tev tiks sniegta mazāk personalizēta reklāma. Reklāmas nolūkos mēs varam izmantot trešo personu sīkdatnes. Dažas no šīm sīkdatnēm var tikt uzglabātas ierīcē vai pārlūkprogrammā pastāvīgi.

3. Trešo personu sīkdatnes


Mūsu tīmekļa vietne izmanto trešo personu pakalpojumus, piemēram, spēļu un citu pakalpojumu nodrošināšanai, kā arī analītiskajiem pakalpojumiem, lai mēs zinātu, kas mūsu tīmekļa vietnē ir populārs un kas ne. Tādējādi mēs padaram mūsu tīmekļa vietni lietojamāku. Jebkādu no trešo personu sīkdatnēm iegūtu informāciju apstrādā attiecīgais pakalpojuma sniedzējs, līdz ar to aicinām iepazīties arī ar šo pakalpojumu sniedzēju privātuma noteikumiem. Tāpat citas vietnes, kuras apmeklē lietotājs, arī var ietvert sīkdatņu izmantošanu, piemēram, YouTube, un šīs vietnes var izvietot savas sīkdatnes, lai būtu iespējams kopīgot saturu sociālajos tīklos vai iegūtu piekļuves statistiku. Tu jebkurā laikā vari izvēlēties atteikties no trešo personu sīkdatņu veiktas apstrādes.

Piemēram, mēs varam izmantot Google Analytics sīkdatnes mūsu lietotāju mijiedarbības ar mūsu tīmekļa vietnes saturu mērījumiem. Šīs sīkdatnes savāc informāciju par tavu mijiedarbību ar tīmekļa vietni, piemēram, unikālie apmeklējumi, atkārtotie apmeklējumi, seansa ilgums, tīmekļa vietnē veiktās darbības.


4. Kā kontrolēt sīkdatnes?


Apmeklējot mūsu vietni, tev tiek parādīts informatīvais paziņojums, ka interneta vietne izmanto sīkdatnes un tiek lūgta tava piekrišana analītisko, mārketinga un treši pušu sīkdatņu izvietošanai. Ja vēlies atsaukt savu piekrišanu vai izmainīt sīkdatņu opcijas, piemēram, atslēgt katru sīkdatņu veidu atsevišķi (izņemot obligātās sīkdatnes) to vari darīt, uzklikšķinot uz augstāk esošās “Sīkdatņu iestatījumi” pogas. Tavā ierīcē saglabātās sīkdatnes, vari izdzēst visas pārlūkprogrammā saglabātās sīkdatnes un iestatīt pārlūkprogrammu bloķēt saglabātās sīkdatnes. Noklikšķinot uz pogas “palīdzība” pārlūkprogrammā, tu vari atrast norādes, kā neļaut pārlūkprogrammai saglabāt sīkdatnes, kā arī kādas sīkdatnes jau ir saglabātas un, ja vēlies, dzēst tās. Izmaiņas iestatījumos veicamas katrai tavai izmantotajai pārlūkprogrammai. Tomēr, lūdzu, ņem vērā, ka, nesaglabājot dažas sīkdatnes, iespējams, tu nevarēsi pilnībā izmantot visas interneta vietnes funkcijas un pakalpojumus. Tu vari arī atsevišķi atteikties no tavas vietnes darbības pieejamības Google analytics, uzstādot Google Analytics atteikšanās pārlūkprogrammas pievienojumprogrammu, kas nepieļauj vietnes apmeklējuma informācijas apmaiņu ar Google Analytics. Saite uz pievienojumprogrammu un plašāku informāciju: https://support.google.com/analytics/answer/181881.

Turklāt, ja vēlies atteikties no uz interešu pamata balstītas uzvedības reklāmas, tu vari to izdarīt, izmantojot vienu no šiem rīkiem, pamatojoties uz reģionu, kurā tu atrodaties. Lūdzu, ņem vērā, ka tas ir trešās personas rīks, kas saglabās savas sīkdatnes tavās ierīcē, un Roadgames nekontrolē un nav atbildīgs par to privātuma politiku. Vairāk informācijas par iespējām atteikties:
ASV – Digital Advertising Alliance
Kanāda – Digital Advertising Alliance
ES – European Interactive Digital Advertising Alliance


5. Izmaiņas Sīkdatņu noteikumos


Mēs paturam tiesības veikt izmaiņas šajos Sīkdatņu noteikumos. Šo noteikumu grozījumu un/vai papildinājumi stāsies spēkā brīdī, kad tie tiek publicēti mūsu interneta vietnē. Turpinot izmantot mūsu vietni un/vai mūsu pakalpojumus pēc tam, kad ir veiktas izmaiņas šajos Sīkdatņu noteikumos, tu norādi, ka esi piekritis jaunajam Sīkdatņu noteikumu formulējumam.


6. Kontaktinformācija


Ja tev ir kādi jautājumi par taviem personas datiem vai šiem Sīkdatņu noteikumiem, vai arī vēlies iesniegt sūdzību attiecībā uz to, kā mēs apstrādājam tavus personas datus, lūdzu, sazinies ar mums pa e-pastu, rakstot uz draugiem@draugiem.lv .


Šie sīkdatņu noteikumi ir spēkā no 03.02.2020.