Privātuma noteikumi

Šie noteikumi nosaka, kā SIA Draugiem, reģistrācijas Nr. 40003737497, juridiskā adrese: Ojāra Vācieša iela 6B, Rīga, LV-1004 (turpmāk tekstā - Draugiem.lv) apstrādā draugiem.lv portāla un mobilās lietotnes (turpmāk tekstā – Portāls) lietotāju personas datus un kādas tiesības ir lietotājiem.

Portāla sadaļā “Mans profils” Tev ir tiesības pārvaldīt, labot un dzēst sevis sniegto informāciju. Tu ar mums vari sazināties, rakstot e-pasta vēstuli uz draugiem@draugiem.lv.

1. Kādu informāciju mēs apstrādājam


1.1. Lai reģistrētos Portālā, tev ir jāizveido savs profils. Pirms reģistrācijas tev ir jānorāda sava pamatinformācija, piemēram, vārds, uzvārds, dzimums, dzimšanas dati, e-pasta adrese, telefona numurs. Telefona numurs nav obligāti jānorāda, ja pievienoties Portālam tevi ir uzaicinājis esošs Portāla lietotājs.
1.2. Pēc profila izveidošanas tev ir tiesības norādīt papildinformāciju, piemēram, ievietot profila attēlu, aprakstu par sevi, darba vietu, attiecību statusu u.c. informāciju.
1.3. Mēs apstrādājam informāciju par saturu, ko tu publicē un ar ko dalies (piemēram, tevis izveidotās galerijas, jaunumus, ceļojumu aprakstus), un arī informāciju par tevi, ar ko dalās citi (piemēram, cits lietotājs savā profilā ir ievietojis tavu attēlu, atzīmējis tavu profilu pie attēla, nosūtījis tev ziņu, sinhronizējis vai ievietojis tavu kontaktinformāciju).
1.4. Mēs apstrādājam informāciju par to, ar kādiem lietotājiem tu apstiprini draudzību un komunicē, kādām interešu grupām tu seko, kādas spēles un lietotnes izmanto.
1.5. Mēs saņemam informāciju par ierīcēm, kuras tu lieto, lai piekļūtu Portālam (piemēram, ierīces veids, operētājsistēma, interneta pārlūks, mobilo sakaru operators, IP adrese, ierīces atrašanās vieta, pieslēgšanās laiks un ilgums).
1.6. Ja tu veic maksājumus par Portālā pieejamiem pakalpojumiem (piemēram, par spēlēm, statistiku, ziedojumiem), mēs apstrādājam informāciju, kas saistīta ar šādiem darījumiem.
1.7. Mēs saņemam informāciju no un par trešo pušu mājaslapām un mobilajām lietotnēm, kuras tu apmeklē, kad šīs trešās personas izmanto mūsu pakalpojumus (piemēram, autorizāciju ar Draugiem.lv pasi vai kad tu pārpublicē trešo personu saturu Portālā).
1.8. Mēs varam saņemt informāciju par tevi no trešajām personām, piemēram, kad mēs veidojam kopīgus sadarbības projektus, vai no reklāmdevējiem, kuri vēlas izvietot vai personalizēt savu reklāmu Portālā.
1.9. Mēs izmantojam sīkdatnes, tāpēc aicinām iepazīties ar mūsu Sīkdatņu noteikumiem.

2. Kādiem mērķiem mēs apstrādājam informāciju


Mēs apstrādājam tavus personas datus un citu informāciju, lai:
2.1. nodrošinātu tev iespēju saņemt Portālā piedāvātos pakalpojumus (piemēram, ievietot saturu, sazināties ar citiem lietotājiem, spēlēt spēles);
2.2. uzturētu un uzlabotu mūsu pakalpojumus, kā arī izstrādātu jaunus pakalpojumus;
2.3. piedāvātu un personalizētu reklāmu, kā arī novērtētu reklāmas efektivitāti;
2.4. pārbaudītu identitāti un novērstu profilu pretlikumīgu izmantošanu, kā arī nodrošinātu drošu Portāla vidi;
2.5. aizsargātu tavas, mūsu un citu lietotāju intereses (piemēram, ja Portāls tiek izmantots pretlikumīgu darbību veikšanai);
2.6. sniegtu tev atbildes un sazinātos ar tevi jautājumos, kas tevi interesē, vai informētu tevi par noteikumu izmaiņām.

