Dimantu kalns

Ieteikt
 9

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Runā

  "Dimantu kalna" leģenda

  Dimantu kalna leģenda sākās 8.gadsimta beigās un 9. gadsimta sākumā, tagadējās Latvijas teritorijā tika izveidots pirmais vikingu tranzīta ceļš. Tas veda pa Daugavu līdz Polockai, tālāk pa mazākām upēm līdz Gņezdovai un Smoļenskai Dņepras krastā un tālāk līdz Melnajai jūrai. Viens no vikingu vadoņiem bija dzirdējis stāstu par noslēpumainu vietu, kurā iespējams ir atrodami dārgumi dimantu formā. Pēc dienesta beigām vadonis atgriezās uz šo vietu ar mērķi atrast dārgumus. Viņš atrada visu - mīlestību, bērnus, draugus, tikai ne dimantus. Pirms doties viņsaulē, vīrs sapulcēja savus bērnus un mazbērnus, atvadijās un atvainojās par to ka nav devis viņiem bagātību. Uz ko vecākais no dēliem atbildēja, ka dārgakmeņi ir tikai spīguļi, bet mīlestība, aroda mācība un jaunās ģimenes, ko dēli un meitas bija izveidojuši, ir paliekošas vērtības. Protams nākošās paaudzes, arī es un bērni, kas viesojās Dimantu kalnā, turpina meklēt dārgumus, bet atziņas ko iegūstam kopā ir tās pašas, kas pirms vairākiem simtiem gadu. Iegūts draugs bērnu nometnes laikā, vai pieredzējuša cilvēka - instruktora padoms ir vērtīgāks par saujiņu spīdeklīšu. Mums ar sieviņu Evitu aug kolosālas atvasītes Ričards un Elizabete. Abiem mazajiem piemīt šis vikinga spēks, cīņas spars un prāta asums. Tās ir rakstura īpašības, taču zināšanas par ģimenes veidošanu un mīlestību pret darbu, vecākiem ir jānodod dzīves laikā. Tāpēc arī tika izveidota bioloģiska, akreditēta, vaisles briežu saimniecība, kuras galvenais uzdevums ir darba, veselīga dzīvesveida un lauksaimniecības popularizēšana. Mēs rādam piemēru bērniem, lasam lekcijas jauniešiem un iesaistam tematiskos pasākumos pieaugušos. Bērniem ir nepieciešamas zināšanas par dažādām profesijām un arodiem, tāpēc viens no saimniecības uzdevumiem ir parādīt šīs interesantās profesijas rotaļu veidā. Mana mamma bija vetārsts un ģenētiskā līmenī esmu iemantojis mīlestību pret dzīvniekiem, taču šīs prasmes dzīves laikā nepadziļināju. Patreiz iegūstot doktora grādu ekonomikā, joprojām pieķeru sevi pie domas, ka lekcijas kuras klausijos, iegūstot briežu ganāmpulka pārauga sertifikātu, reizēm bija aizraujošākas. Kāda no meitenītēm, kas vairākas dienas pavadīja mūsu organizētajā nometnē, nokāpjot no zirga un samīļojot Livingstonu, teica, ka nākotnē kļūs par vetārsti. Viņai tiešām piemita talants komunicēt ar dzīvniekiem, par ko vecāki bija pozitīvi pārsteigti. Tas ir tikai viens no piemēriem, kāpēc bērniem nepieciešams izrauties no virtuālās komunicēšanas vides, video spēlēm un izdomātām šausmu filmām un vairāk laika veltīt reāliem piedzīvojumiem un dzīvai komunikācijai.
  Kļūstot par visvairāk apbalvoto dambriežu saimniecību Baltijā vairāku gadu, mēs apstiprinājām hipotēzi, ka hobija saimniecības var ne tikai izdzīvot, bet arī pelnīt. Nauda tiek ieguldīta nepārtrauktā attīstībā, tiek iepirkti jauni dzīvnieki- strausi, hailanderi, aitucūkas u.c ar mērķi parādīt dzīvnieku daudzveidību un dot iespēju klātienē komunicēt ar dzīvniekiem, piemēram no rokas barojot briedi. Ir uzbūvētas ēkas, kurās notiek lekcijas, semināri tiek svinēti svētki un ceļiniekiem tās kalpo kā naktsmājas. Patreiz veidojam pastaigu takas, kas atvieglos pārvietošanos lietus laikā. Būvejam dzirnavas, kurā ar laiku tiks izvietota vēsturisku priekšmetu ekpozīcija. Dimantu kalnā jau esam izveidojuši seno darbarīku kolekciju , kuru ar prieku demonstrējam viesiem un vienmēr piebilstam, ka mūsu senči laukus uzturēja kārtībā, izmantojot vien dažus metāla rīkus. Mūsu ekskursijas būs interesantas gan ģimenei, gan skolēnu klasei, gan darba kolektīvam.
  Mēs ticam zaļai, stabilai, konkurētspējīgai un pārtikušai Latvijai, tāpēc mūsu misija ir palīdzēt bērniem, jauniešiem kļūt par nākošās paaudzes līderiem. Mūsu mērķis ir sniegt noderīgas un aizrautīgas zināšanas. Mēs izmantojam neformālās izglītības metodes - inovatīvas un radošas, tās noderēs mācoties, studējot, strādājot, veidojot stipras ģimenes un būvējot Latvijas nākotni!

  Par šo profilu

  Sporta spēles, vasaras nometnes, semināri, kāzas, bērnu ballītes, svinības, atpūta ar ģimeni un draugiem briežu dārza tuvumā, 50 min no Rīgas, 100 gultas vietas.

  Kontakti Vairāk »