Pozitīvā atkarība

Ieteikt

Īsā pamācība jubileju kalendāra lietošanā

Katram kalendāram uz aizmugurējā vāka ir visnotaļ izskaidrojošs apraksts ar attēlu, kuru izlasot būtu jātop skaidram ko ar šo neparasto kalendāru iesākt.

____________________________________________________________________________________________

Lietošana ir akurāt pavisam vienkārša un cerams, ka apraksts ir sanācis visnotaļ izsmeļošs. Daži vienkārši soļi, jeb kā saka Wordpress.com:  "From zero to hero!"

1.Solis Sākam jaunu kalendāru. Kāpēc lai neuzrīkotu kalendāra atvēršanas pasākumu? Nopērciet pudeli laba vīna (vai jebkuru citu jūsu iecienītu dzērienu. Tikai nepērciet daudz, citādi līdz decmebrim diez vai tiksiet), sarūpējiet gardumus, sasauciet kopā mājiniekus, izvēlieties galveno rakstītāju un varam sākt!

Uz kalendāra vāka ir paredzēta vieta tā īpašnieka ierakstīšanai. Nu piemēram, kalendāra vāks varētu vēstīt “Jansonu dzimtas jubileju kalendārs” vai “Martas jubileju kalendārs” vai “10a klases jubileju kalendārs”.

Kad vāks ir noformēts, vajadzētu sarakstīt jubilejas un atminamos datumus, kurus gribat atcerēties. Kurš atceras, kad dzimšanas diena ir opim? Un kad tantei Zentai? Kurš zin visvairāk jubileju no galvas? Ar vārda dienām ir vienkāršāk – viss ir pateikts priekšā, atliek tikai ierakstīt svarīgākās.

Ko rakstīt vidējā ailē? Jebko jums svarīgu, kas notiek katru gadu tajā pašā datumā. Teiksim, kāzu jubilejas, iepazīšanās gadadienas, datumus, kad jāizkar karogs vai jāatjauno īpašuma apdrošināšanas vai OCTA polise. Valsts svētkus un atceres dienas.

2. solis. Kad viss, kas šobrīd nāk prātā, ir ierakstīts, atrodam kalendāram  goda vietu pie sienas.

3. solis. Neaizmirstiet katru dienu ieskatīties kalendārā un apsveikt jubilārus. Ticiet man, nekas tā neiepriecina, ja tevi atceras un apsveic svētkos!

4. solis. Un protams, katru jaunu jubileju vai nozīmīgu datumu uzreiz ierakstiet savā jubileju kalendārā.

Nemaz nevajadzēs ilgu laiku, lai jūs brīnītos – kā mēs varējām bez viņa iztikt?!

Dažas praksē pārbaudītas “fīčas” un idejas:

iekavās pie dzimšanas dienas ierakstiet dzimšanas gadu
atstājiet vietu vēl kādam ierakstam tajā pašā datumā
pirms ierakstiet, pārbaudiet 2x lai nekļūdītos. Ja nu tomēr samisējās, palīdzēs draugs korektors. Protams, var jau rakstīt arī ar zīmuli
izmantojiet kalendāru vāku tukšās puses, lai uzzīmētu dzimtas koku vai ierakstītu adreses, uz kurām sūtīt apsveikumus Ziemassvētkos
ja piekarināsiet blakus ikgadējo kalendāru, būs redzams arī viss, kas attiecas tikai uz šo konkrēto gadu – nedēļas dienas, mēness fāzes un labākās dienas gavēšanai vai darza darbiem.