Biogrāfija

Pagaidām vienīgā medijroka/komēdijroka grupa Latvijas Republikā un, domājams, arī kaimiņvalstīs. Tas radās kā Latvijas Kultūras akadēmijas dramaturģijas kursa studentu kopdarbs un nu jau labu laiku dzīvo savu dzīvi ārpus augstskolu sienām. Mūzika skatītājiem zālē, aktieriem aizkulisēs, kā arī tiem, kuriem par "Suņa Stundas" daiļradi nav nekādas nojēgas.

Grupa “Suņa Stunda” izveidojās 2004.gada beigās, kopīgu muzikālo valodu atrodot Latvijas Kultūras akadēmijas dramaturģijas kursa studentiem – Jānim Lācim, Andrim Gaujam, Anselam Kaugeram un Jānim Kalvem.

Vēlāk grupai pievienojās kādreizējais grupu “Skyforger” un “Papuacs” bundzinieks Imants Vovers un horeogrāfe Zane Eglīte, kura ieņēma vietu pie sintezatora.

2005.gadā grupa piedalījās festivālā “Tu esi pamanīts”, bet rudenī - 20.Mūzikas un mākslas festivālā "Bildes", muzicējot kopā ar Ievu Akurāteri un Ilvaru Zālīti. 2006.gada pavasarī “Suņa Stunda” startēja Radio SWH BB brokastu Lāgas topā ar dziesmu “Meitiņa metina”, taču vislielākos panākumus “Suņa Stunda” guva ar dziesmu “Pļaviņas”, kura kļuva par “Lāgas” topa līderi 2006.gada rudenī. Dziesmas panākumi pavēra grupai “Suņa Stunda” iespēju uzstāties LTV1 “Vecgada koncertā”, Radio SWH Gada mūzikas balvas pasākumā, kā arī izveidot televīzijas klipu TV3 raidījumā “TOP10”.

Pateicoties sadarbībai ar basģitāristu un skaņu režisoru Ilvaru Zālīti, 2006. gada nogalē tapa pirmais "Suņa Stundas" albums "Kā gribēju...", ko grupa par brīvu izdalīja saviem faniem īpašā koncertā - akcijā 30.novembrī klubā "Depo", ne tikai atļaujot, bet pat mudinot to pavairot un izplatīt tālāk. Šobrīd diski ir beigušies, taču albums ir brīvi nopumpējams internetā, piemēram, DC++ u.c.

Kopš 2007. gadā grupu atstāja soloģitārists Ansels Kaugers un taustiņinstrumentāliste Zane Eglīte, grupa tiecas savu skanējumu padarīt daudzpusīgāku, arvien vairāk sadarbojoties ar viesmūziķiem - vijolnieci Dinu Skreituli, vijolnieku Juriju Savkinu, ģitāristu Dmitriju Bulavski, taustiņinstrumentālistu Austri Kalniņu, saksofonistu Vari Klausītāju, Latvijas Nacionālās operas baritonu Armandu Siliņu, industriālās un noise mūzikas mākslinieku Kristapu Pūci (Zyrnys, Štangists), Latvijas jaunā viļņa un avangarda mūzikas pamatlicēju Ingu Baušķenieku, Dailes teātra aktrisi un akordeonisti Ilonu Balodi u.c.

Grupa uzskata, ka spēlē komēdijroku un medijroku, kam, kā vēsta nosaukums, ir liela saistība ar medijiem. Vairāku dziesmu teksti muzikālā ietērpā ir pārcelti no avīžu un žurnālu slejām. Turklāt gan Jānis Lācis, Andris Gauja, gan Jānis Kalve ir bijuši un joprojām ir saistīti ar masu medijiem.

No 2008. gada februāra līdz 2009.gada februārim "Suņa Stunda" Ingus Baušķenieka studijā rakstīja savu otro albumu, kuram dots nosaukums "Kolka" . Pirmais hits no albuma, "Kūku Marija" (Ingas Gailes teksts) 10 nedēļas noturējās Radio NABA TOP 20. 2008.gada rudenī tika publiskota dziesma "Jānis", kurā izmantots kādā "SestDienā" publicētais Pulicera prēmijas laureāta žurnālista Kevina Salivana stāsts par latvieti Jāni Neulānu, kurš dodas uz Īriju peļņā, bet 2009.gada sākumā "Šengenas suņi", kurai mūziku rakstījis Ingus Baušķenieks. Arī dziesmas "Jānis" un "Šengenas Suņi" tika iekļauti RADIO NABA topā.

Īsi pirms albuma prezentācijas maijā grupa izplatīja arī albuma tituldziesmu "Kolka", kuras pamatā ir no "Talsu Vēstīm" ņemts stāsts par glābšanas dienesta darbinieka izsaukšanu uz skolu Kolkā, kur izkaisīts nezināmas izcelsmes pulverītis. Kad glābējs pilnā ekipējumā ierodas skolā, izrādās, ka apkopēja pulverīti jau uzslaucījusi, bet varbūt... Kā bija patiesībā, zina tikai apkopēja.

Savukārt Jāņa Kalves un Ilonas Balodes melodramatiskajā duetā iedziedātā dziesma "Bij dziļa nakts" ir iekļauta RADIO SWH Radio Lāga apritē.

Par albumu vērtētāji raksta:

"Šis albums ir vērā ņemams pieteikums uz viņiem pienākošos vietu Latvijas mūsdienu rokmūzikas savdabīgāko grupu vidū." / Dace Volfa /

"Vienalga – pops vai roks, šī ir īsta alternatīva. Sen starp nosacīti svaigiem latviešu māksliniekiem kvalitatīvā mūzikā nav bijis tādas rotaļīgas humora bagātības." / Jānis Stundiņš /

"Albums ar nepārprotami kultūrvēsturisku nozīmi, kur nu jau nekas, šķiet, vairs nav noticis nejauši, bet varbūt tā tas tikai šķiet." / Uldis Rudaks /

2011. gadā kamerkoncertos grupai vairs nepievienojas bundzinieks Imants. Ritmisko pusi turpmāk aktīvi aizpilda perkusionists Didzis Erra, kurš pazīstams no sadarbības ar "Inokentiju Mārplu". Starplaikos starp koncertiem top jaunas "Suņa stundas" dziesmas ("Puķes", "Pīpe", "Starp tevi un mani ir caurumiņš", "Ir seši no rīta" u.c.) un tiek kalti plāni par ierakstu. Vasarā "Suņa stunda" iepriecina publiku Teātra bāra teltī festivāla Summer Sound Liepāja, bet septembrī jau otro reizi muzicē Baltās nakts pasākumā Andrejsalā (pirmā SS uzstāšanās Baltajā naktī bija pirms pāris gadiem Naivās mākslas muzejā).

Dalībnieki

Balss, ģitāra, sintezatori, flauta utt.

Sitamie instrumenti

Balss, akordeons

Balss, trompete

Menedžere, mob.tel. 26131079

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam