Vienkoču parks

 

Ieteikt
 111

Par mums

Vienkoču parks atrodas Līgatnes pagastā pie Līgatnes upes un tā platība ir 9.25 ha. Vienkoču parka pamatkoncepcija ir balstīta uz koka amatniecības un vienkoču izstrādājumu popularizēšanu. Šī parka izveides pamats balstās uz iespējami maksimālu dabas materiālu pielietošanu.

Staigājot pa takām var aplūkot dažādas koka skulptūras. Tie ir gan dažādi dzīvnieki, gan pasaku un teiku tēli, vai arī pēc vēstures avotiem veidoti objekti. Apskatāmi vēsturisku celtņu maketi - Nurmižu muižas makets, Paltmales muižas makets, Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskā korpusa makets, Vāverkroga makets.

Tāpat Vienkoču parkā ir uzcelta Latvijā pirmā smilšu maisu māja, kuras būvniecības procesā ir apvienotas dažādas naturālās un ekoloģiskās būvniecības idejas.

Parkā ir iespēja vērot ne tikai mākslīgi veidotus objektus, bet arī pašu dabu. Ja parka apmeklējuma laikā būsiet gana klusi un vērīgi, tad varēsiet novērot dažādus savvaļas dzīvniekus.

Vakara pasākumiem jo īpaši piemērots ir gaismu mežs, kur lielā skaitā ir izvietoti vienkoču gaismas ķermeņi. Ieliekot šajos gaismas ķermeņos vidēja izmēra dārza sveces, mēs panākam savdabīgu un mistisku apgaismojumu.

Dažādās vietās, parka teritorijā, ir iespējams noīrēt ugunskura vietas.

www.vienkoci.lv info@vienkoci.lv  tālr: +371 29329065