Dienas stāsts

Eduards Verners Puķītis (1889-1971) Jūrnieks, Latvijas armijas komandleitnants.

Kapteinis Eduards Verners Puķītis dienestu sācis Krievijas Impērijas kara flotē kā navigators. Pēc atvaļināšanas, 1914.gada 20.jūlijā viņu atkal iesauca Baltijas jūras kara flotē... Dienot uz palīgkreisera „Rīga” viņš piedalījies vairākās kaujās. Kad Krievijā pie varas nāca lielinieki, viņš palika Somijā... Izlasi stāstu →

No tiem laikiem saglabājušies vien atmiņu fragmenti, lietas, kas pārdzīvojušas savus īpašniekus un valsts, ko viņi toreiz izcīnīja. Kādi viņi bija - leģendām un teiksmām apvītie Brīvības kauju cīnītāji? Zini, nekā īpaša - tādi paši kā mēs, kā Tu, tikai liktenis viņiem lika samaksāt par mūsu brīvību ar savām asinīm. Notikumu gaitai vari sekot, lasot tā laika informatīvos ziņojumus par situāciju frontē.

18. novembra notikumi

Rītā:

Jelgavas virzienā cīņas notiek uz Iecavas upes labā un uz Lielupes abiem krastiem. Mūsu artilērija vakar apšaudīja Jelgavas vokzāles (stacijas) rajonu.

Vakarā:

Šorīt ienaidnieks, pabalstīts no stipras artilērijas uguns, uzbruka Emburgai, bet tika atsists, pamezdams uz kaujas lauka daudz kritušus un ievainotus. Mēs ieguvām vairāk ložmetējus un munīciju. Mūsu baterija apklusināja ienaidnieka bateriju, kura priekš un pa uzbrukuma laiku nikni apšaudīja Emburgu. Pēc sīvas kaujas mūsu karaspēks ar strauju uzbrukumu ieņēma Mežotni, pie kam mūsu rokās krita viens gluži vesels aeroplāns, apbruņots ar Z ložmetējiem, un vairāku aeroplānu daļas; bez tam 5 ložmetēji, daudz granātu un lieli krājumi labības un kartupeļu. Jelgavas rajonā mēs ieņēmām Nemeiče un Robel - Dobel muižas, pie kam saņēmām daudz gūstekņu un kara materiālu.

Liepājas fronte: pie Liegu stacijas mūsu karaspēks atņēma vāciešiem vienu lokomotīvi un vagonu, kurus aizveda uz Liepāju.


Paldies Latvijas Kara muzejam par sniegto informāciju.
Paldies Latvijas armijai par sniegto informāciju.