3. Kā citi var piekļūt tavai informācijai


3.1. Tavā profilā norādītie dati (piemēram, vārds un uzvārds, dzīvesvieta, profila attēls) un profilā esošais saturs (piemēram, publicētie un ieteiktie attēli, aktivitātes, draugi) ir publiski pieejami visiem pārējiem Portāla lietotājiem, kā arī ierobežotā apjomā trešajām personām (ievērojot tavā profilā noteikto iespēju izvēlēties atsevišķu datu un satura pieejas ierobežošanu).
3.2. Tavā profilā tiek saglabāts tevis ievietots saturs un citu lietotāju publicēts saturs, ar ko tu esi ir dalījies, kā arī informācija par aktivitātēm tavā profilā (piemēram, kādām “Lapām” tu seko vai kādas spēles spēlē).
3.3. Portālā tiek piedāvāta meklēšanas iespēja, piemēram, lietotāju, uzņēmumu, pasākumu, pēc profilā norādītās informācijas. Lietotāji var aplūkot citu lietotāju profilā esošo datus un ievietoto saturu. Lietotājam, izmantojot pakalpojumu “Statistika”, ir iespējams redzēt, kuri citi lietotāji ir apskatījuši tā profilu, galerijas u.c. informāciju. Lietotājiem ir iespēja atzīmēt citus lietotājus attēlos un savā profilā “Runā” sadaļā.
3.4. Saturu, ko tu publisko savā profilā, var apskatīt gan datorā, gan arī mobilajā lietotnē (piemēram, viedtālruņos, planšetdatoros u.c.), tāpēc šādu saturu (piemēram, profila bildi, galerijas u.c.), izmantojot Portāla, pārlūkprogrammu vai ierīču piedāvātās iespējas, var būt iespējams saglabāt minētajās ierīcēs. Tāpēc ievieto un dalies tikai ar tādu saturu, ko varēs redzēt citi lietotāji.
3.5. Ja tu, izmantojot Draugiem.lv autorizēšanās iespēju, publicē saturu (piemēram, ievieto attēlus, raksti komentārus vai emuārus) vai veic citas darbības (piemēram, piedalies aptaujās, piesakies uz pasākumiem, iesaki saturu citām personām) trešo personu interneta vietnēs vai mobilajās lietotnēs, tad tava profila dati (piemēram, vārds, uzvārds, profila attēls) var būt redzami personām, kas nav reģistrēti Portāla lietotāji.
3.6. Ja tu seko Portālā trešo personu “Lapām” (uzņēmumu, biznesa, pasākumu, pašvaldību u.c.), tad ziņa par sekošanu un lietotāja profilā norādīta informācija (piemēram, vārds, uzvārds profila attēls) var tikt parādīta citiem reģistrētiem lietotājiem un arī šo trešo personu interneta vietnēs, kas nav saistītas ar Portālu.
3.7. Mēs piedāvājam Draugiem.lv autorizācijas pakalpojumu trešajām personām, kas nav saistītas ar mums, lai lietotājiem būtu ērtāka un vienkāršāka autorizācija šo trešo personu interneta vietnēs un mobilajās lietotnēs. Trešo personu interneta vietņu un mobilo lietotņu uzturētājiem nekādā gadījumā netiek nodoti lietotāju autorizācijas dati, taču šo interneta vietņu un mobilo lietotņu uzturētāji var redzēt lietotāja profilā norādīto publisko informāciju.

4. Kā mēs apstrādājam personas datus


4.1. Mēs varam apstrādāt nepersonalizētu informāciju (piemēram, par Portāla lietotāju skaitu, par reklāmu efektivitāti).
4.2. Tavi dati ar var tikt nodoti trešajām personām, kad tu izmanto šo trešo personu pakalpojumus (piemēram, spēļu izstrādātājiem vai vietnēm, kurās tiek izmantota Draugiem.lv autorizācijas iespēja).
4.3. Tavi dati var tikt nodoti trešajām personām, ar kurām mēs sadarbojamies un kuras mums sniedz pakalpojumus, lai mēs varētu nodrošināt un uzlabot Portāla darbību (piemēram, datu izvietošanas un uzturēšanas, datu un portāla drošības, maksājumu apstrādes, risku un krāpniecības novēršanas un atklāšanas, datu analīzes, īsziņu un e-pasta izsūtīšanas, juridiskos un finanšu pakalpojumus). Šādām trešajām personām var tikt nodoti dati tikai minimālā un nepieciešamā apmērā, lai mēs varētu nodrošināt savus pakalpojumus, turklāt tikai tad, ja tās ir uzņēmušās atbilstošas konfidencialitātes saistības.
4.4. Atsevišķos gadījumos šajos noteikumos paredzēto mērķu sasniegšanai mēs varam nodot tavus personas datus mūsu partneriem trešajās valstīs, kas nodrošina pietiekamu aizsardzības līmeni vai īstenojot atbilstošas garantijas.
4.5. Portālā var tikt izvietotas un tev var tikt parādītas vai nosūtītas trešo personu reklāmas, tajā skaitā interaktīvā veidā (piemēram, spēlēs utt.). Mēs nekad nenododam reklāmdevējiem informāciju par lietotājiem un to personas datus, taču reklāmdevējiem var būt tiesības definēt reklāmas auditoriju (piemēram, pēc lietotāja dzimuma, vecuma, atrašanās vietas, kontaktinformācijas u.tml.).
4.6. Mēs varam izpaust tavus personas datus normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un kārtībā (piemēram, lai atbildētu uz tiesas vai kompetentas iestādes pieprasījumu vai lai ziņotu par pretlikumīgu rīcību).
4.7. Tavi personas dati var arī tikt nodoti citām personām vai apstrādāti citos gadījumos, ja esam saņēmuši tavu piekrišanu.
4.8. Personas datu sniegšana ir priekšnoteikums profila izveidošanai un pakalpojumu saņemšanai no mums.

5. Kā tev ir iespējams pārvaldīt savus personas datus


5.1. Tev ir tiesības pašam izvēlēties sava profila privātuma pakāpi un attiecīgi to koriģēt (sadaļā “Mans profils”). Tev ir tiesības pievienot, labot vai dzēst savā profilā norādītos datus, saturu un informāciju, kā arī dzēst visu profilu.
5.2. Ņem vērā, ka Portāls ir pieejams citiem lietotājiem, tāpēc saturs, attēli, video un cita informācija, ko tu publicē, būs redzama citām personām.
5.3. Mēs glabājam un apstrādājam tavus datus, kamēr tavs profils netiek dzēsts. Pēc profila dzēšanas personas dati var tikt apstrādāti, ja to paredz vai pieprasa normatīvie akti.
5.4. Tev ir tiesības jebkurā brīdī padarīt neaktīvu vai dzēst savu profilu. Ja profils tiek dzēsts, tad tiks dzēsta informācija un saturs, ko būsi publiskojis, taču daļa informācijas var netikt dzēsta, jo tā nav piesaistīta tavam profilam (piemēram, nosūtītās vēstules, komentāri un emuāri citās interneta vietnēs, ja biji izmantojis Draugiem.lv autorizācijas iespēju).
5.4. Pēc profila, datu un/vai informācijas dzēšanas no profila tā uzreiz vairs nebūs redzama citiem lietotājiem, taču minētais profils, dati un/vai informācija mūsu datu bāzēs var tikt saglabāta līdz 90 dienām no dzēšanas brīža, lai izvairītos no krāpnieciskām darbībām un citas pretlikumīgas rīcības.
5.5. Tev ir tiesības lejuplādēt informāciju, kas ir saistīta ar tavu profilu, veicot datu kopijas pieprasījumu sadaļā “Mans profils”.
5.6. Tev ir tiesības iesniegt sūdzību par tavu personas datu apstrādi uzraudzības iestādē.

6. Mūsu pakalpojumi bērniem


Portāls ir pieejams lietotājiem no 13 gadu vecuma. Ja tev vēl nav 13 gadu, tad tev ir iespējams izveidot savu profilu tikai tad, ja piekrišanu ir devis vecāks vai likumiskais aizbildnis.

7. Izmaiņas


Mums ir tiesības laiku pa laikam mainīt šos noteikumus. Visas noteikumu izmaiņas tiks ievietotas Portālā, un būtisku izmaiņu gadījumā mēs tevi informēsim par šādām izmaiņām.

8. Saziņa ar mums


Tev ir iespējams sazināties ar mums par datu apstrādes un aizsardzības jautājumiem, nosūtot e-pasta vēstuli uz dpo@draugiem.lv vai sūtot vēstuli SIA Draugiem datu aizsardzības speciālistam Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6B, LV-1004.


Šie privātuma noteikumi ir spēkā no 2018. gada 23. maija.

Lejupielādēt