Biogrāfija

„Elpa” kā vokāli instrumentāls ansamblis ir izveidots Daugavpilī basģitārista Valda Rundzāna vadībā 1983.gadā. Grupas nosaukums radies Ojāra Vācieša tāda paša nosaukuma dzejoļu krājuma ietekmē.

Savā darbības laikā grupa „Elpa” ir spēlējusi koncertus visā Latvijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Lietuvā, veiksmīga sadarbība kopīgos koncertos izveidojusies ar grupām „Credo”, „Remix”, „Līvi”, „Jumprava”, „Odis”, „Sīpoli” u.c. Pirmais lielākais ansambļa sasniegums - uzvara 1984.gada zonālajā pašdarbības ansambļu skatē un labi panākumi republikas skatē, kad „Elpa” ir pieteikusi sevi kā progresīvāko un laikmetīgāko no skates dalībniekiem. 1986.gadā „Elpa” tiek atzīta par labākajiem „Mikrofona aptaujas” debitantiem, un jau gadu vēlāk grupa „Latvijas Radio” studijā ir veikusi ierakstu mūzikas ciklam „Daugavas valoda”. 1995.gadā grupas „Elpa” darbība tika pārtraukta līdz ar komponista, solista un taustiņinstrumentālista Jāņa Logina traģisko nāvi.

2008.gada sākumā tika izveidots jauns mūziķu sastāvs, un pēc 14 gadu darbības pārtraukuma grupa „Elpa” ir uzstājusies V.Rundzāna dzīves 50 un darba 35 gadu jubilejai veltītā koncertā „Basa Sirds” Daugavpils rajona Kultūras namā, kā arī Daugavpils pilsētas svētkos un koncertā „Taiseits Latgolā!/Made in Latgola!” Preiļos. 2008.gada novembrī rokgrupa „Elpa” ir piedalījusies mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” VETERĀNU koncertā, kur basģitārists Valdis Rundzāns, klausītāju ovācijām skanot, grupas vārdā ir paziņojis: „Mēs atgriežamies uz skatuves Jāņa Logina piemiņai!”

Dalībnieki

Bungas

Producents

Vokāls

Basģitāra

Taustiņinstrumenti

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika