MISTĒRIJA - ŽURNĀLS

 

Par šo profilu

Mistērija - zini vairāk, skaties dziļāk! Žurnāls par psihes noslēpumiem, brīnumiem dabā un cilvēkos, nezināmo visapkārt, pasaules mīklām un vēl neizpētītām enerģijām.

Sekotāji1 046

 

Kontakti

Akadēmijas laukums 1, Rīga
tālr.: 67228156
e-pasts: zurnals.misterija@inbox.lv

ID:13327147

Intervijas

Meklēt un uzturēt gaismiņu

„Šis ceļš jāuztur – gaismiņai jādeg nepārtraukti. Un tā nekvēlos, ja neaizdegsi. Ne Dieva, ne tuvākmīlestības gaismas nebūs, ja pats nesagādāsi svecīti,” teic režisore, animācijas filmu studijas Dauka prezidente ROZE STIEBRA, kuras veidotās filmas ieguvušas atzinību ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Par profesionālā animācijas kino izveidi mūsu valstī, kā arī cilvēcisko vērtību, labestības un iejūtības veidošanu bērnu apziņā saņēmusi Latvijas Kultūras fonda Spīdolas balvu, par daudzām multiplikācijas filmām – Lielo Kristapu. ROZEI STIEBRAI piešķirts arī Triju Zvaigžņu ordenis. Taču Latvijas un starptautiskie apbalvojumi nav pirmais, kas nāk prātā, dzirdot viņas vārdu. Drīzāk – sirsnība un gaišums.

Gaismu viņa vairo ne tikai bērnos, un ne tikai – caur multiplikāciju, bet ar savu esību vien. 20 sava mūža gadus studējusi ezoteriku un tieši tikpat ilgi – budismu. Un turpina to darīt, jo, kā pati saka: „Šajā garīgajā ceļā es nekad nebūšu pabeigta.”

Ir

... Lasīt tālāk
UGUNS GAISMĀ Lija Brīdaka

INĀRU VĀRPU pirmoreiz ieraudzīju Pētera Kļavas vadītajā populārajā televīzijas raidījumā “Šeit un tagad”. Skaista, šarmanta sieviete. Tumšas, piesaistošas acis, izteiksmīga vaibstu spēle, dzīva, pārliecinoša valoda. Pēc izskata viņai varētu piedēvēt aktrises profesiju, bet Ināra Vārpa ir ārste psihoterapeite, vada Motivācijas nodaļu Narkoloģijas Valsts aģentūrā. Toreiz ekrānā sarunu gaitā viņa ieminējās par psihodrāmas nodarbībām, kas var cilvēkiem palīdzēt tikt pāri dažādām nedienām, problēmām un kompleksiem.
Psihodrāma… Šis jēdziens pēdējos gados ir sabiedrības apritē ieskanējies, taču aizvien vēl palicis maz zināms un noslēpumains. Tas mani ieintriģēja, aicināja izpētīt ko tuvāk. Sadabūju Ināras Vārpas darba telefonu un klausulē sadzirdēju atsaucīgu, pretimnākošu balsi, tomēr ļoti aizņemtu tās īpašnieci. Ja esmu ar mieru sameklēt viņas kabinetu starp korpusiem Hospitāļu ielas teritorijā, tad pēc sešiem vakarā mēs varētu viendien s…... Lasīt tālāk
Partnerattiecības un budisms
„Ir svarīgi cienīt otra brīvību, viedokli un nevēlēties pierādīt savu taisnību. Galvenā problēma slēpjas nespējā piekāpties,” uzskata budisma ceļojošie skolotāji no Ukrainas ALINA FEDČENKO un ALEKSANDRS RIBINS, kuri dalās domās par to, kā sievietei un vīrietim veidot harmoniskas attiecības budisma skatījumā.

-- Kā budisms var palīdzēt savstarpējās attiecībās?
Aleksandrs Ribins: Attiecības starp partneriem – vīrieti un sievieti – ir pati būtiskākā mūsu emocionālās dzīves sastāvdaļa. Buda, sniedzot savu mācību par to, kā atvērt sava prāta potenciālu, to zināja un izmantoja visas iespējamās metodes undzīves jomas, lai šo mērķi sasniegtu. Savstarpējās attiecības noteiktos budisma līmeņos kļuva par ļoti nozīmīgu prakses daļu. Kad Buda runāja par pirmo jeb pamata līmeni savu skolnieku garīgajā izaugsmē, viņš ieteica izbēgt no visām dzīves grūtībām, pametot lielo atbildību, kurā ietilpa arī vīrieša un sievietes attiecības, jo tieši šajā…... Lasīt tālāk
Mirklis pirms gaismas

„Pirms lielas gaismas ir tumsa,” tā par  šobrīd notiekošo pasaulē un Latvijā domā izcilā un spožā dejas priesteriene un horeogrāfe VIJA VĒTRA. Gluži kā pēc trakojoša negaisa, kad pērkona dārdus nomaina kluss miers ar gaišu saules staru. Nevis klusums pirms vētras, bet gaisma pēc vētras.
Slavenākā indiešu deju izpildītāja, latviete VIJA VĒTRA dzīvo Ņujorkā, bet kopš 1990. gada regulāri ierodas Latvijā, lai pasniegtu ne tikai deju, bet dalītos arī savās garīgajās zināšanas. Latvijā nodibinājusi unitāriešu – universālistu draudzi, kurā pati vada dievkalpojumus. Tāpat – VIJA VĒTRA ir pirmā, kura deju ienesusi arī baznīcā. Ar savu mākslu iepriecinādama skatītājus, apceļojusi piecus kontinentus un iemācījusies astoņas valodas. Kā soliste modernajā baletā dejojusi Anglijas karalienei, bijusi pazīstama ar Džavaharlalu Neru, Indiru Gandiju un citām augstām Indijas amatpersonām. Pirmo dokumentālo filmu par viņu uzņēma Indijas valsts pateicībā par indi…... Lasīt tālāk
Ar tautas tērpu celsim savu nacionālo pašapziņu!

INGRĪDA KAŽE ir ārste, kurai ārpus darbalaika ir daudz un dažādu nodarbošanos. Viņa ir aktīva kora dziedātāja, kurai tuvas latviskās tradīcijas. Piedalījusies tautas tērpu skatēs, ir piecu Latvijas novadu tautas tērpu īpašniece.
Līga Vilčinska
-Es zinu to, ka esi tautastērpu skates laureāte.
-Esmu arī Tautas tērpu biedrības locekle, ko dibinājām šī gada aprīlī. Cilvēkiem, kas kaut ko māk un var, bija vēlēšanās apvienoties, lai popularizētu latviešu tautastērpu, lai palīdzētu cilvēkiem tikt pie savējā. Ietekmējāmies no igauņiem. Tur jau vairākus gadus ir šāda biedrība. Tā darina lietas ar etnogrāfiskām iezīmēm, veido tērpus, somas, rīko izstādes. Caur to popularizē pašu tautas tērpus un tradīcijas. Praktiski gandrīz katram igaunim ir savs tautas tērps.

-Atkal tikuši tālāk par mums!
-Jā, atkal! Biedrībā ir zinoši cilvēki, kas tās lietas saprot. Viņi apšuj un apada kolektīvus, kas piedalās Dziesmu svētk…... Lasīt tālāk
Spēks ir dabā jeb maģiskie Līgo
„Diena ir gauži par īsu,” teic Latvijā daudzu iemīļotais dziednieks Ziedonis Kārkliņš. Dziedināšana, pirts kultūra, Reiki, seno baltu zīmju enerģētiskā sistēma un plašās un daudzveidīgās augu valsts izzināšana ir tikai dažas no interesēm. Jāpaspēj ko paveikt arī 42 hektāru mazajā piemājas dārziņā, kā arī jādarbojas piecās organizācijās, kuru biedrs vai vadītājs viņš ir. Holistiskās medicīnas un naturopātijas asociācijā, Dziednieku un Pirts savienībās, Vides veselības saimē, kā arī Fizikālās medicīnas asociācijā. Izbrīvējis laiku speciāli „Mistērijai”, viņš stāsta par Līgo laika enerģētisko nozīmi, kā arī mūsu zemes īpašo spēku.Izrādās, leģendām apvītākais Līgo svētku zieds patiesībā ir papardes aura!

Ziedonis Kārkliņš: Zeme ir dzīvs organisms, un mēs esam kā mazi mikrobiņi, kas pa to rāpo. Dabas katastrofas ir atbilde uz mūsu provokācijām. Tiklīdz sākam to kutināt, zeme reaģē. Vulkāniskajos iežos atrastas arī akmens veida dzīvas būt…... Lasīt tālāk
Pretī apgaismībai

„Bez viedām zināšanām cilvēks pats skaidrībā netiek. Labākajā gadījumā var ierobežot sevi līdz ļoti šauram labo darbu lokam, piemēram, pabarot sunīti, kaķīti, putniņu, noziedot naudu baznīcai, garīgajam skolotājam. Apsveicami! Taču tas nesastāda pat simto daļu no tā, ko ļaudis spējīgi izdarīt citu un savā labā. Lai sasniegtu maksimumu, jākļūst apgaismotam. Jo viedāks kļūsti, jo labāk saproti, ka mūsu ego jeb „es” nemaz nepastāv. Tā vienkārši nav,” atzīst lama SONAM DORDŽE (lama Oļegs), pirmais krievu tautības lama, kurš apguvis pilnu teorētiskās un praktiskās budisma apmācības kursu Nepālā, Indijā un Tibetā, turklāt nesasniedzot 40 gadu vecumu. Skolotāju atzinību guvis pēc nošķirtībā pavadītajiem nedaudz vairāk kā desmit gadiem. Pēc tam arī saņēmis svētību izplatīt Tibetas budismu Krievijā un Ukrainā. Tulkojis vairākus klasiskos budisma tekstus un sarakstījis budisma literāros darbus, pats pēdējos divus gadus dzīvo Āfrikā.

Lama Sonam Dordže: Man…... Lasīt tālāk
Noslēpumainais spēks
Tam ir forma gluži tāpat kā miesa dzīvajām būtnēm uz zemes. Tam ir saturs tāpat kā dvēsele ikvienai dzīvai būtnei. Tas skan un atstāj nospiedumu gan tā nēsātāja, gan arī kopējā informatīvajā laukā. Uzminiet nu! Kas tas ir? Vārds. Valoda ir tā vienīgā un īpašā, kas cilvēku atšķir no citām dzīvām būtnēm. Un pat tad tā nav pieradināma un nepieder cilvēkam vien. Tā dzīvo pati savu, neatkarīgu dzīvi. Tā uzskata Psiholoģisko pētījumu centra direktors, vārda enerģijas izmantošanas metodikas Verbālā rezonanse (Verbal Resonance) autors IGORS KUDRJAVCEVS.
Daudzām tautām vārda došana jaundzimušajam bija ļoti atbildīgs un nozīmīgs process. Bieži to izvēlējās saskaņā ar kāda zintnieka, gaišreģa vai kāda cita viedā ziņu, jo kā nekā – vārdam jāpalīdz un jāaizsargā visa mūža garumā. Dažas senās tautas bērnam vārdu nedeva tik ilgi, līdz vecāki bija pārliecināti, ka viņu atvase būs dzīvotājs. Nav vārda – nav cilvēka. Savukārt otra vārda piešķiršana vienmēr sai…... Lasīt tālāk

Pēcpusdiena mošejā

  • 7. mar 2011 14:13

Pēcpusdiena mošejā

Cieņa pret sievieti – kā vienu no iemesliem, kādēļ pieņēmušas islāmu, min trīs latvietes, kuras satieku Rīgas mošejā.

Kāds bijis ceļš līdz islāmam? Kā mainījusies šo sieviešu dzīve un kā viņas jūtas savas valsts sabiedrībā, kur viņu izvēlētajai reliģijai sekotāju skaits ir neliels? Par to sarunā ar Mudžāhidu (31), Zahru (22) un Samu (38), kuras šādus vārdus sev izraudzījušās, dodot priekšroku šai ticībai.


Kad imāms (lūgšanu vadītājs) Mamūns Saids jautā: „Ar ko jūs gribētu runāt? Vīrieti vai sievieti?” jūtos iepriecināta. Viņš ne tikai piekrīt, bet arī sola sarunāt tikšanos. Nākamajā reizē, kad sazvanāmies, imāms saka: „Nāciet piektdien pustrijos. Nepaspēju vēl sazvanīties ar Ranju. Ja gadījumā viņa neatnāks, varēsiet aprunāties ar citiem!” Un tieši tā arī notiek!

Pagalmā satieku kādu musulmanieti, viņa gan neesot Ranja, bet parādīšot, kur viņu meklēt. Tā kā esmu atnākusi nedaudz ātrāk, jāpagaida pāris minūtes, līdz beigsies lūgšana. Priekštelpā jānove

... Lasīt tālāk
Par brīvību!

„Manī ir ticība, ka viens gaismas stars var izgaismot milzīgu tumsu.  Kad jautā, kur dzīvoju, atbildu, ka visur. Man nav pat māju. Pamatā vada tikai viens mērķis – kā pēc iespējas vairāk palīdzēt delfīniem un vēlme būt ar viņiem kopā,” atzīst Vladas Martirosas, kurš savu enerģiju, prasmes un laiku velta delfīniem, to izpētei un projektiem šo dzīvnieku palaišanā savvaļā. Vladas ir ne tikai delfīnu draugs un sabiedrotais, bet arī reiki meistars un dziednieks, cilvēks ar ļoti plašu redzesloku, kurā ietilpst gan zināšanas par senajām civilizācijām, gan arī jaunākajiem atklājumiem eksaktajās zinātnēs. Meditatīvu mūziku autors, veselīga dzīvesveida piekritējs, kurš dažkārt redz auras un mēģina tās arī iemūžināt. 15 gadus uzturā lieto ozonētu ūdeni; Kanādā atvēris savu klīniku, kurā izmanto ozona terapiju.


Vladas Martirosas: Delfīnu treneri grib ticēt, ka viņi ir tie, kuri skolo šos dzīvniekus, bet delfīns izdomā, kādu triku vēlētos apgūt un raida savam tr…... Lasīt tālāk