Astronomijas vortāls StarSpace

Oficiālā lapa
Ieteikt
 21

Jautājumi un atbildes

Kas tā par ļoti spožu zvaigzni, vakarā no mēness pa labi?
Ļoti spožā zvaigzne, kas šobrīd redzama rietumos pēc Saules rieta, ir mūsu kaimiņiene - planēta Venēra. Fantastiski žilbinoša!
Sveiki. :) Gatavoju Zinātniski pētniecisko darbu par Astronomiju / Radioastronomiju. Varbūt varat ieteikt, kādas problēmas / risinājumus labāk apkopot savā projektā? Nepieciešams izveidot hipotēzes par pētāmo problēmu, bet īsti nesanāk saprast, par ko būtu labāk veidot šīs hipotēzes.. :)
Varbūt vajag izvēlēties šaurāku diapazonu? Astronomija un pat radioastronomija ir ļoti plaši apgabali.

Ja interesē tieši radioastronomija un ir iespējam sakontaktēties ar Irbenes speciālistiem, var apsvērt kādu no sfērām, kurās mūsu pašu Latvijas radioastronomijas speciālisti ir veikuši kādus novērojumus. Piemēram, Saules novērojumi.

Vari arī izmēģināt roku vaļasprieka astronomu radioastronomijas lauciņā, painteresējoties, kādas iespējas ir izveidot pašam savu antenu, varbūt pat tādu izveidot un pamēģināt veikt novērojumus.

Iespējas katrā ziņā ir daudz, bet es noteikti rekomendētu krietni vien sašaurināt pētījumā aplūkojamo tematu. Tas būs saturīgāks, vērtīgāks un vieglāk aprakstāms.
Gribu sagatavoties 6.6.12. Venēras tranzītam. Atradu pamācību, kā uztaisīt foršu projicēšanas ierīci (http://cdn.transitofvenus.org/docs/Build_a_Sun_Funnel.pdf), bet nevaru saprast, kas tas par materiālu, kurš tiek izmantots attēla projicēšanai, un kur Latvijā var kaut ko līdzīgu atrast?
Labdien!
Spriežot pēc apraksta, tas ir projicēšanas ekrāna materiāls, kas tiek izmantots gadījumiem, kad projektors atrodas nevis skatītāju pusē un projicē attēlu no priekšpuses, bet gan aiz ekrāna.

Varat mēģināt sazināties ar http://www.mp24.lv/aizmugures-projekcijas-ekrani, http://www.citsveikals.lv/shop/index.php, http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=196555 vai http://aio.lv/lv/multimedia/projection-s…

Skatoties cenas, man personīgi šķiet, ka pasūtīt no ASV ar visu atmuitošanu varētu izrādīties lētāk.

Lai veicas un cerēsim, ka tranzīta laikā būs skaidrs laiks.
Vai šonakt 1.28 ar neapbruņotu aci varēs saskatīt paredzēto asteroīdu..?
Nē, konkrētā asteroīda aplūkošanai vajag teleskopu, kurš spēj izšķirt 11 vai pat 12 zvaigžņlieluma objektus.
Vai jums ir kāda versija par pagājušajā naktī redzēto neparasto izgaismojumu debesīs?
Tā kā paši neesam to redzējuši, nevaram piedāvāt aculiecinieka idejas. Analizējot redzētāju teikto, sliecamies domāt, ka novērotais objekts ir bijis kāds akmens bluķis, kas brāzies cauri Zemes atmosfērai. Tā kā trajektorija, pēc aculiecinieku teiktā, ir bijusi vērsta līča virzienā, iespējams, ka meteorīti jāmeklē zem ūdens.

Šādas parādības pasaulē tiek novērotas visai bieži, bet lielākajā daļā gadījumu līdz zemei taustāmi meteorīti nenonāk.

Novēlam ikvienam savā dzīvē ieraudzīt šādu "ugunsbumbu".
bij rakstīts:30 gadu vecs melnais caurums. Jautājums-kā var noteikt melnā cauruma vecumu?
Pirms 30 gadiem tika novērota pārnova. Zvaigzne, kura uzsprāga, bija tik masīva, ka tā aiz sevis, visticamāk, atstāja melno caurumu. Tādēļ ar visai lielu pārliecību iespējams teikt, ka melnais caurums ir 30 gadus vecs.