Gulbenes novads

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 4

Par mums

          Gulbenes novada pašvaldība izveidota 2009.gadā. Tā atrodas valsts Ziemeļaustrumu daļā un teritorijas ziņā ir viens no lielākajiem novadiem valstī - Gulbenes novadu par savām mājām sauc aptuveni 24 000 iedzīvotāju. Novada administratīvais centrs – Gulbene – atrodas 186 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas.

Vairāk par pašvaldību, tās darbu, struktūrām u.c. varat uzzināt Gulbenes novada mājas lapā.


           Gulbene gan Latvijā, gan ārpus tās ir pazīstama kā gulbju pilsēta. Gulbis ir kļuvis par pilsētas galveno simbolu un neatņemamu šīs vietas sastāvdaļu. Par vienu no atpazīstamākajiem novada simboliem ir kļuvis arī Bānītis – vienīgais Baltijā regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļa vilciens, kas pasažierus ved no Gulbenes uz Alūksni un atpakaļ, pa ceļam apstājoties vēl astoņās pieturās. Viena no tām – Stāmeriena, kur ezera krastā spoguļojas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca ar kalnu kristāliem jumta krustos.

           Gulbenes novads lepojas ar vēsturiskiem parkiem, muižām, pilīm un romantiskiem nostāstiem par tām. Par upēm un ezeriem runā tautas teikas, bet muzejos skatāmas liecības par novada cilvēku dzīvi un notikumiem pilsētā un pagastos – Beļavā, Daukstēs, Druvienā, Galgauskā, Jaungulbenē, Lejasciemā, Litenē, Lizumā, Līgo, Rankā, Stāmerienā, Strados un Tirzā.

            Ik gadu novadā tiek rīkoti dažādi pasākumi, kas pulcē kopā iedzīvotājus no visa novada un tuvējās apkārtnes:

  • Gulbenes novada „Gada balva kultūrā”
  • Ģimenes nedēļa
  • Novada senioru svētki
  • Bērnu svētki
  • Jauniešu diena
  • Bānīša svētki
  • Tradicionālais ziemas rallijs „Sarma”, vasarā – rallijsprints „Gulbis”
  • Sacensības dažādos sporta veidos.

Vairāk informācijas par tūrisma objektiem un pasākumiem šeit.


         Gulbene var lepoties arī ar savu futbola komandu - FB Gulbene, jau kopš 2005.gada ar labu spēli Latvijas Futbola Virslīgā popularizējot futbolu novadā.

         Tāpat Gulbenē aktīvi darbojas jauniešu centrs "Bāze" un biedrība "Gulces Gēns", kas nodarbojas ar alternatīvo sporta veidu popularizēšanu Gulbenes un citu novadu iedzīvotāju vidū, veicinot vēlmi būt fiziski aktīviem un dzīvot veselīgu dzīvesveidu. Biedrība izveidojusi sporta aktivitāšu centru Gulbenē, kas sevī ietver iekštelpu skeitparku, ielu vingrošanas laukumu, volejbola laukumus un daudzas citas aktivitātes.

Vairāk par jauniešu aktivitātēm iespējams uzzināt šeit.


          Gulbenes novads ir pievilcīgs uzņēmējdarbības videi. Šeit ir bagātīgi dabas resursi - plaši lauki, apjomīgi meži un neapgūtas teritorijas, kā arī vairākas aktīvas saimniecības nozares, kur izvērst arī savu uzņēmējdarbību vai rast sadarbības partnerus produktīvākai darbībai. Gulbenes novadā pārstāvētas tādas uzņēmējdarbības nozares, kā lauksaimnieciskā ražošana, kas sevī ietver gan lauksaimniecības produkcijas un piena pārstrādi, gan maizes un konditorejas izstrādājumu ražošanu. Šeit atrodami neskaitāmi mājražotāji, kas nodarbojas ar ekoloģiskās produkcijas ražošanu. Uzņēmēji, kas nodarbojas ar mežizstrādi, kokapstrādi un mēbeļu ražošanu, guļbūves ēku ražošanu un uzstādīšanu, celtniecību, metālapstrādi, tirdzniecību, dažāda veida pakalpojumiem un, protams, tūrismu un atpūtu.


Kas labi domā, tas gudri dara! Gulbenes novads - ilgtspējīgs novads.