Ainažu jūrskolas muzejs

 

Ieteikt
 1

Runā

Šis profils vēl nav runājis.

  Par šo profilu

  Mazās, latviskā garā uzturētās pilsētiņas - Ainaži centrā atrodas senais latvju jūrniecības slavas liecinieks - Ainažu jūrskolas muzejs. Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā. Muzejā var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Tā īpašā sajūta, kas pārņem katru, kas atstāj šo mazo, viesmīlīgo muzeju, ir lepnums par latvju tautas slaveno jūrniecības pagātni un par tās stiprajiem un drosmīgajiem jūras braucējiem. Pēc muzeja apmeklējuma dārzā simtgadīgo ozolu sniegtajā ēnā iespējams atpūsties, aplūkot seno enkuru kolekciju un brīdi pakavēties pie Krišjāņa Valdemāra krūšutēla, atdot godu vecajiem Ainažu "Jūras vilkiem" - Ainažu jūrskolas dibinātājiem - brāļiem Veidēm un Jānim Miķelsonam

  Pirmie muzeja darbinieki bija Velta un Arvīds Vētras. Viņi savu darbu sāka no nulles. Tika uzsākts materiālu vākšanas darbs, apzināti bijušie Ainažu jūrskolnieki. Jau 1969. gadā rudenī notika pirmais Ainažu jūrskolnieka salidojums. Pēc šī salidojuma jūrskolnieku, viņu radinieku, Rīgas jūrskolas absolventu un viņu pēcnācēju tikšanās kļuva par tradīciju.

  Pašlaik muzeja krājumā glabājas vairāk nekā 9000 krājuma vienību. To vidū nozīmīgākās kolekcijas ir Ainažu kartes, plāni, jūrskolnieku diplomi, mācību pieraksti, grāmatas, fotogrāfijas, navigācijas instrumenti, burukuģu būves rīku, jūrnieku sadzīves priekšmeti u.c. Īpaši nozīmīgas ir Ainažu jūrskolnieku bērnu un mazbērnu atmiņas.

  Kontakti Vairāk »

  • Salacgrīvas novads, Ainaži, Valdemāra iela 47