Biogrāfija

Grupa The Sound Poets radusies 2011. gadā, kad Jānis Aišpurs (vokāls, taustiņi, ģitāra) un Normunds Lukša (elektriskā ģitāra) uzsāka savu mūzikālo darbību, noorganizēja nelielu Ziemassvētku koncertu, kurā pieaicināja savus draugus – mūziķus – Undīni Balodi (čells), Pēteri Lundi (bungas) un Gintu Bīmani (bass). Koncerts izvērtās par ārkārtīgi skaistu un emocionālu notikumu un bija skaidrs, ka šis sastāvs ir īstais, lai kopīgi radītu maģiju. The Sound Poets, kas ir plaši pazīstama grupa Latvijā šodien, ir saglabājusi šo sajūtu un enerģiju, ko organiski uzņem arī grupas klausītāji.
2013. gadā tika izdots grupas pirmais albums “Tavs Stāsts”, kas saņēma Latvijas Mūzikas Balvu “Labākais pop-rock albums” kategorijā. Tam sekoja daudzi koncerti, lielkoncerti, no kuriem līdzšim lielākais noticis Siguldas Pilsdrupās 2014. gada augustā kopā ar kori un stīgu kvartetu un pulcēja vairāk kā 3500 klausītāju. Šis koncerts izdots arī DVD formā.
Savukārt, 2014. gadā ir izdots arī The Sound Poets albums angļu valodā “Reaching for the light”, kas ļauj koncertēt arī ārpus Latvijas robežām. 2014. gadā The Sound Poets piedalījās Viļņas un Tallinas mūzikas nedēļās, Reeperbahn festivālā Hamburgā, kā arī Lost in Music festivālā Somijā.

2015. gadā pie basģitāras stājās mūziķis Kārlis Josts, un tika izdots grupas otrais albums "Pulsē", kas Latvijas Mūzikas ierakstu balvas "Zelta mikrofons" apbalvošanā plūc laurus katergorijā "Labākais pop albums" un iegūst specbalvu arī kā "Gada albums".

2017. gada pavasarī The Sound Poets uzsāka akustisku koncertu sēriju ar nosaukumu "Joprojām", apceļojot visu Latviju, un oktobrī digitālajās platformās tiek izdots koncertieraksts "Joprojām". Koncertsērija tiek turpināta arī decembrī un kopumā izskan vairāk nekā 20 koncertos.

2018. gada 7. septembrī klajā nāca trešais albums "Trīs" un ar to tika izziņots grandiozākais grupas koncerts Arēnā Rīga 20. oktobrī, kas notika sadarbībā ar īpašajiem viesiem Agnesi Rakovsku, grupu "DaGamba" un Latvijas Radio bigbendu. Albums "Trīs" tika novērtēts ar Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas "Zelta mikrofons" 2019 nomināciju kategorijā "Labākais pop albums", kā arī tika saņemta nominācija kategorijās "Gada dziesma", "Radio hits", "Origo Zelta dziesma" par albuma pirmo singlu, dziesmu "Ceļš".

Gada nogalē tika izsludināta pavasara koncertsērija "Trīs", kas 2019. gadā norisināsies piecās Latvijas pilsētās — Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Liepājā un Rēzeknē.

2019. gada martā The Sound Poets izdeva singlu "Mīlestība", kas tapusi sadarbībā ar dziedātāju Alisi Josti.

2020. gada rudenī grupa dodas akustiskajā koncertsērijā ar nosaukumu "Klusāk" — koncerti notiek Rēzeknē, Cēsīs, Siguldā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā un Rīgā.

Grupa ir koncertējusi labākajās Latvijas koncertzālēs un ievērojamākajos Latvijas festivālos, kā arī sniegusi koncertus Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Polijā un Anglijā.

2022. gada pavasarī The Sound Poets izdeva dziesmu "Pie vienas uguns", ko papildināja režisores Adrianas Rozes veidots videoklips. Tas bija pirmais singls no vēlāk aprīlī iznākušā grupas ceturtā albuma ar tādu pašu nosaukumu.

Grupas jaunākais albums "Pie vienas uguns" tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons" kategorijā "Popmūzikas albums", un albuma tituldziesma tika pie nominācijas kategorijā "Gada dziesma".

2023. gada pavasarī The Sound Poets dosies akustiskajā koncertturnejā "Pie vienas uguns", kur gaidāmi 12 koncerti dažādās Latvijas pilsētās.

Dalībnieki

Pēteris Lunde

bundzinieks, ideju ģenerators

undīne

Čelliste

Normunds

Guitar

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam