Biogrāfija

Lienīte, kā viņu dēvē draugi un radi ir dzimusi 1986.gada 4.novembrī un savas bērnu dienas lielākoties pavadījusi Valkas rajona „Sprigulīšu” mājās. Jau no agras mazotnes Liene ir bijusi uzņēmīga un savu raksturu parādījusi ikkatram, kas to nav novērtējis. Mācījusies Strenču vidusskolā, pabeigusi Valmieras Viestura vidusskolu un Jāzepa Vītola Valmieras mūzikas skolu, kur apguvusi spēlēt saksofonu un vijoles spēli. Vēlākos gados ieguvusi diplomu Latvijas Kultūras koledžā. Ar mūziku un radošo mākslu aizrāvusies jau jaunībā, kad viena jaukā dienā paziņojusi – „Mammu, es gribu būt dziedātāja”.

Lieni varētu saukt par radošo skatuves mākslinieci, jo nedaudzo uz skatuves pavadīto gadu gaitā, ir pieredzējusi daudz un dažādus izaicinājumus – būt par dziedātāju, dziesmu un vārdu autori, ieguvusi Gēba Pantiļējeva rokām darināto pieminekli „Cunami” piedaloties „Dziesma manai paaudzei”, piedalījusies Eirovīzijas nacionālajā atlasē, aktrisi, raidījuma „Ķepa uz sirds” vadītāju, kā arī vairakkārt piedalījusies dažādos Latvijā populāros TV šovos.

Līdz šim Liene ir izdevusi vienu soloalbūmu „Vārdos nepateiktais”, no kura dziesma „Ugunskurs” 2006.gadā ieguva godpilno 1.vietu LTV1 programma „Šlāgeraptauja”, taču gadu vēlāk Liene apvienojas ar dziedātāju Jāni Moiseju un kopīgi izdot albūmu „Pasaule ir skaista”, kurā iekļautas 14 Raimonda Paula kompozīcijas, aranžētājs un producents Roberts Lejasmeijers. Pateicoties klausītāju un atbalstītāju aktivitātei, albūms tika pārdots vairāk kā 5000 kopijās un līdz ar to ieguva Zelta diska statusu. Vēlāk 2008.gadā Liene Šomase un Jānis Moisejs iegūst gada balvu nominācijā „Labākais šlāgeris vai kantrī dziesma” ar dziesmu „Neskaties pulkstenī”, kā arī pretendēja "Labākais šlāgeru vai kantrī mūzikas albums" nominācijā ar kopīgo albumu „Pasaule ir skaista”.

2007.gadā Liene pirmo un līdz šim pēdējo reizi piedalījās Latvijas Eirovīzijas nacionālajā dziesmu atlasē ar Laura Reinika sacerēto dziesmu „Take off your mask”, kura ieguva godpilno 1.vietu pusfināla atlasē, taču fināla kopvērtējumā iegūstot 4.vietu.

Pirmā pieredze, kā TV šova dalībniecei bija 2004.gada, kad Liene jeb Lenii piedalījās „Talantu fabrika 4”, iegūdama kopvērtējumā 3.vietu, tikai par dažām balsīm atpaliekot no otrās vietas ieguvēja Dave. 2007.gada rudenī nāca jauns izaicinājums – dziedāt duetā ar motobraucēju Jāni Vinteru TV šovā „Dziedi ar zvaigzni”. Kopumā šova finālā nobalsoja 203,251 šova skatītāji un atbalstīji, atdodot lielāko daļu balsu (179,864 balsis) par Lieni Šomasi un Jāni Vinteru apsteidzot otrās vietas ieguvējus Ellu un Raivo. 2009.gadā piedalījās jaunā izaicinājumā - LNT un LMK kopīgi rīkotajā šovā "Cīņas klubs", kur startēja ar dziesmu „Jauna diena”. Finālā 2009. gada 21. februārī, iegūst 2. vietu, zaudējot par dažām balsīm Intaram Busulim. Tā paša gada vasarā, Liene piedalās TV šovā „Koru kari” ar „Valmieras dzelteno kori”, pārstāvot savu dzimto pilsētu Valmieru.

2009. gada janvārī Latvijas Radio 2 un SEB Unibankas kopīgi rīkotajā pasākumā "Muzikālā banka", Liene piedalās ar dziesmu „Klauns” (Tava dzīve nav rožu lauks), kur kopīgajā balsojumā iegūst godpilno 13. vietu no vairāk kā 100 citām dziesmām.

2009.gadā sadarbībā ar fotogrāfu Aleksandru Sokolovu izdod pagaidām vienīgo skatuves mākslinieces bilžu kalendāru, kurā apkopotas dažādas Lienes Šomases fotogrāfijas.

Liene sevi ir paspējusi pierādīt ne tikai kā dziedātāju un radošu skatuves mākslinieci, bet arī kā aktrisi piedaloties populārajā LNT seriālā „Svešā dzīve”, kurā atveido vienu no galvenajām lomām – tēlu Lauru. Liene ir iedziedājusi iemīļotā seriāla tituldziesmu, kas kļuva par plaši atzīstu dziesmu klausītāju vidū. Savu talantu un aktiera dotības Liene parādīja piedaloties Rolanda Kalniņa veidotajā filmā „Rūgtais vīns” spēlējot lomu – ielu muzikante Ieva. 2011.gada vasarā pēc Voldemāra Šoriņa režijas piedalījās muzikālā brīvdabas komēdijā „Grēku kalna dēkaiņi”, kur atveido galveno lomu Lindija.

Pati par sevi Liene smej: „Sapņi man ir lieli, bet vai tie piepildīsies... To man dzīve un Dieviņš rādīs. Esmu sapratusi, kā dzīvē nedrīkst neko sīki un smalki saplānot, jo tur kur man būs jāiet un tas, kas man būs jādara, tur tik un tā es nonākšu. Uz skatuves es izbaudu katru mirkli, jo tāda diena, kāda tā ir šodien vairs nebūs rīt. ”

Dalībnieki

VIDZEMES fanu kluba vadītāja. :)

Soliste

Draugs

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam