Biogrāfija

Grupa Borowa Mc ir muzikāli idejisks kolektīvs no Latgales, kas lepojas ar savām saknēm un tic, ka latgaliešu valodā var radīt skanīgāko liriku. Grupas kodols ir trīs dalībnieki: Guntra – jauka un sirsnīga meitene, kas dzied kā eņģelis, Aigars – runātājs ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē, un Ingars – balss un atbildīgais par stīgu instrumentiem, sengrieķu valodas pārvaldītājs.

Bet grupa sākās ar dzejas rindām...

Bija 2004. gada novembra pēdējā diena. Rēzeknes Kultūras namā notika Rēzeknes Augstskolas tradicionāli organizētais Andrejdienu dzejas pasākums, kurā kā īpašie viesi bija aicināti Aigars Runčis un Ingars Gusāns. Šķietami neiespējamais notika pēc pasākuma ballītē, kur radās ideja uzrakstīt kopīgu dziesmu. Tā šie divi vēl joprojām raksta dziesmas!

Romantiskās balss īpašniece Guntra puišiem pievienojās 2005. gada sākumā. Aigaram bija uzrakstīts teksts ar nosaukumu I kod līsmeņa suok dzist, bet Guntra apņēmās uzrakstīt mūziku. Sanāca skaisti un liriski, pati ne tikai pašiem, bet arī citiem. Un pašlaik Guntra raksta aizkustinošākās grupas dziesmas.

2005. gada 16. aprīli grupa Borowa Mc uzskata par savu dzimšanas dienu, jo tad viņi pirmo reizi šādā sastāvā nospēlēja koncertu. Aigars ar jaunības maksimālismu un runāšanu, runāšanu un runāšanu, Ingars ar dzīves pieredzi un rūkšanu un Guntra ar neatkārtojami romantisko enģeļa balsi.

Līdz šim brīdim grupas lielākie panākumi ir uzvara mūzikas festivālā Osvalds 2004. gadā, uzvara radio SWH Mūzikas Gada balvā 2006. gadā, uzvara Muzikālajā bankā, trīs Latvijas Mūzikas balvas 2006. gadā, Autortiesību Bezgalības balva par dziesmu Vysskaistuokai meitiņai. 2008. gadā grupu uzaicināja uzrakstīt LV90 svētku dziesmu, tapa Iededzies par Latviju.

Grupa ir izdevusi trīs studijas albumus. Debijas ieraksts Trepis iz Nakurīni sasniedza Zelta diska statusu, kuram sekoja ieraksti Plastilina pasaule un Ui, lobs! Albumu ierakstos piedalījās daudzi Latvijā populāri izpildītāji. Grupa ir izdevusi vairāk nekā padsmit singlus, no kuriem lielākā daļa ir iekļuvuši radio staciju augstākajās pozīcijās.

Dalībnieki

Laura Melne

menedžments

Gints

Tausteņi i muzykys īroksts

Aigars

Grupas runātājs, borowa@borowa.lv

Ingars

Instrumenti, balss

Guntra

Soliste

Raitis

Lobuokais bundzinīks!

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam