Biogrāfija

Tuvojas Latvijas Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas atlases koncerti un pusfinālos iekļuvušo dziesmu autori iepazīstina klausītājus ar savu dziesmu izpildītājiem. Viens no interesantākajiem un kolorītākajiem šogad solās būt Tomasa Kleina un Guntara Rača dziesmas „Saule riet” izpildītāju kolektīvs, jo ar nosaukumu Olga un Līgo, Latvijas atlases pirmajā pusfinālā, 1.februārī uz k/z „Palladium” skatuves , kā pēdējie startēs Latvijas viena no visu laiku spilgtākajām dziedātājām Olga Rajecka kopā ar dejotājiem no pazīstamā Latvijas tautas deju kolektīva „Līgo”. Priekšnesuma horeogrāfiju veido vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs un to lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, kurš jau kopš 1995. gada ir TDA „Līgo” mākslinieciskais vadītājs.
Atbildot uz jautājumu, kāpēc Olga piekrita autoru piedāvājumam startēt šajā konkursā, Olga paskaidro: „Man dzīvē ir bijis viss. Neskaitāmi koncerti, klausītāju mīlestība un uzvaras konkursos un festivālos. Man ar to pietiek. Taču es neesmu zaudējusi prieku dziedāt un man patīk šī dziesma. Un man patīk dziedāt, tāpat kā Kleinam patīk rakstīt mūziku un „Līgo” dejotājiem patīk dejot. Es nevēlos nevienam neko pierādīt. Es vēlos dziedāt.”
Tomass Kleins: „Lai arī sākotnēji biju iedomājies, ka dziesmu varētu dziedāt kāds no vīriešu kārtas dziedātājiem, no kuriem daži pat tika jau uzrunāti, dzirdot Olgas izpildīto versiju man vairs nebija nekādu šaubu, ka tā ir dziesma viņai. Es esmu ļoti pateicīgs un gandarīts, ka Olga piekrita.”
Guntars Račs: „Dziesma ir stāsts par kādu meiteni, kurai māte savulaik ir teikusi, ka zeme bez mīlestības pārstās griezties. Ja zeme pārstās griezties, saule paliks mūžīgi debesīs un vairs nenorietēs. Tāpēc meitene nebeidz priecāties par to, ka saule vēl joprojām ik vakaru riet, jo tieši vakars sola dažādus priekus, tikšanos ar iecerēto un mīlestību.„
Dziesmas ierakstu ir producējis pieredzējušais studijas „Art Recording Studio” producents un daudzu pazīstamu dziesmu autors Artūrs Palkevičs, piesaistot arī citus mūziķus un pats iedziedot papildus vokālus. Dziesmas izdevējiem „Izdevniecība MicRec” radās ideja arī par šīs dziesmas remiksu, kas tika uzticēts veidot vienam no šī brīža aktuālākajiem deju mūzikas producentiem DJ Dween. Kad viņš parādīja savu ideju, tika nolemts, ka tā no remiksa kļūs par dziesmas pamata versiju konkursam. Piedziedājuma daļai tika pieaicināts grupas „Auļi” dūdu meistars Kaspars Bārbals, kura ieskaņotās dūdas gan ir tikušas pamatīgi tehniski apstrādātas un pielāgotas producentu iecerēm.

Dalībnieki

Izdevniecība MicRec

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam