Biogrāfija

Grupu STRONG MINT 2009. gadā izveidoja Rīgas Valdorfskolas 7. un 8. klases skolnieki Rihards Kolmanis (vokāls, ģitāra), Aleksis Luriņš (solo ģitāra), Jānis Polis (basģitāra) un Miķelis Verners (bungas). Pēc gada Miķelis bija spiests pamest grupu sakarā ar izvēlēto jūrnieka profesiju, un viņa vietā pie bungām sēdās Pēteris Ozols. Vēl pēc laika grupai pievienojās saksofonists Nauris Kolmanis.
Grupas mūzikas stilu kopumā varētu raksturot kā blūzroka un garāžroka krustojumu ar psihedēliskā roka un doom blues elementiem, tomēr Strong Mint mūzika nav strikti ievietojama noteiktā plauktiņā. Kaut arī Strong Mint ir pašā ceļa sākumā un 2/3 grupas mūziķu ir 15-16 gadus jauni, viņus jau vērtē kā vienu no interesantākajām un daudzsološākajām jaunajām latviešu grupām.
Grupa ir spēlējusi daudzos Rīgas klubos (Depo, Rock’n’Riga, LMA Studentu klubs, Corsairs, Nice Place, I Love You utt.), ZZ Čempionāta finālpasākumā Esplanādē, Tuborg 101 tūres noslēguma pasākumā Tuborg Green Night uz vienas skatuves ar Laime pilnīga un Satellites LV, piedalījusies LTV7 konkursā Troksnis un arī Bites Blūza kluba 10 gadu jubilejas pasākumos. 2011. g. grupa Strong Mint ar singlu Disease Bees kļuva par mēneša atlases uzvarētājiem Radio 101 jauno grupu konkursā „Cēsu Premium New Music”, taču tika „diskvalificēta”, jo daļai grupas dalībnieku, pretēji konkursa nosacījumiem, vēl nebija astoņpadsmit. Grupa šogad spēlēja festivālā Fonofest 2011 uz Radio 101 skatuves*, kā arī izturēja 1. Nacionālā Blūza konkursa otrās jeb profesionālās kārtas konkursa atlasi un tika izvirzīta konkursa finālam Siguldā Latvijas Blūza svētku ietvaros. Strong Mint iekļuvuši Radio101 aktīvā rotācijā.

=================
* „Kā pirmie Fonofest uzstājās pašmāju jaunie blūzroka censoņi Strong Mint, kas pamatīgi nošokēja tos, kuri viņus redzēja pirmo reizi. Varēja redzēt pārsteigumu daudzu sejās mirklī, kad viņi atklāja, ka aiz raupjā vokāla, kas atgādina gan Džeka Vaita, gan Džuliana Kasablankasa balsis, slēpjas 15 gadus vecs puisis, kurš izskatās vēl jaunāks. Starp citu, ja vēl neesat redzējuši viņus darbībā, noteikti centieties to izdarīt — esmu drošs, ka par viņiem vēl daudz dzirdēsim, jo tāds potenciāls ir reti kuram.”
(www.eroks.lv)


Dalībnieki

Bungas

Eksotiskais skatuves neparādīdeklis.

Balss & Ģitāra

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam