Biogrāfija

Emīla Dārziņa jauktais koris - viens no Latvijas labākajiem amatierkoriem!

Lai arī nosaukums jauns, kora vēstures pirmssākumi meklējami jau 2003. gadā, kad tika dibināts Hansabankas, vēlāk - Swedbank koris. 2014. gada sākumā kora nosaukums mainīts, turpmāk lepojoties ar izcilā latviešu komponista Emīla Dārziņa vārdu.
Koris īstenojis un piedalījies daudzos projektos, iedziedājis vairākus ierakstus un ieguvis starptautisku un vietēju atzinību. Koristi regulāri sastopami uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves, piedaloties Kirila Serebreņņikova iestudētajā izrādē "Raiņa sapņi", izpildot Jēkaba Nīmaņa sacerēto mūziku.
Kora diriģenti ir Nora Vītiņa - vokālās grupas "Latvian Voices" dalībniece, Rūdolfs Krēsliņš - Latvijas Mūzikas akadēmijas Māra Sirmā kordiriģēšanas klases absolvents un Agnese Urka - Sigvarda Kļavas klases audzēkne.
Mūsu koristi ikdienā ir visdažādāko nozaru pārstāvji, kurus vieno mīlestība uz kormūziku. Sadziedāšanās mēģinājumos un koncertos, kā arī jautros atpūtas brīžos, dziedātājus saliedē draudzīgā kolektīvā.
Pateicoties Swedbank atbalstam, Emīla Dārziņa koris savus mēģinājumus turpina ik nedēļu - otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18:30 līdz 21:30. Mēģinājumu vieta – Saules akmens, Swedbank Centrālā ēka Rīgā, Balasta dambī 1A, 2. stāvā.

Kora līdzšinējie sasniegumi:

- 2015. gads - 3. vieta Tautas mūzikas kategorijā un Basku zemes pašpārvaldes un žūrijas speciālbalva par labāko basku komponista Xabier Sarasola skaņdarba “Maiteagoak” interpretāciju starptautiskajā koru konkursā Tolosako Abesbatza Lehiaketa Spānijā Tolosā.

- 2014. gads - Čempiona tituls Pasaules koru olimpiādē Mūsdienu mūzikas kategorijā, Zelta medaļas Tautas mūzikas un Vispārējā jaukto koru kategorijās.

- 2013.gada jūlijs - 1.vieta jaukto koru grupā XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursā "Koru kari"

- 2013.gada janvāris - Lielā balva Swedbank jauktā kora sastāvam un 1.vietas Swedbank sieviešu korim X Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā " Sudraba zvani" Daugavpilī

- 2012. gada jūlijs - 2. vieta polifonijas kategorijā, 58. starptautiskajā Habanēru un polifoniskās mūzikas konkursā Spānijā.

- 2011. gada novembris – 1. vieta jaukto koru grupā XVIII Starptutiskajā Stasys Šimkus koru konkursā Klaipēdā, Lietuvā.

- 2011.gada aprīlis - 2. vieta jaukto koru grupā un dalīta 2./3.vieta mūsdienu mūzikas kategorijā starptautiskā koru konkursā Tallinā.

- 2010. gada maijs - Grand Prix, 1. vieta un zelta medaļa jaukto koru grupā 7. starptautiskajā koru konkursā Horvātijā, Zadarā

- 2009. gada novembris - absolūtā uzvara 35 koru konkurencē un 1. vieta jaukto koru grupā II Emīla Dārziņa konkursā

- 2009. gada janvāris - Grand Prix VIII Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā Daugavpilī

- 2008. gada jūlijs - 4. vieta Latvijas Dziesmu svētku koru karos un 3. vieta Latviešu tautas tērpu skatē

- 2007. gada jūlijs - 1. vieta 46. Starptautiskajā koru konkursā "C.A. SEGHIZZI" 2007 II kategorijā (stilistiski viendabīga polifonā mūzika) Itālijā, Gorīcijā

- 2007. gada maijs - 3. vieta Rīgas koru skatē

- 2007. gada aprīlis - 1. vieta jaukto koru grupā 10. Starptautiskajā koru konkursā „Tallinn 2007", Igaunijā, Tallinā

Ja arī tu vēlies būt viens no mums un lepoties ar to, ka dziedi vienā no labākajiem Latvijas jauktajiem koriem, negaidi bet rīkojies! Piesakies uz noklausīšanos jau tūlīt! www.darzinakoris.lv

Dalībnieki

Ilga

2.soprāns

Marta

1. soprāns

Rūdolfs

Baritons

Lauris

Baritons

Inga

1. alts

Jānis

1. bass

Ingmārs

2. bassss

Anita

1. soprāns

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam