Biogrāfija

Grupa SANCTIMONY spēlē smagās mūzikas stilā, ko paši dēvē par „death’n’roll”, pie savām ietekmēm minot tādu pasaulē zināmu mūziķi kā Ozzy Osbourne un grupas Entombed, Black Label Society, Motley Crue u.c.

Dibināta 1994.gadā tobrīd četru cilvēku – Jānis (balss), Viesturs (ģitāra), Kārlis (bungas), Rihards (bass) - apvienība SANCTIMONY izpildīja savu iecienīto grupu dziesmu kaverversijas. Aktīvi koncertējot un ar savu enerģisko uzstāšanās stilu neatstājot vienaldzīgos, viņi ātri iemanto spēcīgas „death metal” vienības slavu.

1996.gadā pēc Riharda aiziešanas no grupas, kad tai jau bija pievienojušies Viktors (bass) un Roberts (ģitāra), tiek ierakstīts SANCTIMONY pirmais demo albums „When The Sun Was God”. Tas tika izdots kasetes formātā un ietvēra vairākas, nu jau pašsacerētas dziesmas, kā arī divas latviešu tautasdziesmu apdares.

Piedzīvojot vairākas sastāva maiņas, bet nepārtraucot aktīvu koncertdarbību un jauna dziesmu materiāla komponēšanu, 1998.gadā tiek ierakstīts albums ar nosaukumu „Eternal Suffering”. Tā ierakstā piedalās Jānis, Kārlis un Viesturs, basa un otras ģitāras partiju ierakstu veic pieaicināti viesmūziķi. Šis albums tiek izdots 2000. gadā „Father Productions” paspārnē CD formātā.

1999.gadā trīs grupas dalībniekiem pievienojas Jānis (ģitāra) un Deniss (bass), līdz ar ko grupas līdzšinējās biežās sastāva maiņas beidzās. Izveidojuši jaunu koncertprogrammu, kas sastāvēja no labākajām jau izdotajām dziesmām, jaunām kompozīcijām un kaverversijām, SANCTIMONY sniedz daudzus koncertus, no kuriem visspilgtāk atmiņā palikuši Minskā un Brestā (Baltkrievija) kopā ar Skyforger sniegtie koncerti, vairākas uzstāšanās Igaunijā un festivālā „Sinepes un Medus” tepat Latvijā.

2001.gadā SANCTIMONY veic savu pēdējo „death metal” ierakstu. Tas ir četru dziesmu promo materiāls plānotam, bet finansiālu problēmu dēļ nenotikušam albuma „Lirix” ierakstam.

Vēlmes pēc pārmaiņām liek grupai 2002.gadā pieņemt lēmumu mainīt spēlēšanas stilu un skanējumu pašu iemīļotā „smagā roka” virzienā. Tomēr negribēdami pilnībā atteikties no savām „death metal” saknēm SANCTIMONY savu jauno muzicēšanas stilu nosauc par „death’n’roll”. 2003.gadā grupa ieraksta divu dziesmu demo, no kurām kompozīcija „Devil And Men” iekļūst Radio SWH Rock Top 20 un vairākus mēnešus neatstāj pirmo piecnieku.

2004.gada vasarā tiek sākts albuma "Devil And Men” ieraksts "Sound Division Studio” ar Jāni "Gonza” Kalniņu pie ierakstu pults. Tiek ierakstītas desmit pašu dziesmas un divas dziesmu kaverversijas - Black Sabbath "Into The Void” un The Police "Synchronicity II”. SANCTIMONY nospēlē daudz labu koncertu, no kuriem zīmīgākie ir kopā ar 80to gadu Pasaules roka zvaigznēm WHITESNAKE un vieniem no slavenākajiem zviedru „death metal” kustības aizsācējiem DISMEMBER spēlētie.

2005.gadā ieraksts tiek pabeigts "MC Rec” studijā kopā ar Armandu Treilihu. Jūnijā albums "Devil and Men" tiek izdots mūzikas ierakstu kompānijas "Platforma Records" paspārnē un prezentēts „Valmieras rokfestivālā”. Dziesma „Lover” no jaunā albuma atjaunotajā Radio SWH Rock Top 20 veiksmīgi sasniedz pirmo vietu. 2005.gadā SANCTIMONY koncertdarbība aizsākas ar diviem lieliskiem koncertiem Rīgā un Viļņā kopā ar vairākkārtējiem zviedru „Grammy” balvas ieguvējiem ENTOMBED un noslēdzas ar leģendārās grupas JUDAS PRIEST koncerta atklāšanu Rīgā.

2006.gada sākums tiek veltīts jaunā albuma sagatavošanai, kura ieraksts sākas maijā Wolk recording Studio Rīgā. Albumu ieraksta, miksē Sergejs Amsterdams un producē SANCTIMONY. Albumu masterē leģendārais Mika Jussila, kurš to nosauc par „vienu no labākajiem albumiem”, ar ko šogad ir strādājis.

Albuma nosaukums ir „Hell in stereo” un tas ietver trīspadsmit dziesmas, no kurām divpadsmit ir pašu SANCTIMONY sacerētas un viena kaverversija AC/DC dziesmai „Back in black”. Jaunais albums izdots 2007. gada sākumā Aghast records paspārnē.

Dalībnieki

paul rusko

Ģitāra

Jekabs

Bungas

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam