PAPES DABAS PARKS

 

Ieteikt
 1

Stāsti

Jānis

Papes dabas parks

0 komentāri 14. mar 2010 17:42
Papes dabas parks atrodas pašā Latvijas dienvidrietumu stūrī, tas dibināts ar Pasaules Dabas Fonda atbalstu 2003. gadā, ar mērķi, lai aizsargātu ligzdojošos un caurceļojošos putnus, kā arī, lai aizsargātu Papes ezera, Nidas purva un Baltijas jūras piekrastes dabas daudzveidību. Dabas parks aizņem 51…

Runā

Šis profils vēl nav runājis.

  Par šo profilu

  Dibināts 2003. gadā, ar mērķi, lai aizsargātu nozīmīgo dabas teritoriju un ligzdojošos, caurceļojošos putnus. Dabas parks aizņem 51 777 ha. Parka teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, kur šajās vietās aug vairāki aizsargājami augi. Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus. Ezera pretējā pusē ganās savvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas.
  Parkā izveidotas divas dabas takas, pa kurām ejot kājām vai braucot ar velosipēdu, var izbaudīt dabas burvīgumu un aplūkot interesantākos apskates objektus parka teritorijā.
  Parka teritorijā atrodas arī Papes ciems, Papes Ķoņu ciems, kur joprojām pastāv bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, saglabājusies joprojām kādreizējā apbūve. Daudzas no sētām iekļautas kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Kontakti Vairāk »

  • Adrese: Rucavas pagasts, Telefons: 29134903