Ķeipenes šūpoļu parks

 

Ieteikt

Runā

  Par šo profilu

  Jaunajā apskates vietā uzstādītas Latvijā augstākās šūpoles - „Milžu šūpoles”, kas slejas 11 metru augstumā. „Šūpoļu parka” saimniece ir jēkabpiliete - uzņēmēja Inese Stare.

  Līdzās „Milžu šūpolēm” parkā izveidotas šūpoles, kurām doti simboliski nosaukumi - „Ritenis”, „Norvēģu rats”, „Laimes aplis”. Šūpoles veidojis Latvijas Amatniecības kameras meistars - namdaris Tālis Sala. Parkā skatāmas arī metālmākslinieku radītās vides instalācijas.

  „Šūpoļu parks” tapis ar Publisko un privāto partnerattiecību biedrības „Zied zeme” līdzfinansējumu, to izveidojusi biedrība „ Nasta”, kurai piešķirts sabiedriska labuma guvēja statuss, un kura dibināta ar mērķi popularizēt radošu pieeju ikdienai un veselīgu dzīvesveidu. „Šūpoļu parka” ideja pilnībā saskan ar biedrības „Nasta” darbības koncepciju.

  Projekta idejas autore, biedrības „Nasta” valdes priekšsēdētāja Inese Stare stāsta: „Šūpoļu parka” pamatideja ir ļoti daudzpusīga un pamatīga. Tas ir mans pašreizējais dzīves redzējums. Šūpojoties mēs sevi ieliekam dzīves ritā. Šūpošanās sakārto cilvēka enerģētiku, līdzsvaro un mobilizē cilvēku, dod spēku, tā tiek izmantota arī pirts rituālos.

  Šobrīd paveiktais ir tikai pirmais posms biedrības iecerētajām darbībām Ķeipenes „Zušos”, biedrība noteikti piedalīsies nākošajos konkursos finansējuma piesaistīšanai, lai paplašinātu „Šūpoļu parku”, uzstādot vēl daudzus interesantus šūpošanās objektus. Šobrīd padarītais var radīt interesi neilgam laikam, taču tas ir nepietiekami cilvēku pastāvīgai piesaistei. Padomā ir arī citi savdabīgi projekti, kuri gan sasaistās ar jau paveikto, gan paplašina tēmu, jo, izvēloties objektus „Šūpoļu parkam”, kļuva skaidrs, ka iespējams izveidot dučiem interesantu šūpoļu. Ja pietiks prasmes parku izveidot vēl interesantāku, to noteikti varēs iekļaut ne tikai Ķeipenes un tuvākās apkārtnes tūrisma apskates objektu sarakstā. Turklāt Ķeipenē, Eizenšteina muzejā, ir uzstādīts tūrisma objekts „Milžu krēsls” - kā tad var iztikt bez „Milžu šūpolēm” tuvumā? Piederība Ķeipenei ceļ prasību latiņu ļoti augstu - ir jācenšās no sirds!”

  Šūpoļu parku var apmeklēt ikviens interesents jebkurā laikā, bez iepriekšējas pieteikšanās. Pateicības izrādīšanai būs novietota ziedojumu kastīte. Projekta realizētāji cer, ka atpūta, pastaiga un šūpošanās „Zušos” ikvienam apmeklētājam sagādās pozitīvas emocijas un gribēsies te atgriezties vēl un vēl!

  Kontakti Vairāk »