Biogrāfija

Enhet pirmsākumi rodami 2001/2002. gadā, kad sākotnējā sastāva skanējums bija ar jūtamu Hardcore novirzi. Par galveno grupas darbības motivāciju kalpoja ideja, sevis pasniegšana, attieksme, kā arī disciplīna, kas palīdzēja(un vēl joprojām palīdz)attīstīties grupai kopumā un katram individuāli.

Grupas nosaukums „Keep it clear” skaidri apzīmēja ideju un dziesmu būtību, ko toreiz pārstāvēja Lauris Sildniks (vokāls), Mārtiņš Brants (bass), Marts Sildniks (ģitāra) un Andrejs Verza (bungas). Pirmo reizi „Keep It Clear” plašākai sabiedrībai atzīmējās 2002. gada 28. martā kopā ar tādām grupām kā Pest of a Child(R.I.P), Cita attieksme(R.I.P.), More than talking (R.I.P) un All Day Long.

Protams, „KIC” nepiederēja pirmklasīga aparatūra, tāpēc iespēju robežās tika iegādāti visi iespējamie aparāti, no kuriem pastāvēja iespēja izdabūt ārā skaņu. Mēģinājumu telpas tika iekārtotas šaurās un mitrās pagraba telpās, kas par mājvietu jaunajai hardcore apvienībai kalpoja vairāk kā gadu.

Jau pēc pirmajiem koncertiem skanējums sliecās uz kaut ko smagāku par HC, tāpēc grupa pieņēma otru ģitāristu - Arti Zviedrānu. Pirmais grupu pameta Marts, kurš paralēli „Keep It Clear” aktīvi darbojās „More Than Talking” sastāvā. Vēlāk viņa vietu ieņēma Didzis Kozlovskis. Nospēlējis tikai dažus koncertus, grupu atstāja nenoliedzami talantīgais ģitārists Artis. Turpinājās otrā ģitārista meklēšana, kā rezultātā grupas dalībnieki uzdūrās valmierietim Arturam Skujiņam-Meijiņam, kurš ar jaunām idejām, acīmredzamu potenciālu un lielu iedvesmu veiksmīgi ienāca grupas kolektīvā.

2003. gads grupai bija apzīmējams kā lūzuma periods, kad ar paziņojumu par aiziešanu klajā nāca Andrejs Verza, kurš grupā darbojās jau kopš dibināšanas. Paralēli tam „Keep It Clear” atvadījās arī no Artura Skujiņa-Meijiņa. Neskatoties uz to, šis lūzums ienesa arī pozitīvas pārmaiņas - par lielu pārsteigumu visiem, Cēsu kolektīvam pievienojās viens no Latvijas alternatīvās skatuves labākajiem bundziniekiem Edgars Āboliņš, kurš bija darbojies arī Distorted Youth sastāvā. Vienlaicīgi grupa ieguva arī pamatīgāko balstu tās pastāvēšanas vēsturē - Aleksandru Lomašonoku (Brute Chant(R.I.P), Wrong Side(R.I.P))

Par cik bija mainījies viss – muzikālā uztvere, sastāvs, audzis individuālais līmenis un uzstādīti jauni mērķi – tika nolemts „Keep It Clear” nosaukumu mainīt uz „ENHET”.

Tad arī tika iekarots Latvijas underground kulta vietas ''Bērnudārzs'' pagrabs, kur blakus „Wrong Side” mēģinājumu telpām izbūvējām savas. Ap to laiku tika veikti pirmie ieraksti „Indygo rec.” studijā, par ko jāpateicas bijušajam bundziniekam - Andrejam Verzam. „Enhet” sāka aktīvi koncertēt gan Latvijā, gan ārpus tās, dodoties savā pirmajā koncertturnejā, kas aptvēra Somiju un Igauniju.

2004. gadā grupā atkal notiek fundamentālas izmaiņas, šoreiz savas vakances atstāja Edgars Āboliņš (bungas) un ģitārists Didzis Kozlovskis. Bundzinieka vietu aizstāja pieredzējušais, grupas „Dexter” bundzinieks Mareks Vecgailis. Līdz ar Mareka atnākšanu, „Enhet” iegūst pavisam citu skanējumu, kļūstot daudz tehniskākam, metāliskāks un arī profesionālākam. Tiek ierakstītas jaunas dziesmas "Hodila" ierakstu studijā, kas bija grupas pirmais mēģinājums sākt darbu pie sava studijas albuma, kas noslēdzās tikai pēc četriem gadiem. Atgriežoties pie pārbaudītām vērtībām, Aleksandra Lomašonoka ģitāras partijas papildināt ierodas pirmais ģitārists - Marts Sildniks.

Vēlāk par ļoti nozīmīgu pavērsienu izvērtās „Bērnudārza” zaudēšana, kas nozīmēja ne tikai beigas īpaši atmosfēriskiem koncertiem, bet arī mēģinājuma telpu zaudēšanu lokālajām grupām, tai skaitā „Enhet”.

Kad „Enhet” sastāvs jau likās stabils, 2005. gadā grupu kārtējo reizi piemeklēja izmaiņas - atkal bundzinieks. Viņa vieta pārāk ilgi brīva nepalika - jau pēc neilga laika pirmie koncerti tika sniegti ex More Than Talking bundzinieka Reiņa Reķa pavadījumā. Šā paša gada vasarā „Enhet” ieraksta savu pirmo pilna apjoma albumu, kas atkal nesekmējas ar tā izdošanu. Sākot ar šo gadu, grupa piedzīvoja savu augšupeju, spēlējot koncertus visos lielākajos Latvijas metāla mūzikas koncertos, kā arī pirmo reizi braucot turnejā uz Poliju.

Visiem, atskaitot grupu, par lielu pārsteigumu notiek piektā bundzinieku maiņa un 2006. gada 4. novembrī savu pēdējo koncertu Enhet sastāvā nospēlē Reinis Reķis. Vietā nāk trešais brālis grupā - Jānis Sildniks, plašāk zināms kā Caps, kurš tika rūpīgi gatavots, lai būtu līdzvērtīgs aizstājējs visiem iepriekšējiem bundziniekiem. Pēc vairāku mēnešu rūpīgas gatavošanās, savu pirmo koncertpieredzi jaunais bundzinieks gūst 2. februārī Sapņu Fabrikā, Veto žurnāla prezentācijā. 2006. gads tiek pavadīts skanējuma izkopšanā, strādājot mēģinājumos, un nospēlējot 24 koncertus gan Latvijā, gan Polijā, gan Lietuvā.

2007. gads grupai bija ārkārtīgi darbīgs – tika nospēlēti kopskaitā vairāk kā 25 koncerti, dalot skatuvi ar tik ievērojamām grupām kā Gorilla Buiscuits, Caliban, Blindside, Defdump, Disco Ensemble un vēl daudzām citām, ne mazāk ievērojamām mūzikas apvienībām. Gadam izskanot, Enhet kārtējo reizi ieraksta 11 dziesmu albumu "Check the Foundation", kuru „Hodila” studijā rakstīja un producēja grupas bijušais ģitārists - A.Skujiņš-Meijiņš.

2008. gads grupai ir bijis ļoti produktīvs. Pirmais pusgads tika pavadīts jauna repertuāra veidošanā un nākotnes plānu kalšanā, taču notikumiem bagāta izrādījās otrā gada puse, proti, tika nospēlēti koncerti kopā ar tādām grupām kā Madball, Cradle of Filth un Agnostic Front. 2008. gada nogalē, pēc sešu gadu gaidīšanas, Enhet beidzot nāk klajā ar paziņojumu par ilgi veidotā albuma "Check The Foundation" prezentācijas datumiem. Šā gada laikā, grupai uz pilnu slodzi pievienojas skaņotājs un tehniķis - Reinis Kārkliņš.

2009. gads grupā iesākās visnotaļ klusi un mierīgi, pirmajā gada pusē nospēlējot vien četrus koncertus, dalot skatuvi ar The Black Dahlia Murder(US) un Strike Anywhere(US). Jūnijā „Enhet” paziņo par pauzes paņemšanu, novembra Eiropas tūres gatavošanās nolūkos, kurā pavadīja divas nedēļas, koncertējot vairākās valstīs. Neilgi pēc tam, 21. novembrī, „Enhet” uzstājas klubā „Fontaine Palace”, grupai vēl nenojaušot, ka nospēlēja savu pēdējo koncertu gan Fontaine kluba vēl nenodegušajās telpās, gan pēdējo koncertu esošajā sastāvā.

2010. gada sākumā, precīzi četrus gadus pēc pirmā koncerta esošajā stastāvā, ar negaidītu paziņojumu par aiziešanu no grupas klajā nāca tās entuziastiskākais biedrs – Aleksandrs Lomašonoks, kurš 2003. gadā grupā ienesa radikālas pārmaiņas, kļūstot par ārkārtīgi nozīmīgu „Enhet” vēstures daļu. Viņa vietu sastāvā ieņēma Aigars Māls, kurš savu pirmo publisko uzstāšanos grupas kolektīvā pieredzēja 2010. gada ģitāristu sesijā. Atlikušais gads tiek pavadīts strādājot pie programmas un gatavojoties Eiropas turnejai septembrī.
2011. gads, līdzīgi kā iepriekšējais, tiek iesākts ar koncertu ģitāristu sesijā. Īsi pēc tā Enhet piesaka 10 gadu jubilejas koncertu, ko atzīmē Fonoklubā, dalot skatuvi ar ilggadējiem draugiem Sanctimony un Spit It Out. Koncerta ietvaros tiek uzņemts arī videoklips dziesmai „Hold Your Breath”, kurš dienasgaismu ieraudzīs 2011. rudenī.

Dalībnieki

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam