GACHO

Mājaslapa http://www.gacho.lv ||| Koncerti,u.c. jautājumi: live@gacho.lv
Fani 18145
Žanri Rap / House / Rave
Ieteikt
 220

Biogrāfija

1999.gadā skolā sapazīstas ar Domino (Rolandu Sīpolu), kas piedāvā Gacho nākt uz viņa tā brīža hip hop projektu "Full Clipp" par dīdžeju. Projektā kopumā piedalās kādi astoņi cilvēki, no kuriem lielākoties figurēja tieši četri – Domino, GACHO, Rezidents un Dii. Drīz vien, pēc dīdžeja tehnikas iepirkšanas un padomiem pie DJ Krii, GACHO saprata, ka tomēr negrib būt dīdžejs, bet grib izteikt sevi repojot. Tā, ar Domino palīdzību, GACHO uzraksta savu pirmo tekstu dziesmai "Weed".

2001.gadā, klubā Jim Bim sapazīstas ar tā laika hip hop kultūras Latvijā vienu no pamanāmākajām personībām - Ozols. Neilgi pēc tam Ozols arī piedāvā piedalīties viņa formētajā hip hop projektā "Riga Records", kur GACHO arī iesaistas.

2002.gadā piedalās "Riga Records" izlases tapšanā un pēc dažiem mēnešiem GACHO nolemj izmēģināt savu roku, darbojoties kā solo izpildītājs. Seko GACHO pirmais radio singls "Attiecības", kam tiek arī uzfilmēts videoklips. Drīz pēc tā GACHO izdod tāda paša nosaukuma maksisinglu.

2003.gadā sarakstās ar zviedru hip hop apvienību "The Narcissists" un kopā ieraksta dziesmu. Dziesmu bieži spēlē Latvijas klubos, bet dziesmai izrādās nav nosaukuma. Vēlāk GACHO vairākas reizes brauc uz Stokholmu, kur filmē šai dziesmai videoklipu, tomēr rezultātā uzfilmēto materiālu tā arī neizmanto un klipu neizdod.

Paralēli piedalās kopā ar Domino arī Austrumbloka tapšanā, kur Domino veido lielāko daļu bītu, bet GACHO kopā ar Āķi izlasē iekļauti ar kopīgu dziesmu "Pasaules Acīs". Šajā laikā GACHO izdod vēl vienu radio singlu "Vēstules ar Atskaņām" jeb tautā sauktu par "Sprīdīti", kas netiek iekļauts nevienā albumā, tomēr tas ļoti ātri kļūst populārs tieši starp ārzemju latviešiem, jo dziesmas stāsts ir tieši par to.

Vēlāk strādā pie sava pirmā albuma "Privātais Radio", iesākumā kopā ar Domino, bet pēc viņa prombraukšanas, darbu gandrīz pabeidz kopīgi ar Emīlu Zantu. Albums diemžēl no studijas, kurā rakstīts, nepabeigtā formā tiek izzagts un ievietots internetā, līdz ar ko GACHO ar producentu Emīlu Zantu pieņem lēmumu disku tā arī neizdot. Viņu kopīgais dziesmai "Mūsu" tiek uzfilmēts videoklips. 2004.gadā GACHO kopā ar Āķi un savu tā laika menedžeri Aivaru Apriķi (Dj Ai-Va) metas iekšā kopīgā projektā un dibina Baltijas valstīs pirmo privāto mūzikas skolu "Ritma Institūts", kurā notiek apmācības jauniešiem ielu kultūras mūzikas žanros – dīdžejingā, mūzikas producēšanā, MC, u.c. Divatā ar Āķi izstrādā MC un hip hop kultūras nodarbību ciklu un to arī pasniedz."Ritma Institūts", paralēli apmācībai, veido arī dažādus ar urbāno kultūru saistītus pasākumus, un sakarā ar vienu no tiem GACHO sakonektējas ar senu draugu Bucc no apvienības "The Narcissists", kas aizsācis jaunu hip hop leibla projektu "Respect My Hustle". Tā nu uz šo pasākumu uz Latviju atbrauc Adam Tensta, kur kopīgi uzstājas un tajās dienās, kad zviedri ir Latvijā, kopīgi ar Āķi un Adam Tensta, GACHO ieraksta dziesmu "Dillī Dallī Minku Parkā".

2006.gadā abi no skolas atvadās un seko neliela pauze.

2009.gadā GACHO, piedaloties tādiem viesmāksliniekiem kā Adam Tensta (Zviedrija), Jānis Stībelis, u.c,. izdod savu otro studijas albumu "Gatis Irbe" un 2010.gada februārī dodas savā pirmajā koncerttūrē apkārt pa Latviju "Es Mīlu Tevi". Pēc tūres aizsāk Latvijā jauna žanra – electrohipa – kultivēšanu un izdod pirmo singlu ar šim žanram raksturīgu skanējumu "Mans Lielais Singls". "Manam Lielam Singlam" uzfilmē video, kas tiek nosaukts par "Mans Lielais Klips". Klipā paralēli GACHO otru galveno lomu spēlē latviešu topmodele Luīze Salmgrieze.

2010.gada augustā Latvijas Futbola Federācija izvēlas šo dziesmu par Latvijas nacionālo futbola himnu un augustā, federācijas atbalstīts, tiek laists klajā šīs dziesmas remiksu albums, kas tiek par brīvu visiem futbola faniem.

Disks ir īpašs ar to, ka, papildus dziesmas oriģinālversijai, tanī ir 5 ārvalstu remiksi un 1, ar Latvijas nu-metal apvienību "Thursday 12th", kopā radīts rīmeiks.

Koncerti, intervijas, reklāmu un citi jautājumi: LIVE@GACHO.LV .
----------------------------------------------------------------------------------------------
BALSO PAR "PAR VIRSDRĒBĒM" TOPĀ

Dalībnieki

Justs

Dzied! :)

Kaspars

THA MNGR!

Viktors

Street Team

mistērijs anons

hipnotizētājs

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam