Dārznīca

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
110


Par šo profilu

DĀRZNĪCA ir zaļākas un skaistākas domāšanas projekts, kura mērķis ir mudināt vienoties skaistākai un sakoptākai videi. Šī ir dabas, koku un ziedu skaistuma un dziedinošās harmonijas klubs, kurā aicināts ir piedalīties ikviens.

Sekotāji30 035

 

Kontakti

Jaunumi

Kādi darbi jāveic martā saistībā ar košumdārziem?

 • 11. mar 2013 10:32

·Ja tas vēl nav izdarīts, ar steigu piesedz vai noēno pret saules apdegumiem jūtīgos skuju kokus, rododendrus un mūžzaļos kokus un krūmus. Ik pa laikam pārbauda, vai vējš no augiem nav nopūtis piesegumu.

·Dekoratīvām graudzālēm apgriež sausos dzinumus.

·Izlīdzina pa ziemu zālienā samestās snie... Lasīt tālāk

Bērzu stādīšana!

 • 7. mar 2013 10:23

Bērzus var stādīt gan grupās, gan vienus pašus. Vislabākais stādīšanas laiks ir rudens, taču, ja tas nokavēts, tad iespējams iedēstīt bērzu arī ļoti agrā pavasarī. Pirms dēstīšanas izvēlētajā vietā jāizrok apmēram 60 x 60 cm liela bedre, taču vislabāk, ja tā ir vēl dziļāka, protams, ņemot vērā ... Lasīt tālāk

Mēneša augs - BĒRZS!

 • 4. mar 2013 14:14

Bērzi ir ātraudzīgi, gaismas prasīgi, bet izturīgi koki. Tie labi aug irdenās, vienmērīgi mitrās un trūdvielām bagātās augsnēs, bet labi panes arī sausas augsnes. Jau pēc sešiem gadiem bērzs var sasniegt 7 metru garumu, bet visā savā dzīves laikā bērzi izaug līdz 30 metrus gari. Bērza stumbra a... Lasīt tālāk

2013.gada augs - Stāvā vilkakūla

 • 27. feb 2013 10:41
Latvijas Botāniķu biedrība stāsta, ka Stāvā vilkakūla ir Latvijā samērā bieži sastopama, tomēr necilā izskata dēļ nav izpelnījusies lielu ievērību un reti kurš to pazīst.

Stāvā vilkakūla ir neliels (10-30 cm) daudzgadīgs graudzāļu dzimtas augs, kas veido blīvu ceru. Ne velti sugai dots tik zīmīgs nos... Lasīt tālāk

Skolēni atrāda kā viņiem sokas ar stādu audzēšanu skolēnu konkursam "Dārznīca"

 • 22. feb 2013 10:53
Gaujienas speciālās internātskolas 6. klases komanda ir iesūtījusi šo bildi ar saviem izaudzētajiem augiem "Dārznīca" skolēnu konkursam. Paldies skolotājai I. Stūrītei!

Ja arī jūs vēlaties atrādīt, kā jums sokas ar jūsu stādu audzēšanu, droši varat sūtīt savas bildes uz
skolenu.konkurss@darznica.... Lasīt tālāk

Dārznīcas dārza darbu plānotājs!

 • 18. feb 2013 15:10

Drīz jau klāt pavasaris, kas nozīmē, ka dārza darbi atgriezīsies pilnā sparā. Bet pat vislabākajam dārzkopim dažreiz ir pagrūti atcerēties, kad katram augam, stādam un kokam ir vajadzīga apgriešana, mēslošana, rušināšana, siltināšana vai smidzināšana.

Dārznīca ir izveidojusi virtuālo kalendāru, k... Lasīt tālāk

Dārznīcas eksperts Ansis Birznieks no Galantus atbild uz jūsu iesūtītajiem jautājumiem!

 • 15. feb 2013 13:09

J. Mans jautājums ir tieši saistīts ar zālāju. Pirms trīs gadiem iesēju diezgan lielu platību ar mauriņzāli. Tomēr jau tagad to sāk krietni vien pārņemt baltais āboliņš. Kāpēc tā? Un vai tur var ko darīt?

Jāpiekrīt, ka baltais āboliņš ir agresīvs zāliena kaimiņš, taču par baltā āboliņa uzskatīšanu pa... Lasīt tālāk

Filodendrs (Philodendron) - viegli kopjamais istabas augs!

 • 12. feb 2013 10:41

Filodendru ģints ir otra plašākā ārumu ģintī. Tie izceļas ar lielām un mākslinieciskām lapu formām. Šo augu dzimtene ir Dienvidamerikas tropiskie reģioni, kur šie augs savvaļā pat spēj izaug kā milzu krūmi. Iekštelpu Filodendru sugas ir mazākas un viegli kopjamas.

Savām mājām var izvēlēties g... Lasīt tālāk

Vairāk par šī gada koku - čūskegli!

 • 6. feb 2013 12:17

Andrejs Svilāns, dendrologs, Nacionālā botāniskā dārza direktors stāsta:

Čūskegles nav kāda īpaša egļu suga, gluži otrādi dažādām egļu sugām dabā atrastas formas ar savdabīgu skraju zarojumu un parupjām skujām, kas nereti atgādina izlocījušos čūsku. Pazīstamākās no parastās egles šāda veida šķ... Lasīt tālāk

Uzdod jautājumu dārza dizaina, ierīkošanas un zālāju ekspertam Ansim Birzniekam!

 • 4. feb 2013 13:26
Februāris klāt, un drīz jau būs pavasaris! Vai arī jūs nespējat vien sagaidīt, kad būs iespēja visas domas veltīt dārzam? 
Dārznīca piedāvā ekskluzīvu iespēju saviem Draugiem.lv faniem uzdot interesējošus jautājumus par tēmām: 
 • DĀRZA DIZAINS; 
 • DĀRZA IERĪKOŠANA; 
 • ZĀLĀJA KOPŠANA 
Jautājumus var iesniegt še... Lasīt tālāk