Biogrāfija

Contacts: booking@verycoolpeople.org Info: www.verycoolpeople.org.

“Lai nosauktu sevi par varen stilīgiem ļautiņiem, jābūt vai nu lieliskai humora izjūtai, vai arī milzu pašpārliecībai jau uz augstprātības robežas… Noklausoties albumu, ar prieku jāsecina, ka šie puiši ir tiesīgi saukt sevi par Very Cool People, pat ja viņi to būtu domājuši pilnā nopietnībā.” No mūzikas žurnāla “Mūzikas Saule”

Very Cool People ir instrumentālās mūzikas grupa, kura spēlē jazz-funk un fusion mūziku. Auditorija, kurai domāta VCP mūzika nav tikai jazz mūzikas cienītāji un mūziķi, bet arī cilvēki, kuriem iepriekš nav bijusi saskarsme ar jazz vai fusion. VCP cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam. VCP spēlē oriģinālmūziku, kur iekļauj dažādus jazz, funk, hip-hop un soul mūzikas elementus.

Puiši savu skanējumu papildina izmantojot dažādus netipiskus efektus. Ansamblis iepriekš bieži uzstājās ar diviem bundziniekiem vienlaicīgi, kā arī grupa bieži uzstājas, pieaicinot pamatsastāvam dažaādus viesmāksliniekus.

2009. gada jūnijā puiši laida klajā savu debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu “VERY COOL PEOPLE”, kurš 2009. gada Latvijs Mūzikas Balvai tika nominēts divās nominācijās – “Labākā debija” un “Labākais instrumentālais albums”.

2010. un 2011. gadā grupa laida klajā vairākus singlus ar viesmāksliniekiem – “Skola” ar Andi Grīvu, “La vida desde arriba” ar Panxo & Pablo diviem grupas draugiem no Valnecijas(Spānijas), kā arī “Can afford it” ar Oskaru Stolse-Semirovs, blūza dziedātāju no Rīgas. Šajā pašā laikā VCP izdeva divus instrumentālus singlus “Hugo” un “Cool People House”, kuriem tika radīti animēti videoklipi. Klipus veidoja mākslinieces Liene Rubane(“Cool People House”) un Liene un Maija Mackus(Hugo). Hogo tika nominēts 2010. Gada Mūzikas gada balvai, nominācijā “Labākais mūzikas videoklips”, kā arī šis klips guva pozitīvas atsauksmes dažādos Eiropas īsfilmu festivālos.

2012. gadā grupa laida klajā savu otro studijas albumu “Cruising In The Trolley”. Albums ir nominēts Latvijas Mūzikas Gada balvai kā „Labākais Jazz albums 2012“. Albumā iekļautas astoņas jaunas instrumentālas kompozīcijas, kas iepriekš netika izdotas.

2015. gadā grupa laida klajā savu trešo albumu "FUNKOLOGY", kurā piedalījās arī viesmākslinieki Evilena Protektore, Rals Eilands, Kristīne Prauliņa, Jānis Stībelis, Oskars Stolse-Semerovs, Dinara Rudan, Aija Vītoliņa. Šis ir puišu pirmais koncertalbums.

Grupa ir sadarbojusies ar dažādiem viesmāksliiekiem (vokālistiem, DJ’s, MC’s, VJ’s un dažādiem instrumentālistiem un māksliniekiem) no Latvijas, Vācijas, Spānijas, Britu salām un ASV. Puiši tic, ka dažādi eksperimenti un radošu cilvēku sadarbība vienam ar otru, kaut kādā veidā attīsta, iespaido un paplašina vienam otra redzesloku un padara mūziku interesantāku.

VCP aktīvi koncertē kopš 2007. gada septembra un līdz 2015.gada beigām ir nospēlējuši vairāk kā 200 koncertus, kā arī ir piedalījušies:

"Sulkrasti jazz 2015"(Saulkrasti, Latvija), "Summersound 2015" (Liepāja, Latvia), "Riga Funk Fest 2015" (Riga, Latvia), "Riga Funk Fest 2014" (Riga, Latvia) "Sulkrasti jazz 2013"(Saulkrasti, Latvija). "Positivus 2013" (Salacgrīva, Latvia, )“Siguldas Jazz 2012”(Sigulda, Latvia), “Jazz On 2012”(Tallin, Estonia), “Sigulda Jazz 2011”(Sigulda, Latvia), “Rīgas Ritmi 2009″(Riga, Latvia), “Moonlight Party 2009″(Saulkrasti,Latvia), “Baltic Graffiti Festival 2008″(Riga, Latvia), “Jazzruller 2008″(Tallinn, Igaunija), “Vilnius jazz 2007” (Vilnius, Lithuania), “Bildes 2007″(Riga, Latvia) un daudzos klubos un privātos pasākumos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Austrijā un Spānijā.

Šobrīd puiši strādā pie jauniem skaņdarbiem, ierakstiem un videoklipiem, kā arī turpina aktīvi koncertēt.

Daži citāti par VCP:

„Klausoties grupas VERY COOL PEOPLE mūziku rodas sajūta, ka dzīve ir mūžīgi svētki…“ Jazzmusic.lv

„Pietiekami izklaidējoši albumā, viņi noteikti vēl jo vairāk aizraujoši dzīvajā izpildījumā, dzirkstošā kokteilī sajaucot fanku ar džezu un blūzu un pievienojot vēl kādas tikai pašiem vien zināmas garšvielas…“ Mūzikas saule

„VCP piedāvā mūziku – dzīves un sajūtu baudītājiem.“ FHM

„Kā labam ierakstam raksturīgi, tas spēj pārņemt klausītāju, pilnībā ievedot to savā pasaulē…“ Veto Magazine

„CRUISING IN THE TROLLEY NOTEIKTI TAS IR VERY COOL – BEZ IRONIJAS“ Eroks.lv

Dalībnieki

Valters

d'Bass

Māris

organ, synth, keys

Elvijs

guitar

TOP dziesma (298 vieta topā)

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam