LABO DOMU PIETURA

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 19

VIENS pret VIENU jeb kas tā tāda "individuālā konsultācija"?

- ģimenes "drāma" jeb kašķi ar mīļoto ne par ko brīvdienu rītos?..
- despotisks priekšnieks ar mainīgu garastāvokli un šaubīgu vērtēšanas sistēmu?..
- vienmēr pamācīt griboša mamma telefona klausulē, kaut tev jau ir vairāk kā trīsdesmit..
- draugi un paziņas, kuri, šķiet, mūžīgi jauc draudzību ar bankomātu..
- atmiņas, kuras vēlies aprakt tumšā naktī, lai netraucē tavam "šeit un tagad"..

Ja kaut viena no iepriekšminētajām lietām ir par Tavu dzīvi, izlasi, kā Tev var līdzēt konsultācija ar pārvērtējošās konsultēšanas metodēm.

Konsultācija ar pārvērtējošās konsultēšanas (PK) metodēm ir sadarbības process starp pārvērtējošo konsultantu un klientu un tā gaitā tiek risinātas kādas klienta grūtības. Konsultants šajā procesā Tevi atbalstīs un iedrošinās, palīdzēs saskatīt grūtību cēloņus, kā arī palīdzēs Tev pašam nonākt līdz iespējamiem risinājumiem. Ar šāda veida konsultēšanu nodarbojas īpaši apmācīti konsultanti, kas apguvuši pārvērtējošās konsultēšanas metodi kā psiholoģiskā atbalsta „instrumentu”.

Parasti pie konsultanta vēršas cilvēki, kuri saskārušies ar akūtām problēmām vai  ilglaicīgām grūtībām. Problēmu loks var būt ļoti plašs – trauksme, nemiers, grūtības pieņemt lēmumu, apjukums, ilgstoši nomākts garastāvoklis, bailes, grūtas attiecības, u.c. Tomēr pie konsultanta vari vērsties arī tad, ja Tev nepieciešams noskaidrot kādu jautājumu, iegūt informāciju. Nereti konsultācijas izmanto cilvēki, kuri kopumā jūtas labi, bet vēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti.

Konsultants strādā atbilstoši katra klienta individuālajām vajadzībām, nenosoda, nedod padomus un nemāca dzīvot. Katrs cilvēks jūt tieši savas vajadzības, nepieciešamās pārmaiņas un konsultants palīdz tās realizēt.

Cik atšķirīgas ir katra klienta vajadzības, atšķiras arī laiks, kādā ir iespējams šīs pārmaiņas ieviest dzīvē. Vienam cilvēkam būs nepieciešamas, piemēram, 10 konsultācijas, citam vairāk vai mazāk. Parasti jau pirmajā tikšanās reizē konsultants uzklausa ne tikai klienta grūtības, vēlmes, bet arī vienojas par mērķi – kādas pārmaiņas Tu vēlētos savā dzīvē, un par konsultāciju skaitu. Konsultāciju gaitā, pēc atsevišķas vienošanās, var mainīties gan izvirzītais mērķis, ja atklājas citas prioritātes, gan arī konsultāciju skaits. Parasti konsultants ar klientu tiekas 1 reizi nedēļā, konsultācijas ilgums ir 1-2 stundas.

Parasti konsultēšana notiek individuāli, kad satiekas tikai klients un konsultants, tomēr tiek praktizēta arī pāru konsultēšana.
Konsultēšanas gaitā konsultants kopā ar Tevi izvēlēsies piemērotākās sadarbības metodes, tradicionāli tā ir saruna, tomēr iespējamas paralēli arī citas darba formas – atsevišķu psiholoģisko tehniku pielietošana, smilšu, sapņu vai pasaku terapija, dažādas radošas aktivitātes.

Novērtējot situāciju, konsultants Tev var ieteikt griezties pie citiem speciālistiem - logopēda, psihiatra, ārsta terapeita vai psihoterapeita. Psihoterapija ir ilgstošāks process par konsultēšanu ar PK metodēm, piemērota daudz dziļākai problēmu analīzei, vairāk balstīta uz pagātnes notikumiem, apzinātā un neapzinātā mijiedarbībai un izpētei.

Atceries - emocijas nevis jākrāj, bet jādalās ar tām. Pat ja tās ir negatīvas. Tāpēc vislabāk, ja to darīsi zinoša un prasmīga konsultanta kompānijā, kas nodrošinās atbalstu un palīdzīgu roku emociju "salikšanai pa plauktiņiem".  Lai Tev izdodas!

Elīna Brila

„LABO DOMU PIETURA”

Pārvērtējošais konsultants

Tālr. 29467274

elina@labodomupietura.lv
http://www.labodomupietura.lv