Labestības diena

Oficiālā lapa
Ieteikt
 149

Labestības dienas vēstneši

Kad četrgadīgā Elīza Ambrosova piedzima, tai vajadzēja būt skaistākajai dienai, pilnai prieka un laimes mirkļiem, bet viss izvērtās pavisam citādi. Mazā meitene, piedzimstot neelpoja, un neonatologs konstatēja daudz un dažādas veselības problēmas. Kopš 5 mēnešu vecuma mazā meitene ir bijusi uz vairākiem rehabilitācijas kursiem, kas ir palīdzējuši virzīties uz priekšu attīstībā. Starp kursiem regulāri tiek apmeklēts fizioterapeits un osteopāts, vasaras mēnešos – veikta reitterapija, kā arī, protams, tiek aktīvi strādāts mājās. Elīza veseļojas un progress ir nenoliedzams, taču meitene attīstās lēni, lielākoties pārvietojas lienot, taču spēj pati ieņemt sēdus pozu un stabili sēdēt. Elīzas rīcībā ir staigulis un aktivitāšu krēsls, kas atvieglo viņas un vecāku ikdienu. Taču Elīzai nepieciešama osteopātiskā ārstniecība un rehabilitācijas kurss centrā Baltezers, kā arī delfīnterapijas divi kursi Minskas delfinārijā Nemo. Lai Elīza dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, nepieciešami 3 720 eiro!

Pusotra gada vecumā Katrīnai Legzdiņai apstiprināja diagnozi – Angelmana sindroms. Tā ir reta, ģenētiska saslimšana, kas izpaužas kā smaga garīga atpalicība, fiziskās attīstības traucējumi, valodas trūkums, kā arī izteikti miega traucējumi un hiperaktivitāte. Četru gadu vecumā Katrīnai parādījās epilepsijas lēkmes, kas ir ļoti raksturīgi konkrētajam sindromam. Ar Katrīnu ir ļoti grūti komunicēt – viņa ir spējīga uztvert tikai dažus atpazīstamus vārdus: padzerties, ēst un mazgāties. Lai arī Katrīna ir atkarīga no citu cilvēku palīdzības, paēst viņa spēj patstāvīgi.  Pozitīvi, ka Katrīna sākusi patstāvīgi staigāt. Viņa apmeklē specializēto bērnudārzu, kurā viņa mācās arī komunicēt ar citiem bērniem un veidot sociāli pareizu uzvedību. Katrīna jau divas reizes ir apmeklējusi delfīnterapiju, kas palīdz mazināt miega traucējumus un hiperaktivitāti, kā arī uzlabo koncentrēšanās spēju. Lai varētu nodrošināt delfīnterapijas divus kursus Minskas delfinārijā Nemo vai Klaipēdas delfinārijā, kopā nepieciešami 3 600 eiro.

Brālis un māsa - 17 gadīgā Ērika Skrina un 14 gadīgais Dainis Skrinis arī gaida palīdzību. Ģenētisko analīžu rezultāti uzrādījuši, ka abiem bērniem ir spinālā muskuļu atrofija, kuras galvenais simptoms ir muskuļu vājums. Pašreiz Ērikai ir ievietota traheostoma un jau sešus gadus meitene pieslēgta pie pārvietojamā elpošanas aparāta. Ērikas smagais stāvoklis neattur apmeklēt sanatorijas un iet sabiedrībā. Savukārt Dainis līdz 10 gadu vecumam spēja pārvietoties pats, bet diemžēl straujās augšanas dēļ pārstāja stāvēt kājās. Pa mājām puika pārvietojas uz ceļgaliem, bet ārpus mājas –  ratiņkrēslā. Abiem bērniem tiek nodrošināti rehabilitācijas pasākumi, ko nozīmē ārsti, un tie ir ļoti vērtīgi un spēcinoši. Lai varētu sniegt Ērikai un Dainim rehabilitācijas kursus centrā Līgatne divas reizes gadā, nepieciešami 7 809 eiro.

Savukārt septiņus gadus jaunie Ričards Edžus un Keita Gabriela Leimaņi nāca pasaulē priekšlaicīgās dvīņu dzemdībās, pēc kurām abiem nācās krietni pacīnīties, lai izdzīvotu! Ričardam ir uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka ar spastiko tetraparēzi. Pateicoties ģimenes un fizioterapeita ieguldītajam darbam, puika ir kļuvis stabilāks, sākot staigāt ar staiguli. Zēns ļoti cer, ka kādreiz varēs stāvēt un iet pats. Arī Keitai uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska paraparēze. Savukārt meitenītei ir vestibulāras problēmas, tāpēc tiek apmeklētas fizioterapijas nodarbības, kurās stiepj muskuļus, lai nebūtu jāstaigā uz pirkstu galiņiem, un nevajadzētu taisīt operāciju, kā arī trenē līdzsvaru. Lai Ričards un Keita turpinātu uzlabot savu veselību, nepieciešami 12 586 eiro fizioterapijai, nodarbībām baseinā, reitterapijai un konsultācijām Vācijā!