Biogrāfija

Experimentālās mūzikas grupa "Skrīveri", izveidojās sabrūkot visām iepriekšējām grupām, 1998. 1.martā. Tās pamatdalībnieki bija 1.pakāpes skrīveri Modris Matisāns un Kalvis Kluburs, Augstākais Skrīveris Edgars Ze Marija Da Anteins pirms koncertiem teica runas. Vēl reizēm asistēja necilu pakāpju skrīveri, pārsvarā kā viesvokālisti. Skrīveri tikpat kā nekad īpaši ierakstiem negatavojās. Vienkārši spieda Record pogu savam izjauktajam kasetniekam un skatījās, kas notiks..

Pastāvēšanas laikā grupa izdevusi 2 albumus kasetes formātā: "Ironijas Subsīdija" (1998) un "Basturma" (1999), kā arī veikusi vairākas līdz šim neizdotas ierakstu sesijas.

"Skrīveru" mūzikā var saklausīt visdažādāko mūzikas stilu aizmetņus, lai gan sākās viss ar domu: "Instrumentu mums nav, uz kā vēl mēs varētu spēlēt.."

Grupas dalībnieki vairāk bija iegrimuši muzikālos pētījumos, tomēr skolasbiedru mudinājumi piespieda "Skrīverus" uzsākt arī koncertus. Talkā par tehniķi tika pieņemts Dj Momentz.

1999.g. pavasarī, pārsvarā saviem skolasbiedriem no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, "Skrīveri" sniedza 4 koncertus Baložos, Ķīšezerā, Jelgavā un Rīgā, Rumbulas Autotirgū. "Skrīveri" koncertos izmantoja gan grimmu un neierastus apģērbus, gan eksperimentālas videoprojekcijas.

Koncerts Rumbulas autotirgū bija arī grupas otrā albuma "Basturma" prezentācija. Taču pēc šī koncerta grupa arī pajuka. Modris pievērsās darbībai grupā "Z.I.P. Code".

2001.gadā, kamēr Dj Momentz bija iesaukts pilnveidoties armijā, Modris ar Kalvi vēlreiz sanāca kopā, lai uzņemtu filmu "Marta Ausma", kurai tika sarakstīta arī jauna dziesma "Ausmas Dziesma". Vienā no filmas prezentācijas pasākumiem Jelgavā notika arī piektais "Skrīveru" koncerts, piedaloties vairākiem viesmūziķiem. Uz šo pašu mūziķu sastāvu un šīm pašām dziemām balstījās arī pusgadu vēlāk izveidotā grupa "STandART". Nosaukums tika mainīts tikai Modra iztrūkstošās klātbūtnes dēļ.

Par grupu "STandART" vairāk skatīt "STandART" sadaļā. "Skrīveri" savukārt nekad oficiāli nav izziņojuši savu izjukšanu, un laik pa laikam sanāk kopā uz kādu eksperimentālu ierakstu sesiju vai kādu muzikālu ekspedīciju.

Vairākkārt, Modris ir aizvietojis iztrūkstošus "STandART" ģitāristus - gan 2003.g. koncertos, gan 2007./2008.g. sezonā.

Dalībnieki

Edgars

Edgars Ze Marija Da Anteins - Augstākās pakāpes Sk

viens

skaņu barons

Kalvis

1.pakāpes Skrīveris

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam