Nacionālais Botāniskais dārzs

 

Ieteikt
 49

Atpakaļ uz stāstu sarakstu

Salmu figūru festivāls! Nāc, iedvesmojies, veido!

Dzēsts lietotājs
Ievietots: 25. feb 2010 14:26

Svētdien, 28. februārī, Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī tiks atklāts salmu figūru festivāls.

Festivāla ideja pieder uzņēmīgiem cilvēkiem no radošās apvienības „Utt.lv”. Ideja radās, vērojot, kā cilvēki pirms Ziemassvētkiem iegādājas Ķīnā ražotas briedīšu un citu zvēru figūras. Taču gandrīz katrā Latvijas pilsētā - bērnudārzā, mākslas skolā vai puķu veikaliņā ir cilvēki, kuri prot izgatavot gaumīgus salmu objektus, kas ne vien kvalitātes, bet arī cenas ziņā ir pārāki par importa darinājumiem. Turklāt ikviens interesents itin ātri var apgūt salmu figūru veidošanas pamatiemaņas un izvietot savā pagalmā vai piemājas dārzā paša gatavotus dabīgu materiālu objektus.

Salmu festivāla laikā Botāniskā dārza apmeklētājiem būs iespējams aplūkot vairākus desmitus salmu skulptūru, tostarp pasaku tēlus un multfilmu varoņus. Ikviens ir aicināts papildināt ekspozīciju, izveidojot savas salmu figūras un to tematiskas kompozīcijas. Darbu autori festivālā izstādītos objektus varēs gan pārdot un izsolīt, gan arī dāvināt vai vest atpakaļ uz savām mājām. Ik sestdienu no pulksten 12 līdz 15 festivāla ietvaros tiks organizētas meistarklases, lai ikviens, kurš vēlas, var apgūt iemaņas salmu figūru veidošanā, papildināt ekspozīciju ar savu darbu un pretendēt uz balvu kategorijā „Dari kā mēs, dari ar mums, dari labāk par mums”.

Atklāšanas dienā no pulksten 15:00 festivāla organizatori aicina visus ciemiņus iedzert krūzīti karstas tējas un izveidot savu salmu lelli. Pulksten 18:00 par godu festivālam notiks savdabīga uguņošana – salmu objekti tiks izgaismoti, un gaisā tiks palaistas gaismas laternas.

Latvijā pirmais salmu figūru festivāls Nacionālā Botāniskā dārza teritorijā būs atvērts līdz 5.aprīlim – otrajām Lieldienām. Festivālu organizē radošā apvienība „Utt.lv”, SIA „Salaspils Nami” un VA „Nacionālais botāniskais dārzs”.

Ielūkojies arī šeit: www.draugiem.lv/salmufestivals
Ieteikt
 4