ВОКАЛЬНАЯ ШОУ-ГРУППА PUMPURIŅI (рук. Е. Швилпе)

 

Fani 9
Žanri Europop

 

Ieteikt

Biogrāfija

Komponiste, arandžētāja, producente, pedagoģe, diriģente, Jeļena Švilpe, savu radošo ceļu uzsāk, 14 gados, kad dibina, vokāli instrumentālu ansambli "Okeāns", kuru pati arī vada, vienlaicīgi mācoties mūzikas koledžā. Pēc mācībām sāk strādāt kā klavieru spēles un teorētisko priekšmetu (solfedžio un mūzikas teorija) pedagogs mūzikas skolā, kas liek lielāko pamatu viņas pedagoģijas praksē. 1985. gadā ieņemj direktora amatu un pārveido mūzikas skolu daudzpusīgā mākslas skolā, kur bērni un pieaugušie var apgūt brīnišķīgo mūzikas pasauli. Vienlaikus izkopj mūzikas kultūru strādājot kā direktore Kultūras namā, kur Jeļena Švilpe organizē un diriģē vīru kori.

90. gados, sāk darbu vispārizglītojošā skolā kā mūzikas pedagogs, kur organizē folklorinstrumentālu kolektīvu, kas dziedāja un pētīja latgaliešu tautas mūziku un kultūru. Tas mudina Jeļenu uzsākt mācības jau Daugavpils Universitātē - mūzikas fakultātē kā kora diriģente un vokāla pasniedzēja.

Ar lielu atdevi uzsāk radošu darbu Daugavpils Latviešu Kultūras centrā, organizējot saviesīgus pasākumus, koncertus un izrādes.

1992.gadā Daugavpils Jaunrades namā tiek dibina bērnu ansambli “Pumpuriņi”, kur Jeļena dod iespēju talantīgiem bērniem muzikāli izpausties. Ansamblis “Pumpuriņi” pēc dibināšanas nomaina vairākas bērnu paaudzes un darbojas jau vairāk nekā 15 gadus.

Ansamblis “Pumpuriņi” pieņem dalību vairākos konkursos festivālos, kā arī koncertos dažādās pasaules malās, piemēram, Baltijas valstīs, Krievijā, Moldovā, Baltkrievijā, Ukrainā, Armēnijā, Somijā, dažādās Eiropas valstīs, ASV u.t.t. No šīm valstīm tiek aizvestas tikai labākās uzvaras vietas (piem.15 Grand Prix, 22 pirmās pakāpes vietas, 4 zelta medaļas un 2 sudraba medaļas ASV Radošās mākslas olimpiādē holivudā u.t.t.).

Jau kopš 1995.gada Jeļena Švilpe rīko starptautisku festivālu “Saules Stariņi”, kurā piedalās gan latviešu, gan ārzemju jaunie izpildītāji.

1997. Gadā, Jeļena Švilpe uzraksta “Latgales oratorija”, orķestrim, jauktajam korim, bērnu ansamblim un tautas deju kolektīvam. Pēc tās pamatiem 1998.gadā tiek izveidota muzikāla skatu filma, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo televīziju. Savu pirmizrādi “Latgales oratorija” piedzīvo 18.novebra, 1998. gadā, Latvijas Nacionālās Televīzijas svētku programmā. 1999.gadā Francijā filma tika atzītā par vienu no labākajām skatu filmām un ieguva 2.vietu.
16.janvārī 1999. gadā tika izpildīta Somijā, Latvijas vēstniecībā Helsinkos, lielā tikšanās reizē, par godu Latvijas neatkarības piekrišanai.

Sadarbībā ar Latvijas Televīziju tiek uzņemta vēl viena jautra muzikālā skatu filmu, “Es gribu ar tevi skolā iet” , kuru Jeļena Švilpe uzraksta 1999. gadā par skolnieku dzīvi, no pirmā zvana, līdz pēdējai skolas ballei, ansambļa “Pumpuriņi” izpildījumā.

1999.gadā, Jeļena sāk komponēt Ziemassvētku dziesmu ciklu, pēc kura tiek izveidota Ziemassvētku programma “Pumpuriņi Ziemassvētkos 2000”, kura tiek translēta vairākkārt Latvijas Televīzijas tiešajā ēterā Ziemassvētku laikā 2000.gadā..

2002.gadā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves Jeļena Švilpe saņem balvu “Autortiesību Bezgalības balva 2002” par “Latgales orotoriju”, kategorijā Latvijas gada labākais bērnu komponists un par lieliem ieguldījumiem Latviešu kultūrā. 2003. gadā, tiek dibināta bezpeļņas Sabiedriskā Organizācija “Eiropas bērnu mūzikas centrs”, ar kuras atbalstu ansamblis “Pumpuriņi” tiek pārveidots estrādes studijā, kur tiek uzņemti dažāda vecuma bērni, skatuves māklas apguvei, mācoties tādus priekšmetus, kā vokāls(klasiskais, modernais, dažādu kultūru), aktieru meistarība, horeogrāfija, režija u.c. Studijas absolventi piedaloties starptautiskajos konkursos un festivālos iegūst daudz iespējas turpmākajā radošajā dzīvē un tagad mācās labākajās mākslas skolās dažādās pasaules malās, piemēram, Krievijā, Francijā, Lielbritānijā, Zviedrijā u.c.

90-to gadu beigās Jeļena Švilpe sāk strādāt kā jauno izpildītāju producente un sniedz viņiem palīdzību atrast savu ceļu muzikālajā karjerā.

Sākot ar 2000.gadu strādā kā mākslinieciskās daļas direktore klubā “Dzintars Alter Ego”, organizējot mākslinieciskus pasākumus, kā arī vizītes Latvijā daudziem pasaules mēroga izpildītājiem( kā Kristīne Orbakaite, Nikita Mihalkovs, Toto Kutuņio, Aleksandrs Maršels, Stanislavs Sadaļskis, Irīna Allegrova, Igors Saruhanovs, u.c.)

2002. – 2006. gadam Rīgā organizē skaistuma un mākslas konkursu “DINAZ STARS”

2002.gadā Jeļena Švilpe tiek atzīta par Daugavpils pilsētas gada cilvēku, par lielo ieguldījumu pilsētas kultūras attīstībā.

No 2002.gada strādā ar “Jaunā Viļņa” pārstāvjiem, izmeklējot jaunos izpildītājus konkursam ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, jo jau kopš 1997. gada Jeļena Švilpe aktīvi strādā kā žūrijas locekle daudzos Latvijas un ārzemju konkursos.

2003.gadā Jeļena Švilpe organizē varenu televīzijas šovu – festivālu “Baltic Transit”. Festivāls bija atšķirīgs ar to, ka tas notika uz lielākajām skatuvēm 3 Baltijas valstu atpūtas pilsētās Jūrmala – Pērnava – Palanga, kopā ar dalībniekiem uz skatuves uzstājās daudzi izpildītāji un atzīti mākslinieki piemēram, grupa no Francijas “TIO PEPE”, Normunds Rutulis, Jānis Stībelis, DODO no Vīnes, Diāna Pīrāgs, Nicol u.t.t. Pēc festivāla beigām tiek izveidots TV raidījums "Švilpes Šovs", ko varēja noskatīties katru nedēļu Latvijas Televīzijā.

2009. gada aprīlim – jūlijam “Baltic Transit” norisinājās uz “Dzintaru koncertzāles” skatuves Jūrmalā, kā arī uz brīvdabas skatuves Palangā ar B.Petrikites sadarbību un simfoniskā orķestra dalību. Kas vēlāk tiek translēts kanālā TV3+ .

Šodien Jeļena Švilpe turpina savu radošo gaitu, viņa ir sacerējusi vairāk nekā 300 dziesmas vairākās valodās un ar katru dienu bagātina mūzikas pasauli ar jauniem sacerējumiem. Jeļena šī gada laikā plāno īstenot daudzus nozīmīgus nacionālus un ārzemju projektus.

Dalībnieki

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam