Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 3

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Runā

    Par šo profilu

    Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija ir valsts iestāde, kas seko līdzi tam, vai valstī tiek ievērotas bērnu tiesības. Tas nozīmē, ka ikviens bērns vai jaunietis var vērsties inspekcijā, ja pret viņu slikti izturas, ņirgājas, fiziski ietekmē vai kā citādi dara pāri. Tieši tāpat par šādiem pārdarījumiem mums ziņo arī pieaugušie, kas tos pamanījuši.
    Vienlaikus ar dažādu sūdzību pārbaudi un negadījumu izskatīšanu bērnu tiesību aizsardzības inspektori daudz laika pavada, mācot gan bērnus, gan pieaugušos (skolotājus, vecākus, speciālistus) par to, kā labāk risināt vai vispār nepieļaut konfliktus, kā rīkoties un reaģēt dažādās situācijās, kad var būt apdraudēta bērna drošība vai pat dzīvība. Skolās un citur regulāri notiek dažādi izglītojoši pasākumi vai radošās darbnīcas, daudzas skolas Latvijā ir iesaistījušās inspekcijas veidotajā kustībā „Draudzīga skola’, kuras mērķis ir padarīt skolas vidi un mācības iespējami patīkamu un vieglu gan skolēniem, gan skolotājiem.
    Inspekcijā darbojas arī bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111, kas sniedz bezmaksas profesionālu psiholoģisku palīdzību krīzes situācijās.