Biogrāfija

"Auroras" sākotnējais iedvesmotājs ir Dižkačs - izbijis panks, akmeņkalis (gājis lietišķās mākslas vidusskolā), daudzu "Jumpravas" sociālo hītu tekstu autors, labs Aigara Grāvera draugs, INDIE mūzikas fans, savulaik - neatkarīgā izdevuma "Stieple" redaktors un izdevējs, kā arī "Asociāciju sektora" dalībnieks. 1987. gada beigās no armijas pārnāk viņa draugs Beinārs, kurš dienestā aiz gara laika sācis dauzīt bungas. Tad tiek sameklēts Himlers, un Dižkača mājas pagrabā trijatā uzsākti mēģinājumi. 1988. gada pavasarī ar Grāveru pie taustiņiem un viņa idejisko atbalstu ieraksta divas Himlera dziesmas ar Dižkača vārdiem - arī "Barjeru", kuras videoklips tiks demonstrēts TV. Pie ieraksta palīgā pieaicina "Melodijas" inženieri Tāli Timrotu, kurš turpmāk paliek "Auroras" sastāvā kā ģitārists.
Mūziku - tā nosacīti dēvējama par romantisko pankroku, ja vien tāds termins muzikoloģijā būtu pazīstams - parasti sacer visi kopā. Tai raksturīgs dinamisks svaigums un spontānums, kas labi sasaucas ar Dižkača sociāli dumpīgajiem un nihilistiskajiem tekstiem un ekspresīvo skatuves šovu. Pirmā publiskā uzstāšanās notiek 1988. gada beigās Iecavā.

Izmantoti materiāli no '80. un '90. gadu žurnāliem "Liesma" un "Zvaigzne", kā arī no laikrakstiem "Padomju Jaunatne" (vēlāk "Latvijas Jaunatne") un "Rīgas Balss".

Plašāku informāciju sk. REMIX MM izdotajā grāmatā "Bildes - mūzikas un mākslas festivāls 15 gados". Autori - Klāss Vāvere un Daiga Mazvērsīte. Salikuma autore - Tija Auziņa.

(Profila foto: Andris Kozlovskis)

Dalībnieki

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam