Laimas Muzykanti

Mājaslapa laimas-muzykanti
Fani 642
Žanri Folk Rock / Eastern European
Ieteikt
 10

Biogrāfija

Presē un programmiņās savulaik dēvēta gan par “folkloras kopu”, gan par “etnogrāfisko ansambli”, gan par “kapellu” un pat par “Daugavpils latgaliešu lauku kapellu”, grupa “Laimas Muzykanti” radās 1995. gada oktobrī, Daugavpils Universitātē un sākotnēji bija SDA “Laima” pavadošā folkloras kopa.


Kopā ar dažiem domubiedriem grupu dibināja un kopš tā laika nemainīgi vada Artūrs Uškāns.

“Laimas Muzykantu” sākotnējais skanējums ir raksturojams kā tuvināts autentiskai folkloras mūzikai, izmantojot tautas mūzikas instrumentus un autentiskus tautas dziedājumus, kas veidoti balstoties uz folkloras ekspedīcijās vāktajiem tautas teicēju dziedājumiem un tautas muzikantu spēlēšanas manierēm. Par tā laika grupas skanējumu liecina 1999. gadā izdevniecībā “Upe” izdotais albums “Danco Dievis”, kurā “Laimas Muzykanti” ir ierakstījuši četras dziesmas.

1998. gadā grupa ieraksta mūzikas pavadījumu Latgales deju programmai, bet 2001. gadā programmu “Pi Dīveņa gari goldi”, kura tiek atskaņota deju uzvedumā “Četri meti” Dailes teātrī Rīgas 800 gadu jubilejai veltītajos Dziesmusvētkos. Dažas no uzvedumā skanējušām dziesmām ir iekļautas arī grupas pirmajā albumā “Gonam gona” (2003).

1999. gadā kā labākā vokāli instrumentālā folkloras grupa, “Laimas Muzykanti” ieņem 1. vietu Starptautiskā festivālā – konkursā “Music World” Fivicānā (Fivizzano), Itālijā.

Kopā ar draugiem no fokloras grupām “Iļģi”, “Laiksne” u.c., divi “Laimas Muzykantu” dalībnieki Artūrs Uškāns un Edgars Skrāģis piedalās izdevniecības “Upe” projektā “Alus Dziesmas”, kurš saņem Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu kā labākais folkloras ieraksts 2001. gadā.

2001. gadā Artūrs Uškāns uzraksta mūziku R. Blaumaņa lugai “Zagļi”, kura tiek iestudēta Daugavpils teātrī (rež. H. Petrockis). Tēlojot izrādē paši sevi, samazinātā sastavā “Laimas Muzykanti” izrādē spēlē joprojām. II Blaumaņa izrāžu festivālā "Zagļi" ieguva Braku muzeja balvu par “Pārrobežu Blaumani” un “Par drosmīgu latviskumu”.

Pateicoties izrādei "Zagļi", 2002. gadā “Laimas Muzykantiem” pievienojas leģendārās ārtroka grupas “Elpa” mūziķis Artūrs Pribilovs (labākā ģitārista tituls festivālā “Liepājas Dzintars” 1985. gadā).

2003. gada oktobrī, izdevniecībā “Izteiksme” nāk klajā “Laimas Muzykantu” pirmais patstāvīgais albums “Gonam gona”. Ierakstos (2001. – 2002.) piedalās “Latvian Blues Band” bundzinieks Rolands Saulietis un “Elpas” basģitārists un vadītājs Valdis Rundzāns, kurš pēc ierakstiem piebiedrojas “Laimas Muzykantiem” pastāvīga dalībnieka statusā.

Tā paša gada vasarā nāk klajā arī videoklips Sudrobōta saule lēce.

Turpmākajā kopdarbā mūziķi izveido stilu, ko vēlāk nodēvē par "etnoroku ".

2003. gada septembrī, pirms dalības festivālos “Baltas Kelias” un “Suklegos” Lietuvā, grupas bundzinieka vietu ieņem Juris Čekušins. Tagad "Laimas Muzykantiem" ir divi sastāvi - "mazais", kurš izmanto tikai tautas instrumentus un piedalās tikai ārzemju izbraukumos kopā ar Latvijas deju kolektīviem, un "lielais", jeb etnoroka sastāvs.

2007. gadā izdevniecībā "Upe" nācis klajā albums "Orkla Bolss".

2011. gadā grupa sāk darbu pie jauna albuma, bet albuma ieraksta laikā rodas jauns darbības posms - ar Laimas Muzykantiem sadarbojas Olga Rajecka. Grupa ieraksta pavadījumu dziesmai "Bišu koks", kurš tiek iekļauts Olgas Rajeckas labāko dziesmu izlasē "Svētku diena". Dziesma "Bišu koks" kļūst par albuma singlu: http://www.youtube.com/watch?v=dPg_pMjsevw

2012. gadā "Laimas Muzykanti" Anglijas koncerttūres laikā izveido dziesmas "Sorgeņģeļs" videoklipu:
http://www.youtube.com/watch?v=j5WMO_jZWLc

“Laimas Muzykanti” vairākkārt ir devušies arī tuvākos un tālākos koncertceļojumos un, lai arī Latvijā vairāk ir pazīstami folkloristu aprindās nekā plašākai publikai, mainīgos sastāvos ir muzicējuši koncertos un festivālos Lietuvā, Kanādā, ASV, Japānā, Austrālijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Baltkrievijā, Krievijā, Itālijā un citās valstīs.

Dalībnieki

Armands

Ģitāra

Artūrs

balss, ermoņikas, akordeons, kokle, dūdas, stabule

Matīss

Bungas

Inga

balss, vijole

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam