ZVANĪTĀJI, etnogrāfiskā māja

 

Ieteikt

Stāsti

Jānis

Etnogrāfiskā māja '"Zvanītāji'"

0 komentāri 14. mar 2010 16:46
19.gs. beigās celta koka ēka, kura joprojām saglabājusies savā pirmsākumu izskatā – masīviem dziedu griestiem, lielu saimes istabu mājas dienvidu galā ar mūrīti un maizes krāsni, netapsētām sienām un dabīgu, nekrāsotu koka grīdu. Ķēķī joprojām saglabājies manteļskurstenis. Domājams, ka dzimtas ceļš …

Runā

Šis profils vēl nav runājis.

  Par šo profilu

  Etnogrāfiskā māja „Zvanītāji” ir 19. gs. beigās celta koka ēka, kura joprojām saglabājusi savu pirmatnējo izskatu – masīvus griestu dziedus, lielu saimes istabu ar mūrīti un maizes krāsni, netapsētas sienas un dabīgu, nekrāsotu koka grīdu. Ķēķī joprojām apskatāms manteļskurstenis. 2000. gadā māja tika pārveidota par muzeju ar 19. gs. beigām raksturīgu iedzīvi – stellēm, saimes galdu, gultām, skapi, šūpuli, dažādiem saimniecībā izmantotiem priekšmetiem un rīkiem, šeit izveidota ekspozīcija ar Rucavai raksturīgo tautastērpu, cimdiem, zeķēm utt.
  Vasaras sezonā etnogrāfiskā māja „Zvanītāji” ir atvērta katram interesentam. Šobrīd „Zvanītājos” aktīvi darbojas Rucavas tradīciju klubs. Tūristu grupām iepriekš piesakoties tiek piedāvātas kultūrizglītojošas programmas „Vakarēšana” vai „Rucavas goda mielasts”. Tad laiks paiet dziedot, dancojot un muzicējot kopā ar Rucavas teicējām, dziedātājiem un muzikantu Pūķu Jāni un nobaudot kādu no tradicionālajiem rucavnieku ēdieniem – īstu rupjmaizi, balto sviestu ar kartupeļiem, riezi vai kartupeļu kukulīšus.
  Turpat apskatāma arī Pūķu Jāņa savāktā seno mūzikas instrumentu privātkolekcija.

  Kontakti Vairāk »

  • Rucava, Rucavas pagasts