Biogrāfija

Koris "Skanda" ir dibināts 1989. gadā. Korī dzied apmēram 40 meitenes no dažādām Rīgas skolām un augstskolām.
Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente kopš dibināšanas ir Alda Šeļegovska, koncertmeistare Lilija Kagāne.
Koris "Skanda" ir XX - XXIV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku laureāts, arī jauniešu koru festivāla "Rīgas Zīle - 94" laureāts, pirmās vietas ieguvējs sieviešu koru grupā Starptautiskajā koru mūzikas festivālā "Vetspils - 97", kā arī laureāts garīgās mūzikas festivālā, pirmās vietas ieguvējs sieviešu koru grupā 5. Starptautiskajā koru mūzikas festivālā FIVIZZANO Itālijā 2002. gadā.
Koris "Skanda" ir koncertējis kopā ar daudziem koriem (Jaunais Rīgas vīru koris, "Tēvzeme", "Sapnis", "Skaņupe", "Vidus", "Mūžīgais strauts", u.c.) Rīgas koncertzālēs, koncertējis Valmierā, Pļaviņās, Ventspilī, Liepājā u.c., dziedājis Rīgas baznīcās dievkalpojumos un koncertos, labdarības koncertos, sociālās aprūpes centros, bērnu namos u.c, dziedājis latviešu komponistu G.Dovgjallo, S. Mences un I.Arnes autorkoncertos.
Kora repertuārā ir J.Reinbergera, F.Mendelsona-Bartoldi, R.Tompsona, F.Šūberta, Dž. Verdi u.c. garīgā mūzika, arī latviešu komponistu S.Mences, P.Dambija, I.Arnes, P.Vaska, P.Barisona u.c. komponistu skaņdarbi, kā arī latviešu un citu tautu dziesmu apdares.

http://www.kultura.riga.lv/public/32111.html
http://www.diena.lv/arhivs/koris-skanda-uzvar-italija-11362149

Dalībnieki

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam