Biogrāfija

Grupa Skyforger (latviski – Debesu Kalējs) izveidojās 1995. gadā, kad trīs dalībnieki - Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas Grindmaster Dead nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei.

Grupas līderis un vokālists Pēteris saka: "Pirms tam mēs dziedājām par ārzemju bruņiniekiem, bet tad lasot grāmatas es atklāju, ka mūsu pašu zemgaļi ir bijuši ne sliktāki karotāji, un līdz ar to bija skaidrs, ka noteikti jāpievēršas mūsu pašu Latviešu vēstures izzināšanai". Trio drīzumā pievienojas arī ģitārists Rihards un sākas aktīvs darbs pie demo albuma, kurš ierauga dienasgaismu 1997. gadā ar nosaukumu "Semigalls' Warchant" (Zemgaļu karadziesma).

Drīzumā Skyforger paraksta savu pirmo līgumu ar ārvalstu ierakstu kompāniju Mascot Records no Nīderlandes, un jau 1998. gadā tiek izdots debijas albums "Kauja pie Saules", kurš ir veltīts 13 gs. baltu cilšu cīņām pret vācu ordeņa bruņiniekiem. Skyforger spēlē daudzos vietējos koncertos un ar piedalīšanās pirmajā "Baltic Thunder" tūrē iegūst sev arī daudz piekritēju Baltijas valstīs. Grupas skanējums kopumā raksturojas kā savdabīgs sajaukums starp pagan / folk / heavy / black metal stiliem.

2000. gadā nāk klajā otrais albums "Latviešu strēlnieki", kurš negaidīti aizved klausītājus 1. Pasaules kara laikos un stāsta par nežēlīgajām cīņām pie Rīgas, Ložmetējkalnā, Nāves Salā un citur Zemgalē; strēlniekiem varonīgi aizsargājot Latvijas zemi pret citvalstu iebrucējiem, atkal jau tiem pašiem vāciešiem. Diemžēl grupa saskaras ar ierakstu kompānijas finansiālu nevēlēšanos atbalstīt šo albumu un sadarbība ar Mascot Records beidzas 2001. gadā.

Neskatoties uz to, Skyforger jau strādā pie jauna materiāla; paralēli tiek atrasts jauns izdevējs vācu ierakstu kompānijas Folter Records personā un 2003. gadā tiek izdots grupas trešais albums "Pērkoņkalve", un seko aktīva koncertdarbība pa Eiropu. Šajā albumā grupas dalībnieki pievēršas senajai latviešu mitoloģijai, to dievībām un rituāliem.

Paralēli sadarbojoties ar Kultūrkapitāla fondu 2003. gadā puiši arī izdod tīru folkmūzikas albumu "Zobena dziesma", kur apkopotas senas latviešu kara un mitoloģiskās dziesmas. Gadu vēlāk Kalējiem pievienojas folk instrumentālists Kaspars, ar kura atnākšanu tiek realizēts senais sapnis par folkmūzikas instrumentu izpildīšanu dzīvajā grupas koncertos.

2005. gadā atzīmējot Skyforger dibināšanas desmitgadi, tiek atkārtoti laists klajā demo albums "Semigalls' Warchant" CD versijā ar papildus jaunām dziesmām, EP "Asinslauks".

2010. gada februārī Skyforger paraksta līgumu sadarbībai ar amerikāņu ierakstu kompāniju Metal Blade Records, kuri 26. aprīlī visā pasaulē izdod latviešu mitoloģiskai teikai veltītu opusu ar nosaukumu "Kurbads". Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas ekspertu aptaujā tas tiek novērtēts kā labākais 2010. gada rock mūzikas albums.

2015. gads ir bijis notikumiem ļoti bagāts. 6. aprīlī Skyforger izlaiž jaunu albumu "Senprūsija", kurš ir veltījums sen aizmirstajai baltu tautai - prūšiem, un dodas plašā Eiropas turnejā nospēlējot 31 koncertu 12 valstīs. Rudenī tiek pabeigts darbs pie grupas pirmā DVD "Senprūsija Live". Abus ierakstus izdod vietējā ierakstu kompānija Thunderforge Records. 2016. gada 15. martā gadskārtējā Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā Latvijas Nacionālajā Operā, "Senprūsija" iegūst balvu "Zelta Mikrofons" kā labākais rock / metal albums 2015. gadā.

Pa šiem 26 gadiem Skyforger ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku; gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ir daudzkārt koncertējusi dažādās valstīs: Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Īrijā, Ziemeļīrijā, Portugālē, Spānijā, Francijā, Itālijā, Šveicē, Austrijā, Slovēnijā, Horvātijā, Serbijā, Rumānijā, Ungārijā, Slovākijā, Čehijā, Polijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā, Gruzijā, Armēnijā, Maltā, Brazīlijā un ASV, un neapšaubāmi ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa, kā arī ierindojas starp vadošajām grupām pasaulē pagan metal stila ietvaros.

Grupas sastāvs 2021:
Pēteris - balss, ģitāra, tautas instrumenti, karavīru balsis
Edgars "Zirgs" - bass, tautas instrumenti, karavīru balsis
Alvis – ģitāra, akustiskā ģitāra, karavīru balsis
Artūrs – bungas, perkusijas

Mājaslapa: www.skyforger.lv
Facebook: www.facebook.com/skyforgerofficial
Twitter: www.twitter.com/skyforger
Youtube: www.youtube.com/skyforgerofficial

Grupas CD / DVD / merch var iegādāties: http://skyforger.lv/en/shop/

Dalībnieki

Andis

Dators, telefons

TOP dziesma (108 vieta topā)

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam