Biogrāfija

Gunārs Kalniņš ir dzimis 1981.gada 14.augustā.
Kad Gunāram ir 4 gadi, viņš tiek uzņemts Latvijas Radio vokālajā ansamblī „Dzeguzīte” un pateicoties Maestro Raimonda Paula dziesmām, ansamblis ar amizanto pāri priekšgalā – Guna un Gunārs – acumirklī iegūst superzvaigznes statusu gan Latvijā, bet lielākoties – Krievijā.
Tieši Raimonds Pauls Gunāra vecākiem iesaka mazo dziedātāju skolot Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Diemžēl uzņemšana klavieru klasē ir nokavēta, tāpēc atliek tikai zēnu kora klase. Vēlāk šis koris (tagad saukts Rīgas Doma zēnu koris) iegūst prestižu atpazīstamību Latvijā un pasaulē (ASV, Japānā un Eiropā). Pateicoties dziedāšanai zēnu korī, Gunārs ir apceļojis vai puspasauli.

Kad Gunāram ir 11 gadi, viņu saviļņo filma „Miesassargs” ar Vitniju Hjūstoni galvenajā lomā un sekošana lieliskās balss īpašnieces daiļradei ietekmē arī topošā dziedātāja muzikālo redzējumu. Un šajā pašā vecumā Gunārs nolemj, ka ne tikai vēlas kļūt, bet būs pasaules mēroga dziedātājs.

Četrus gadus vēlāk top pirmās kompozīcijas, pirmās publiskās uzstāšanās un jau nedaudz vēlāk – paralēli mācībām nu jau Rīgas Doma kora skolā, dziedāšanai korī „Kamēr...” – jau sniedz nelielus koncertus – solo vai ar džeza grupu „Boogie Drivers”.

Gunārs neklausa apkārtējo padomiem vērsties pie Maestro Raimonda Paula, lai atkal uzsāktu kādu kopsadarbību, attraucot, ka sākotnēji vēlas paveikt kaut ko pats, nevis ar tukšām rokām vērsties pie dižā komponista. Un tikai pēc līguma parakstīšanas ar „Mikrafona Ierakstiem” beidzot arī atsākas Gunāra sadarbība ar Maestro – mūziklā „Leģenda Par Zaļo Jumpravu” (1999.g) un pēc tam arī neskaitāmos koncertos.

Tajā pašā gadā tiek izdots Gunāra pirmais soloalbums „Tā Bija, Tā Būs” ieviešot Latvijas popmūzikā jaunu, vēl nebijušu dziedāšanas stilu, kam šodien ir daudzi sekotāji.

1999.gadā Gunārs iegūst Grand Prix balvu „Mikrofona Televīzijas Vakarā” ar „Dziesmiņu Par Meklēšanu”
2000.gadā pēc uzvaras Latvijas Radio un Unibankas rīkotajā dziesmu aptaujā „Muzikālā Banka” (Baltā Dziesma), konkursa „Dziesma 2000” (Piedod), Gunārs gūst arī starptautiskus panākumus – Grand Prix Zviedrijas dziesmu konkursā „Baltic Song Contest 2000” ar dziesmu "Tā Bija" un "Ja Es Varētu". Līdz šim no Latvijas Grand Prix šajā konkursā bija ieguvuši tikai „Prāta Vētra” un arī līdz šim neviens no Latvijas nav pārspējis šos panākumus.

Šajā gadā aizsākas sadarbība ar vēl vienu mūzikas dižgaru – Zigmaru Liepiņu – dziesmu ciklā-kantātē „Teika”, kas tika atskaņota Vispārējos Latviešu Dziesmusvētkos un dažus gadus vēlāk piedaloties komponista albuma „Versijas” tapšanā, iedziedot dziesmu „Vēja Suns”.

2001.gadā tiek izdots otrais albums „Gunārs Kalniņš” pēc kura Gunārs uz kādu laiku pazūd no sabiedrības redzesloka.

2004.gadā, atgriežoties no Londonas, Gunārs, sadarbībā ar „Avantis” ir izpildproducents džeza kompilācijai „Jazz Up”, sapulcinot vienā diskā savus draugus – mūziķus: Jāni Stībeli, Lindu Leen, Intaru Busuli, Amber, Ingu Bērziņu u.c. Un jau atkal radot vēsturi – šī ir pirmā džeza kompilācija Latvijas mūzikas vēsturē.

Šajā pašā gadā Gunārs Kalniņš nodibina pats savu gospeļkori „gg choir”, kas gadu laikā ir apliecinājis sevi kā profesionālu un pieprasītu kori, un padarījis gospeļmūziku pieejamu un saprotamu jebkuram klausītājam – līdz ar to atkal izveido vēsturi – paver jaunu lappusi latviešu mūzikā.

Līdz šim „gg choir” ir sadarbojies ar teju vai visiem Latvijas A-klases mūziķiem, to starpā – Maestro Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Uldi Marhilēviču, grupām „Prāta Vētra”, „Cosmos”, „Tumsa”, dziedātājiem: Jāni Stībeli, Lindu Leen u.c.

Paralēli šiem sasniegumiem, Gunārs piedalās dažādos mūziklos: „Robinsona Dārgumi” (2006. – brīvdabas izrāde), „Cits Šerloks Holmss” un „Jāzeps Un Viņa Brīnumsapņu Mētelis” – Dailes teātrī, kā arī „Makss Un Morics” – Muzikālais Teātris 7 un pati ausgtākā pilotāža – galvenā – Pinokio loma Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes „Leļļu Operā”, kas savu pirmizrādi Latvijas Nacionālajā Operā piedzīvo 2008.gada sākumā.

Pēc satikšanās ar ilggadējo draudzeni Jolandu Suvorovu izrādē „Robinsona Dārgumi”, abi izveido amizantu duetu dziesmā „What Love Can Do To Me”, ar ko iegūst 3.vietu Eirovīzijas Nacionālajā Atlasē 2007.gadā.

Līdz šim Gunārs kopā ar gospeļkori „gg choir” ir organizējis vairākas Vislatvijas koncertturnejas.

Vēl Gunārs Kalniņš ir apliecinājis savu komponista un aranžētāja talantu uzrakstot mūziku izrādēm „Makss Un Morics” (2007.) – Muzikālais Teātris 7; „3 Sivēntiņi un Vilks” (2008.) – Leļļu teātris, animācijas filmām „Skapis” (2004.) un „Brālis un Māsa” (2009.) un dokumentālajai filmai „Rīga, Mana Rīga”.

DATI:

Diskogrāfija:
1999.g. – „Tā Bija, Tā Būs” – izpildītājs, komponists; līdzproducents;
2001.g. – „Gunārs Kalniņš” – izpildītājs, komponists, līdzproducents;

Citi diski:
1999.g. – „Rudens Vēju Muzikants” – dziesmas „Kursas Putni” izpildītājs;
2001.g. – Dziesmu cikls-kantāte „Teika” – dziesmas „Vālodze” izpildītājs;
2002.g. – „Versijas” – dziesmas „Vēja Suns” izpildītājs;
2004.g. – „Jazz Up” – izpildītājs, mūzikas aranžētājs un producents, izpildproducents;
2004.g, - „Ziemassvētku Roze” – kopā ar „gg choir” – izpildītājs, mūzikas aranžētājs un producents;
2006.g. – „Nākotne” (grupa „Prego”) – izpildītājs, mūzikas aranžētājs un producents;
2007.g. – „Dāvā Sapni” – izpildītājs, komponists, līdzproducents;
2007.g. – „Nāc Līdzās Ziemassvētkos” – izpildītājs, mūzikas aranžētājs un producents un diriģents;
2008.g. – „Baltie Ziemassvētki” – izpildītājs, mūzikas aranžētājs un producents;

Lomas teātrī:
1999.g – „Leģenda Par Zaļo Jumpravu” – Dailes teātris;
2006.g. – „Robinsona Dārgumi” – brīvdabas izrāde;
2006.g. – „Cits Šerlokss Holmss” – Dailes teātris;
2007.g – „Makss Un Morics” – muzikālais teātris 7;
2008.g, - „Jāzeps Un Viņa Brīnumsapņu Mētelis” – Dailes teātris;
2008.g. – „Leļļu Opera” – Latvijas Nacionālā Opera;

Mūzika teātrim:
2007.g. – „Makss Un Morics” – muzikālais teātris 7 – autors, mūzikas aranžētājs un producents;
2008.g, - „Nāc Pie Puikām” – Leļļu teātris – mūzikas aranžētājs un producents;
2009.g. – „Trīs Sivēntiņi Un Vilks” – Leļļu teātris – autors, mūzikas aranžētājs un producents;

Mūzika ekrānam:
2004.g. – „Skapis” – animācijas filma – autors, mūzikas aranžētājs un producents;
2005.g. – „Rīga, Mana Rīga” – dokumentālā filma – autors, mūzikas aranžētājs un producents;
2009.g. – „Māsa Un Brālis” – animācijas filma – autors, mūzikas aranžētājs un producents;

Citi:
1996.g. – Latvijas Televīzijas mūzikas raidījuma „Topā” vadītājs;
2003.g. – Latvijas Radio raidījuma „Zefīrs” vadītājs;
2004.g. – izveido gospeļkori „gg choir”;


www.gunarskalnins.com
www.youtube.com/gunars kalnins
www.myspace.com/gunarskalnins
www.facebook.com/gunars kalninsmanagement@gunarskalnins.com

Dalībnieki

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam