diennakts basketbola turnīrs Krastu mačs

Ieteikt

Nolikums

Diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs”nolikums

1.Mērķis un uzdevums

Diennakts basketbola sacensības rīdziniekiem galvaspilsētas centrā Rīgas pilsētas svētku un Rīgas ostas svētku ietvaros, kas notiek ar mērķi popularizēt basketbolu un veselīgu dzīvesveidu visās vecumgrupās. Turnīrā savā starpā sacenšas divas komandas – Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Rezultāts visu diennakti tiek skaitīts kopsummā.

2.Laiks un vieta

Sacensības notiek no 2012. gada 18. augusta plkst. 15.00 līdz 19. augusta plkst. 15:00, Rīgas svētku norises laikā pie Latvijas Nacionālās operas (Aspazijas bulv.3)

3. Rīkotāji

Sacensības rīko biedrība “Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs"”.

4. Sacensību dalībnieki

Sacensību dalībnieki var pieteikties vecuma grupās vecumā no 2000.gadā dzimušiem un vecāki.

5. Sacensību nolikums

Spēle notiek pēc Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) noteikumiem. Spēle notiek uz basketbola laukuma, kas atbilst FIBA noteikumiem.

Spēlētāju skaits: komandā desmit spēlētāji, uz laukuma atrodas 5 vs 5 spēlētāji.

Spēles laiks: spēles notiek 4 x10 min., laiks tiek apturēts tikai minūtes pārtraukumos un spēles laikam beidzoties.

Minūtes pārtraukumi: katrai komandai ir iespēju paņemt trīs minūtes pārtraukumus, pirmo minūtes pārtraukumu var izmantot pirmajās divās spēles ceturtdaļās, divus atlikušos – otrajā puslaikā.

Maiņas: spēlētāju maiņas var notikt neierobežotu reižu skaitu, tikai komandai uzbrūkot un tikai savā aizsardzības zonas pusē.

Tiesneši: spēles apkalpo Latvijas Basketbola līgas tiesneši.

No spēles starta līdz finiša svilpei rezultāts tiks skaitīts kopsummā, lai noskaidrotu uzvarētājus – Daugavas labā vai kreisā krasta iedzīvotājus.

6. Apbalvošana

Kopvērtējuma uzvarētāji  – Daugavas labais vai kreisais krasts – saņem Rīgas brīvostas ceļojošo kausu, kas līdz nākamā gada turnīram tiek glabāts Rīgas domē.

8. Pieteikumi un reģistrācija

Sacensībām var pieteikties aizpildot reģistrācijas anketu draugiem.lv/krastumacs