Biogrāfija

Ideja par rokgrupas Restauratori dibināšanu radusies jau diezgan sen, bet pirmā kopā sanākšana notika 2008. gada pavasarī Rīgā.

Pirmā publiskā uzstāšanās – 2008. gada 19. jūlijā Preiļos koncertā Taiseits Latgolā/Made in Latgola.

Grupas nosaukums radies, pateicoties dažnedažādu apstākļu sakritībai un arī nejaušībām, par ko varētu uzrakstīt pat mazu grāmatu (ja vēl iekļautu zīmējumus, tad sanāktu biezāka), tomēr pamats ir tāds, ka ikvienam no grupas dalībniekiem ir kāds sakars ar restaurēšanu un restaurāciju.

Paši Restauratori grupas mūzikas stilu sauc par restaurācijas roku, tas ir kā dažādu žanru sajukums – roks, pops, fanks, ik pa laikam dziesmās ieskanas vēl kāda nianse.

Restauratori piedalījušies dažādos koncertos un pasākumos, uzstājušies vairākos klubos, būtiskākie no tiem ir Taiseits Latgolā/Made in Latgola, Rīgas Tehniskās universitātes helovīnu svinības LMA Studentu klubā (Restauratori iesildīja grupu Dzelzs vilks), Latvijas Kultūras akadēmijas ikgadējajais pasākums Valpurģu nakts, labdarības koncerts Latgales radio atbalstam Kongresu namā, koncerts Ģimenes svētki 2009 Vērmanes dārzā, HGK Speed Drift 2. posms trasē 333 (iesildīja grupu Dzelzs vilks), piedalīšanās konkursā Coca-Cola Soundwave. Kā lielākais prieks un panākums uzskatāma piedalīšanās mūzikas un mākslas festivālā "Bildes 2009", kur "Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncertā grupa "Restauratori" uzstājās kopā ar "Dzelzs Vilks" solistu Juri Kaukuli.

No Latvijas mūziķiem grupas autoritātes ir Dzelzs vilks, Mofo, Lādezers, Astro’n’out, Kārlis Kazāks un Pienvedēja piedzīvojumi.

Savukārt par autoritātēm ārzemju mūzikā grupas puiši uzskata Coldplay, Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers, Oasis, Stereophonics, The Rolling Stones un The Beatles.

Filips ir arhitekts, Verners - medicīnas inženierijas students, bet Mikus studē būvniecību. Puiši restaurēs mājas un medicīnas iekārtas, kā arī ik pa brītiņam uzlabo savus instrumentus. Šons nepārtraukti restaurē un uzlabo grupas vecos demo ierakstus, cenšoties iegūt no tiem pašu labāko skanējumu (protams, iespēju robežās), bet masieris Mārtiņš ir fizioterapeits un restaurē BK Zemgale basketbolistu fizisko formu.

Tāpat arī vairākiem grupas biedriem ir nepārejoša mīlestība pret vecām un antīkām automašīnām.

Bet ja nopietni, tad - «ik brīdi mēs tveram milzumdaudz sajūtu un pēc tam tās restaurējam, pārvēršot citā, klausītājiem tveramā dimensijā».

Dalībnieki

bungas, perkusijas

Skaņas Guru

ģitāra

ģitāra, vokāls

Bungu Tēvs

Vokāls, ģitāra

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam