Veselības centrs "Krio"

Oficiālā lapa
Ieteikt
 6

Jautājumi un atbildes

Cik bieži var apmeklēt kriosaunu?
Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, taču pastāv iespēja apmeklēt no vienas līdz vairākām krioprocedūrām dienā.
Kad radās kriosauna?
Krioterpija „cryotherapy” tiešā tulkojumā no Grieķu valodas angļu valdā „ cold cure ” jeb ārstēšana izmantojot aukstumu. Pamatdoma aukstumu izmantot ķermeņa ārstēšanai ir zināma jau kopš 1880.gada. Japāņu zinātnieks T.Yamauchi (1978- 1984) bija pirmais zinātnieks, kurš izmantojot krioterapiju veiksmīgi ārstēja reimatismu, smagu un hronisku slimību ārstēšanā.
Kad labāk apmeklēt kriosaunu - pirms vai pēc treniņa?
Apmeklējot kriosaunu pirms fiziskā treniņa, tas pozitīvi ietekmēs fizisko izturību treniņa laikā, kā arī pastiprināti veicinās uzkrāto enerģijas un tauku šūnu dedzināšanu. Savukārt izmantojot kriosaunu pēc treniņa ķermenis sajutīs fiziskā, emocionālā sasprindzinājuma samazināšanos, kā arī atvieglos sāpju sajūtu muskuļos.
Kādā vecumā var nākt uz kriosaunu?
Kriosaunas apmeklējumam vecuma ierobežojumu nav. Kā bērni, tā vecāka gada gājuma cilvēki. Bērniem sākot ar 4 gadu vecumu apmeklējot kriosaunu, minimālais procedūras laiks 1.30 minūtes un -140C.
Kad kriosaunu nav vēlams apmeklēt?
Pirms procedūras informējiet salona administratori par slimībām, kas pārslimotas iepriekš. Protams, ja rodas šaubas par kriosaunas apmeklējumu, padomu var lūgt arī savam ārstam, taču jāņem vērā, ka ne vienmēr ārsts var zināt par krioterapijas ietekmi un iespējām.
Kriosaunu nevajadzētu apmeklēt, ja:
- paaugstināta temperatūra sākot ar 38 grādiem;
- tieši pirms procedūras apmeklēts baseins vai veiktas ūdensprocedūras;
- ir alerģija pret aukstumu;
- tiek veikta ķīmiskā apstarošana;
- neilgi pēc infarkta un insulta;
- ir saslimšana ar tuberkulozi.
Cik bieži ieteicams apmeklēt kriosaunas procedūras?
Kriosaunu var apmeklēt katru dienu. Ieteicams visamaz reizi gadā iziet 10 apmeklējumu kursu, lai nostiprinātu imunitāti. Ļoti būtiski ir ieklausīties savā ķermenī, 1 abonemenets (10 apmeklējuma reizes, ieteicams katru dienu) ir tas laiks, kad katrs individuāli sajutīs izmaiņas un uzlabojumus savā pašsajūtā. Ārstējot slimības un iegūtās traumas bieži vien ir nepieciešams vairāk par 10 reizēm.

Atkarībā no katra individuālās situācijas, un vēlmēm, tiek piedāvāta programma ar dažādiem laikiem un temperatūras amplitūdu.
Kāds labums man būs, ja uz kriosaunu iešu regulāri?
Apmeklējot kriosaunu vismaz 10 reizes, pa vienai reizei katru dienu:
- tiek nostiprināta imunitāte, kas padara organismu izturīgāku pret gripām un saaukstēšanos;
- āda kļūst tvirta un zīdaina;
- dod papildus enerģiju traumu (sasitumu, sastiepumu) āstēšanai;
- notiek ķermeņa svara un apkārtmēra korekcija, samazinās celulīts (papildus pievienojot fizisko slodzi un sabalansētu pārtiku);
- līdzsvarojas vielmaiņa un notiek ķermeņa pašatjaunošanās.
Kādi efekti novērojami pēc krioprocedūras?
Viena kriosaunas procedūra:
- noņem nogurumu un sniedz papildus pozitīvu enerģiju un možumu;
- atvieglo pašsajūtu un samazina dažādu veidu sāpes (muskuļu, menstruālās, migrēnas, locītavu. u.tml.;
- paātrina atveseļošanās procesu rehabilitācijas procesā un traumām;
- pastiprina organisma spējas cīnīties ar iekaisumiem (iesnām, klepu u.c. veida iekaisumus);
- atvieglo pašsajūtu pēc alkohola lietošanas;
- atvieglo ādas stāvokli ādas slimību ārstēšanā;
- pirms fiziskām slodzēm sniedz papildus enerģiju un izturību.
Ko ir nepieciešams ņemt līdzi apmeklējot kriosalonu?
Pirms saunas apmeklējuma izsniedz zeķītes, vilnas zābaciņu un pledu, kurā ietīties. Tā kā pēc procedūras ir iespēja fiziskajam treniņam, tad savai ērtībai vēlams ņemt līdzi ērtas drēbes un apavus fiziskajiem vingrinājumiem uz trenažieriem.
Kā notiek krioprocedūra?
Procedūra notiek atvērtā, vertikālā kabīnē, sausos, vēsos tvaikos, kas sniedzas līdz pleciem. Tvaiki ir sausi, tāpēc aukstums drošs un sasniedz tikai ādas virskārtu. Procedūras laikā kājās ir zeķītes un vilnas zābaciņi. sievietes iet bez apakšveļas, vīrieši ir kokvilnas apakšveļā. Procedūras ilgums ir 2 līdz 3 minūtēm, temperatūra līdz -160C. Laiks un temperatūra tiek noteikta individuāli. Pēc procedūras, apsedzoties ar pledu, notiek sasildīšanās, organismā paātrinās asinsrite un uzlabojas vielmaiņa. Pēc procedūras ir pieejama trenažieru telpa un skābekļa terapija.