Sun Dzi "Kara māksla"

Ieteikt
 15

Sun Dzi "Kara māksla"

Grāmatā definēti kara stratēģijas pamatprincipi, kas ir aktuāli joprojām un mūsdienās tiek plaši izmantoti gan politikā, gan biznesā , gan sadzīvē. Grāmata ir laba lasāmviela un dāvana katram, kurš interesējas par filozojiju, cīņu mākslu, politiku, ekonomiku, mārketingu, vadības teoriju un vienkārši literatūras klasiku.

„Karš ir maldināšanas māksla. Maldini, un Tu uzvarēsi.”, saka Sun Dzi. „Tas, kurš pārzina kara mākslu, pakļauj svešas armijas bez kaujām, ieņem svešus nocietinājumus bez uzbrukumiem un iekaro svešas valstis bez ilgstošiem kariem.”  Vēl dižais domātājs saka, ka veiksme ir atkarīga no tā cik labi pazīsti pats sevi, apstākļus un pretinieku: "Tas, kurš izprot pretinieku un izprot sevi, nepazīs neveiksmju pat simt kaujās. Tas, kurš neizprot pretinieku, bet izprot sevi, var gan uzvarēt, gan tikt sakauts. Bet tas, kurš neizprot ne pretinieku, ne sevi, neizbēgami tiks sakauts vienmēr."

Grāmatai ir cietie vāki, tā ir 52 lappuses plāna (izlasāma dažu stundu laikā) un grāmatas cena internetā ir 3,50Ls. Grāmatu internetā var pasūtīt rakstot uz e-pasta adresi karamaksla@gmail.com

Sun Dzi bija ķīniešu karavadonis, stratēģis, domātājs, kurš dzīvojis VI vai IV gs. p.m.ē., kalpojis U valsts vadonim Ho Ļujam, pildīdams karavadoņa pienākumus. Pateicoties Sun Dzi uzvarām, U valsts pieņēmās varenībā un iekļāvās civilizēto Ķīnas teritoriju vidū. Atvaļinājies no dienesta, pēc Ho Ļuja lūguma Sun Dzi sarakstīja traktātu “Kara māksla”, kas ir vispopulārākais senķīniešu traktāts par politiku un stratēģiju.

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Runā

    Par šo profilu

    Lapa veltīta Sun Dzi darbam "Kara māksla" Ivara P. tulkojuma interpretācijā. Lapas mērķis veicināt cilvēku iepazīšanos ar šo darbu.

    Lejuplādei spied augstāk

    Aptaujas

    Ieteikt