Biogrāfija

ANDRIS ĒRGLIS

Dzimis 1983.gada 16.janvārī Aizputē, Liepājas rajonā. Mežāzis. 15 gadu vecumā pārcēlies uz dzīvi Liepājā, lai mācītos Liepājas Mūzikas vidusskolā. Ērglis uz skatuves ir no agras bērnības, 11 gadu vecumā jau spēlēja rajona ballītēs kopā ar savu tēvu. Ne reizi vien bijis dilemmas priekšā – dziedāt vai spēlēt bungas, jo Andris ir profesionāls sitaminstrumentālists (muzicējis arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī). 2001.gadā ar domubiedriem dibinājis grupu “BERM”, ar kuru 2003. gadā ieguva pirmo vietu festivālā “Liepājas dzintars”. Andris Ērglis muzicējis
arī kā solo mākslinieks un piedalījies slavenā zviedru komponista un pianista Roberta Velsa koncertos. Iekļuvis konkursa “Sony Jazz Stage” finālā.

2006.gadā kopā ar grupu “Līvi” un “Fomins & Kleins” ģitāristu
Tomasu Kleinu dibina grupu “Cacao”. Šajā grupā Andris vienlaicīgi apvieno bungu spēlēšanu ar dziedāšanu. Grupas debijas albums “Ripoja akmens” iznāk 2007. gada septembrī “Mikrofona Ieraksti” apgādā.
Tajā pašā gadā Ērglis tiek ieļauts Latvijas popmūzikas tenoru “izlasē” Bonaparti.lv un, pārliecinoši uzvarot Eirovīzijas nacionālajā atlasē, godam pārstāv Latviju “Eirovīzijas” dziesmu konkursa starptautiskajā finālā Helsinkos, izpildot dziesmu “Questa Notte” itāliešu valodā.

Jauno un uzlecošo zvaigzni ievēro arī Maestro Raimonds Pauls un piesaka viņu starptautiskajam dziedātāju konkursam “Jaunais Vilnis” 2007, kurā Andris iegūst augsto otro vietu. Par jaunā dziedātāja izredzēm Maestro Pauls teicis: "Visādā ziņā viņš
ir viens no tiem retajiem mūsu jaunajiem dziedātājiem, kuram ir balss....”

Pēc dalības “Jaunajā vilnī”, kurā cita starpā tiek izpildīta arī Jāņa Strazda un Guntara Rača dziesma “Ripoja akmens” latviešu valodā, tieši šī dziesma uzsāk savu uzvaras gājienu pa visiem iespējamajiem topiem un konkursiem, uzvarot Radio SWH un LNT kopīgi rīkotajā dziesmu aptaujā “Cīņas klubs”, tad iegūstot galveno balvu Latvijas Radio aptaujā “Muzikālā banka” un visbeidzot saņemot vienu no prestižākajām mūzikas balvām Latvijā, kas ir uzvara nominācijā “Radio hits” “Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā 2007”.
Savukārt grupas “Cacao” albums kļūst par vienu no pašiem pieprasītākajiem MicRec albumiem 2007.gadā. Daudzas citas Ērgļa dziedātās dziesmas regulāri skan radiostacijās, bet ar dziesmu “Broken Lullaby” (J.Strazds/G.Račs) Andris uzvar Latvijas Eirovīzijas 2007 pusfinālā un tiek līdz fināla trijniekam. Tā visa rezultātā Andris iegūst “Gada Liepājnieka” balvu savas dzimtās pilsētas aptaujā.

2008.gada sākumā, "kaļot dzelzi, kamēr karsta”, tiek uzsākts aktīvs darbs pie pirmā solo albuma "Sirdspuksti" ieraksta. 2008.gada 24.martā albums ierauga dienasgaismu un tajā ir pavisam 12 jaunas un romantiskas dziesmas, kuru lielāko daļu rakstījuši Strazds un Račs. Albumā iekļauta arī viena paša dziedātāja komponēta dziesma. 12.aprīlī Rīgā notiek lielkoncerts "Sirdspuksti", kurā piedalās arī dziedātāja kolēģi un autoritātes mūzikā.

2009.gadā MicRec izdod albumu "Caur rozā brillēm", kurā ierakstītas pavisam jaunas Maestro Raimonda Paula dziesmas Ērgļa un viņa grupas izpildījumā.

Andris regulāri piedalās arī dažādos projektos - muzikālās izrādēs (J. Lūsēns, "Agrā rūsa"), TV šovos ("Divas zvaigznes", "Koru kari 2"), regulāri ieraksta jaunas un jaunas dziesmas, kā arī aktīvi koncertē.

Turpinājums sekos…..


Daži papildus fakti:

Ērglim patīk klausīties Igo, The Police, Sting, Simply Red, Stevie Wonder un Queen.
Andris beidzis Emīla Melngaiļa Liepājas Mūzikas koledžu sitamo instrumentu specialitātē, strādā arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī kā sitaminstrumentālists.
Raksturo sevi kā praktisku, vienkāršu un labsirdīgu cilvēku.
Ērglis ir precējies, ir meita un dēls.
Mīl saldumus, mūziku un ģimeni.
Acu krāsa - brūna.
Bērnībā vēlējies kļūt par pavāru, ļoti labprāt brīvajos brīžos gatavo.

Dalībnieki

Andris Ērglis

vokalizētājs

Māris

ģitāra

Jānis

taustiņi

GUNDARS

sitaminstrumenti

TOP dziesma (42 vieta topā)

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam