Nē - cilvēku tirdzniecībai

Oficiālā lapa
Ieteikt
 214

Kā notiek vervēšana?

Šajā sadaļā Tu vari uzzināt vervētāju visbiežāk izmantotās "tehnikas". Uzzini par tām un neuzķeries!


Valstis, uz kurām visbiežāk sievietes tiek aicinātas braukt stāties fiktīvajās laulībās?

Īrija, Lielbritānija, Kipra


Kas vervē?

Latviešu izcelsmes cilvēki – gan atrodoties Latvijā, gan arī savā jaunajā dzīvesvietā Īrijā, Kiprā utt. Bieži meklē sievietes paziņu, radu un draugu lokā.

Arvien vairāk gadījumu, kad vervē paši pakistānieši, indieši, apejot starpniekus.


Kur vervē?

Interneta un sludinājumu portālos, savā apkaimē.


Kā pārliecina braukt?

Cenšas pārliecināt, sakot, ka tas ir pakalpojums pret pakalpojumu. Proti, tu palīdzi cilvēkam legalizēties Eiropas Savienībā un saņem par to konkrētu samaksu.

Fiktīvās laulības ir jāizmanto kā atbalsta punkts. Par darbā iekārtošanu ir jāmaksā, savukārt līgavaiņi sagādā biļeti, izmitina pie sevis līdz kāzām un palīdz atrast darbu. Ja nepatiks līgavainis, piemeklēsim citu!

Visi briesmu stāsti, par ko raksta mediji, ir safabricēti, lai noturētu cilvēkus Latvijā!


Kad jābrauc?

Vervētāji vienmēr ir ieinteresēti, lai „prece” galamērķī nonāktu pēc iespējas ātrāk. Argumenti:

Ātrāk brauksi, ātrāk pieradīsi!

Darbs kafejnīcā, ko var apvienot ar fiktīvajām, pieejams vēl tikai pāris dienu.


Ko piedāvā?

Naudu par fiktīvajām laulībām

Summa lielākoties nepārsniedz 1500-2000 eiro, un to bieži sola samaksāt pa daļām.


!!! Realitātē nekad nav garantijas, ka summa tiks samaksāta! Daudzas piekrāptās „līgavas” vēlāk vēršas policijā vai LR vēstniecībā, taču darījums ir nelegāls un naudas piedzīšanai nav pamata.

Darbu

Pārsvarā sola palīdzēt atrast darbu, retāk – piedāvā konkrētu darbu. Piemēri:

Ja tu šurp atbrauksi, tad tu varēsi viegli atrast darbu un nopelnīt labu naudu!

Varēsi strādāt veikalā, kur esmu menedžeris – 9 eiro stundā.

Es pati fiktīvi apprecējos un strādāju benzīntankā Dublinā


!!! Īrijā un Lielbritānijā pašlaik ir ļoti grūti atrast darbu, īpaši bez angļu valodas zināšanām. Imigranti nereti cenšas iekārtot līgavu viltus darba vietā un uzrādīt dokumentus imigrācijas dienestam.

Uzturlīdzekļus

Tiek solīts apmaksāt lidmašīnas biļeti uz Dublinu. Tur būšot jādzīvo pie trešās valsts pilsoņiem, kuri maksā īri. Uzturēšanās būs ar tiem vai nu vienā istabā vai arī, ja būs vēlēšanās - atsevišķā istabā. Piemēri:

Var sarunāt, ka tev citā vietā noīrē kādu istabiņu vai mazu dzīvoklīti. Tev apmaksās ēšanu, pirks visu, ko gribēsi – drēbes, datoru, mobilo telefonu utt.

Mēs dosim tev kabatas naudu – 100-200 EUR nedēļā!

Mēs palīdzēsim tev ar kredīta nomaksu!

Ja pēc fiktīvajām kāzām tev būs nepieciešama vēl kāda palīdzība – mēs tev noteikti palīdzēsim!


!!! Realitātē solījumi tiek pilnīgi vai daļēji pildīti tikai līdz kāzām. Pieredze rāda, ka trešās valsts pilsoņa uzvedība pēc kāzām var kardināli mainīties, vīrietis kļūst vardarbīgs un uzskata sievieti par savu īpašumu. Ar kredītu trešās valsts pilsonis var „palīdzēt”, pats paņemot kredītu un liekot meitenei kļūt par galvotāju. Vēlāk meitenei var nākties to atmaksāt pašai!


 Kā tiek raksturoti precinieki?

Trešo valstu pilsoņus vervētāji raksturo tikai un vienīgi pozitīvi. Seksuālā uzmākšanās ir izslēgta, intīmas attiecības iespējamas tikai ar meitenes piekrišanu. Apskatīt topošo līgavaini pirms braukšanas gan iespējams tikai retos gadījumos.

Visi ir ļoti jauki puiši līdz 25 gadiem!

Tie ir vīrieši ap 30 gadiem - skaisti cilvēki. Pakistāniešiem naudas ir maisiem! Viņi te paplašina savu biznesu – dažiem ir, piemēram, restorānu bizness, taču tie maskējas, strādājot par apsargiem!

Iepriekš ar viņiem nav iespējams parunāt, jo vienkārši, ja kāda atbrauks ātrāk par tevi, tad tāpat tev būs cits puisis! Tev ir jāuzticas!

Es tevi nepametīšu, lai vai kas! Tevi neviens nesitīs un neizvaros, jo viņiem tādi likumi – to nedrīkst. Vēl jo vairāk – tu esi eiropiete un tev ir vara pār viņiem!

80% uzsāk ar viņiem īstas attiecības, jo viņi meitenes nēsā uz rokām!


!!! Realitātē sieviete izvēlas ‘kaķi maisā”. Jāatceras, ka līgavaiņi pārstāv pavisam atšķirīgu kultūru – nav nekādu garantiju, ka „sieva” ar „vīru” labi sapratīsies. Turklāt arvien pieaug izvarošanas, draudu un spēka pielietošanas gadījumu skaits!


Šķiršanās

Pēc vervētāju teiktā, izšķirties var aptuveni pēc pusgada, gada, un visvieglāk šķirties var Latvijā. Piemēri:

Tikko Īrijā pieņēma likumu, ka var izšķirties pēc sešiem mēnešiem. Iepriekš bija četri gadi!

Man bija tāpat, es pēc pusgada anulēju visus dokumentus un man nekur neuzrādījās, ka biju precējusies!


!!! Realitātē Īrijas likumdošana šķiršanās jomā ir viena no konservatīvākajām Eiropā. Sākt šķiršanās procesu var vienīgi tad, ja iepriekšējos četrus gadus pāris nodzīvojis šķirti. Tas attiecas arī uz Kipras likumdošanu! Arī Latvijā ar citas valsts pilsoni ātri izšķirties ir problemātiski.


Ko vervētāji saka par sevi

Galvenokārt, vervētāji stāsta, ka paši ir fiktīvi precējušies vai arī palīdz meitenēm aiz labas sirds.

Es neesmu vervētājs, es tikai palīdzu tiem puišiem un garantēju, ka viņi pēc tam iedos naudu.

Es pati arī atbraucu uz Īriju un apprecējos. Tagad man ir labi apmaksāts darbs, nav nekādu izdevumu, jo visu apmaksā mans puisis, ar kuru apprecējos! Esam labākie draugi! Kad gribu, tad varu braukt atpakaļ uz Latviju!

Es tikai palīdzu meitenēm izrauties no nabadzības – aizbrauksi, man paldies pateiksi!

Nesatraucies! Kad es pati braucu, tad es arī ļoti baidījos! Taču viss ir ideāli!


!!! Realitātē vervētāji parasti raksta no viltus profiliem un e-pastiem, neatklājot savu īsto vārdu. Līgavaiņi „nopērk” līgavu no starpniekiem par 4000-6000 eiro. Tādējādi starpnieki uzskatāmi par vervētājiem, kas nodarbojas ar cilvēku tirdzniecību!


Fiktīvo laulību sekas

Vīrs vai vervētāji tev var atņemt dokumentus, telefonu, ieslēgt dzīvoklī un liegt sazināšanos ar apkārtējiem, liekot izpildīt visas viņu vēlmes, tostarp seksuālās. Bijis gadījums, kad fiktīvais vīrs meiteni pārdeva seksuālajā verdzībā saviem tautiešiem!

Pret tevi var izturēties vardarbīgi, jo vīrs uzskata tevi par preci un savu īpašumu; gadījumā, ja nevēlēsies precēties ar konkrēto cilvēku, pret tevi var pielietot spēku, draudus; zināmi vairāki izvarošanas gadījumi!

Tu vari nokļūt kreditoru rokās, jo vīrs tevi izmantos kā galvotāju. Tu vari iekļūt parādos, jo vīrs gribēs atvērt kopējo bankas kontu – zināmi gadījumi, kad fiktīvais vīrs regulāri piesavinājies meitenes algu!

Citas tautības vīrs tev var uzspiest savu ticību un tradīcijas. Tev var aizliegt izklaidēties, kontaktēties ar draugiem vai piespiest mainīt ģērbšanās stilu!

Vīrs tev var nedot šķiršanos pat pēc likumā paredzētajiem gadiem, savukārt tev var sagādāt problēmas pierādīt, ka laulība bijusi fiktīva!

Tevi var aizvest uz citu zemi, kur būsi viena pati un nevarēsi vērsties pēc palīdzības!

Ja fiktīvajā laulībā piedzimst bērns, juridiski viņa tēvs skaitās imigrants, pat ja bioloģiskais tēvs ir cits. Pēc likuma īstais tēvs ir beztiesīgs.


Uzmanību! Daudzos gadījumos vervēšana notiek ar viltu – meitenēm sākumā piesola darbu ārzemēs un uz vietas paskaidro, ka „darbs” ir fiktīvās laulības ar trešās valsts pilsoni. Rūpīgi pārbaudi darba piedāvājumu, pirms tam piekrīti!


Informācija tapusi sadarbībā ar žurnālisti un grāmatas "Piesmietā misis Eiropa" autori Aleksandru Jolkinu.