Nacionālais Botāniskais dārzs

 

Ieteikt
 49

NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS. Katram no vārdiem ir nozīme!

NACIONĀLAIS Botāniskais dārzs reprezentē Latviju savā nozarē. Dārza zinātnieki izveidojuši kultūraugu kolekcijas, kādas ir vienīgi šeit, Salaspilī. Mēs lepojamies ar dendrāriju, kurā visu gadu zaļo vairāk nekā tūkstoš skujkoku formu. Mēs lepojamies ar Latvijā selekcionētajām parka rozēm un dālijām, ar rožu, gerberu, krizantēmu, alstremēriju kolekcijām. Mēs priecājamies, ka NBD zinātnieku radītās pārtikas augu šķirnes – augstās zilenes, lielogu dzērvenes, brūklenes – gūst atzinību Latvijas zemnieku vidū. Mēs rūpējamies par Latvijas savvaļas augu un Latvijā radīto kultūraugu šķirņu genofonda saglabāšanu.

Nacionālais BOTĀNISKAIS dārzs veic pētījumus botānikā, augu fizioloģijā, dendroloģijā, apstādījumu ekoloģijā, rūpējas par Latvijas apstākļiem piemērotu kultūraugu introdukciju un selekciju. Dārza zinātnieki brauc ekspedīcijās, ievāc augu materiālu izpētei. Tā ir izveidotas vairākas ievērības cienīgas kolekcijas, piemēram, Lakstaugu floras nodaļas vadītāja Arņa Seisuma sīpolu sugu kolekcija ir otrā pasaulē lielākā. Audu kultūru nodaļas zinātnieki izstrādā metodes, kā saglabāt augus ne vien stādījumos, bet arī mēģenēs – in vitro.Tā ir iespēja nelielā platībā uzturēt lielu augu dažādību skaitu un vajadzības gadījumā tos pavairot izstādīšanai ārā.

Nacionālais Botāniskais DĀRZS aizņem 129 hektārus. Ap 40% teritorijas aizņem zinātniskās kokaudzētavas, siltumnīcas, eksperimentālās audzētavas, bet pārējo - ekspozīcijas, kas paredzētas jums, apmeklētāji.
Lūk, INTERESANTĀKIE OBJEKTI, ko varat aplūkot Nacionālajā Botāniskajā dārzā.
 - Dendrārijs – kokaugu kolekcija. Tajā aug ap 4500 koku, krūmu un vīteņaugu dažādības – kā savvaļas sugas, tā cilvēka radītās formas un šķirnes (egļu, lapegļu, tūju, kadiķu, riekstkoku, pīlādžu, krustābeļu, bērzu, savvaļas rožu un daudzas citas kolekcijas).
 - „Vecais parks” – vēsturiska dārza daļa, kurā aug dažādi retumi: Amerikas tulpjukoks, sniegpārsliņu krūms, trīsērkšķu gledīčija, magnolijas u.c.
 - Rozārijs, kurā vasarā zied ap 280 rožu šķirnes.
 - Krāšņumaugu ekspozīcijas – tulpes, peonijas, dienziedes, flokši, dālijas u.c.
 - Oranžērija – tropu un subtropu augu kolekcija, kurā ir ap 1700 augu taksoni. Oranžērija lepojas ar bezgala daudzveidīgiem sukulentiem.
 - Ārstniecības augu un garšaugu ekspozīcija.Botāniskajā dārzā jūs katrā gadalaikā varat vienkārši doties patīkamā pastaigā, baudot svaigu gaisu skaistā vidē. Taču mēs piedāvājam vēl ko vairāk: augu izziņas takās „Mazais loks", „Lielais loks" un „Rietumu loks" izvietoti stendi, kas sniedz plašāku informāciju par augiem. Ja to informācija Jūs ieintriģē, aicinām doties ekskursijā gida pavadībā. Savukārt, ja vēlaties iegūt izsmeļošas ziņas par konkrētiem augiem, varat konsultēties ar mūsu speciālistiem.

Dārzkopības sezonā, no aprīļa līdz oktobrim, ik mēnesi Botāniskajā dārzā notiek stādu gadatirgus.


Visos gadalaikos esat mīļi gaidīti NACIONĀLAJĀ BOTĀNISKAJĀ DĀRZĀ Salaspilī!


Plašāka informācija pa tālruni 67944610 un  http://www.nbd.gov.lv