KLAIDONIS (www.klaidonis.lv)

Mājaslapa http://wwwklaidonislv
Fani 6810
Žanri Schlager / Alternative Country
Ieteikt
 89

Biogrāfija

Grupa „klaidonis”

Grupas sastāvs:
Māris Sloka - grupas līderis, mūzikas un tekstu autors; vokāls, bass
Valdis Rēbuks - ģitāra, vokāls
Elmārs Jirgensons - sitamie instrumenti
Vīgants Murelis - ģitāra, stīlģitāra
Zigmunds Pogulis - taustiņi


Pirmā uzstāšanās "dzīvajā", tikai ar citu nosaukumu grupai bija 1999. gadā, kad sākās pirmais Kantri festivāls Bauskā. Un tā, mainoties dažādiem nosaukumiem un nedaudz sastāvam, tikai 2001. gadā grupa startēja ar nosaukumu”Klaidonis” un ierakstīja pa kādai dziesmai studijā.
Un tikai kopš 2004. gada, kad grupa izlaida albumu „Gaidot mājās”, tā sāka aktīvi spēlēt dažādos klubos, festivālos un citos pasākumos.
Grupa "Klaidonis” kļuva populāra ar debijas albumu „Gaidot mājās”. Tā ar panākumiem ir piedalījusies visos Bauskas kantrimūzikas festivālos. 2005. gadā Māra dziesma "Mazā dvēselīte” ieguva labākās dziesmas titulu Bauskas kantrimūzikas festivālā un pārliecinoši uzvarēja kā labākā dziesma "Šlāgeraptaujā 2005”, kā arī saņēma AKKA/LAA balvu ”Gada spēlētākā dziesma Latvijā”. 2005. gadā grupa izdeva savu otro albumu „Tik ātri aizskrien laiks”. 2006. gads „Klaidonim” ir smaga darba gads gan studijā, gan daudzajos izbraukumos pa Latvijas novadiem. Šajā gadā grupa uzstājas vairāk nekā 100 vietās un nobrauc 43 tūkst. km. Šajā gadā sākās veiksmīga sadarbība ar kantrimūziķi Peter Borup no Dānijas. Šis mūziķis vairākas dziesmas no albuma "Gaidot mājās” ierakstīja angļu valodā un tās tiek atskaņotas Dānijas radiostacijās. Grupas "Klaidonis” otrajā albumā ir iekļauta arī viena Peter Borup dziesma .
2007. gadā grupa ar labiem panākumiem piedalījās „Eirodziesmas” nacionālajā atlasē ar dziesmu „My vow to you”. Un jau pēc mēneša iznāk grupas trešais albums „To jau nepateiks neviens”.
Grupa aktīvi spēlē dažādos pasākumos visā Latvijā un ik pa laikam brauc ciemos pie tautiešiem Lielbritānijā, Īrijā u.c., uzstājas arī Lietuvā, ar labiem panākumiem piedalījusies Latvijas TV Šlāgeraptaujā un "Amigo Dzintara dziesmu" aptaujā, kā arī Latvijas Radio 2 topos un citās radiostacijās.
2008. gadā iznāca "Klaidoņa” labāko dziesmu izlase, kurā ir dziesmas no iepriekšējiem albumiem, veco dziesmu kaverversijas, kā arī jaunas dziesmas. Pēc tā sekoja „Pārdomu laiks” 2010. gadā.
Un pēc 5 gadu pārtraukuma 2015. gadā pie klausītājiem nonāca 6. studijas albums „Pieskāriens”.
Savukārt 2016. gadā "Klaidonis" izdeva nākamo albumu - "Ar smaidu saulrietā". Tas ir līdz šim pirmais, kas tapis sadarbībā ar mūzikas izdevējkompāniju "MicRec".
2017. gada februārī "Klaidonis" par šo albumu pirmoreiz savas pastāvēšanas laikā ieguva Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" nominācijā "Kantri un šlāgermūzikas albums".

Dalībnieki

Elmārs Jirgensons

sitaminstrumentālists

Vīgants Murelis

pedal-steel ģitārists

Zigmunds

taustiņinstrumentālists

Māris

grupas līderis, basģitārists, solists

VALDIS

soloģitārists, vokālists

TOP dziesma (34 vieta topā)

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam