Biogrāfija

Grupa STandART izveidota 2002. gadā Jelgavā un ir izdevusi divus albumus, kā arī virkni singlu un videoklipu. Grupas mūzikai ir raksturīgs tumšs, elektronisks skanējums, kas papildināts ar akustiskajiem instrumentiem un vides skaņām, kas ļauj to ierindot pie synthfolk un darkwave mūzikas stiliem. STandART ir koncertējuši Baltijas valstīs, Polijā, Somijā un Zviedrijā, tostarp bijuši leģendāro vācu grupu “Camouflage” un “De/Vision” iesildītāji.

STandART pirmais pilna garuma studijas albums “Australia” 2007.gadā tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai kategorijā “Labākā Debija”, kā arī izpelnījās atzinību un pozitīvus vērtējumus no ārvalstu dīdžejiem un mūzikas izdevumiem, kas vairākkārt uzsvēruši, ka, lai gan STandART ieturētais mūzikas virziens ir skaidrs, grupai tomēr izdodas panākt īpašu skanējumu. Sākotnēji STandART dalībnieku sastāvs vairākkārt mainījās. Kad 2007. gadā, uzreiz pēc albuma “Australia” iznākšanas, uz Meksiku pārcēlās Juris Tipa, viņa vietā grupā tika pieņemts Mārtiņš Links, un turpmākajos gados grupas sastāvs palika nemainīgs – Kalvis Kluburs, Mārtiņš Links, Vladislavs Beļskis, Harijs Beļskis.

2009. gada novembrī STandART izdeva savu otro studijas albumu “Autumn News” (Rudens Vēstis), kurš, tāpat kā albums “Australia”, bija tapis sadarbībā ar skaņu inženieri Kasparu Tobi no grupas “Dzelzs Vilks”.

2010. gada septembrī STandART kā singlu izdeva jaunu dziesmu “Bez Miega Zirgi”, kas bija radīta Latvijas neatkarīgo mūziķu CD izlasei “Strāvoklis” ar Raiņa dzeju, bet oktobrī grupa uzstājās kopā ar Goran Gora festivālā “Bildes 2010” – kopīgi izpildītā dziesma “Autumn News” 2011. gadā tika pārizdota kā singls. Turpmākajos gados STandART vairāk pievērsās koncertiem. Kalvis Kluburs un Mārtiņš Links izdeva albumus arī ar citām savām grupām – “Starring Two” un “Ēnu kaleidoskops”.

2013. gada pavasarī Kalvis un Mārtiņš divatā sāka STandART trešā albuma ierakstu. Pēc divarpus gadus ilga ieraksta procesa 2015. gada septembrī tika izdots STandART 13. singls “Drudzis”. Albums varētu nākt klajā 2016. gada pavasarī.
_____________________________________________________________

http://standartmusic.lv
http://standart.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/standartmusicLV

Dalībnieki

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam