Skrundas muiža

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 8

Skrundas muiža

Celta 19. gs. sāk. (30-to gadu beigās vai 40-to sākumā) pārbūvēta 1881. g.
Kungu māja uzbūvēta Ventas augstā krastā.
Kungu mājas vizuālais veidols līdzīgs Mežotnes pils veidolam, kādēļ izteikti minējumi, ka celtniecībā varētu būt izmantots Johana Georga Ādama Berlica Mežotnes pils projekts. Skrundas pilij gan nav Mežotnes pils 1. stāva. Tā vietā zem abu pils galu šķērskorpusiem pamatos ir pagrabi. Pils parādes pusē ir portiks ar 4 kolonnām un divviru stiklotas durvis.
Loku veida puslogi sānkorpusu galos laika gaitā aizmūrēti. Uz to vietām norāda dekoratīvi luneti un arkveida ailas.
Pils būvēta uz akmens pamatiem. Sienas ķieģeļu. Pārsegumi koka, jumtam šobrīd šīfera klājums.
Telpu kopējā platība 1430 kvm.

Ventas upes gleznainajā krastā, kur vienuviet saplūst lauku miers ar pilsētas šarmu, atrodas viena no senākajām Latvijas muižām. Skrundas muižas viesi rītausmā tiek modināti ar putnu dziesmām un, paveroties pa logu, var baudīt Latvijas gleznaino un mierpilno dabu.

Skrundas muiža atrodas unikālā vietā, nokļūšana līdz tai ir viegla un ērta, Rīgas-Liepājas šosejas malā ievijas ērts, bruģakmenī klāts ceļš, kurš aizved līdz pat muižas namdurvīm.

Skrundas muiža ir pilnībā renovēta un atbilst visaugstākajiem kvalitātes standartiem, kļūstot par nozīmīgu objektu Latvijas kultūras vidē, nodrošinot aktīvu atpūtu un sabiedrisko pasākumu organizēšanu.

Šodien Skrundas muižā viesiem ir pieejama viesnīca ar 12 labiekārtotiem numuriem, kā arī banketu zāles un konferenču telpas. Skrundas muižas patīkamā vēsturiskā atmosfēra, apvienojumā ar mūsdienīgām tehnoloģijām un iekārtojumu, ļaus Jums izbaudīt pagātnes auru, neatraujoties no mūsdienām. Viesu ērtībai Skrundas muižā autobraucējiem ir izveidota bezmaksas plaša, apgaismota auto stāvvieta.