Apotheka

Oficiālā lapa
Ieteikt
 9

Jautājumi un atbildes

Man ir spēcīga alerģija no lapseņu un bišu kodieniem. Vai ir kāds preparāts, ko es varētu iegādāties un turēt pa rokai koduma gadījumam?
Terapija atkarīga no alerģijas izpausmes pakāpes un veida. Ja reakcija uz bišu/lapseņu indi ir vietēja (apsārtums, uztūkums, sāpes, nieze) un norise uzskatāma par vieglu, nepieciešami pretalerģijas līdzekļi (vislabāk ātras iedarbības, piemēram Fenkarol, Reactin, Tavegyl u.c.). Parādoties pirmajiem simptomiem (apsārtumam, pietūkumam) kā pirmās palīdzības līdzekli var izmantot aukstas kompreses uz koduma vietas. Ja reakcija ir vidēji smaga vai smaga (anafilaktiskais šoks- traucēta elpošana, sāpes vēderā, krampji, samaņas zudums; iespējamas letālas sekas) ieteiktu Jums konsultēties ar ģimenes ārstu vai alergologu par recepšu medikamentu piemērošanas nepieciešamību.
Vai Jums ir zarnās šķīstošie vitamīni, bet bez žeņšeņa, kā gerimax? Hroniskais gastrīts un toksikoze neļauj lietot nekādus vitamīnus.
Katrā aptiekā vitamīnu klāsts nedaudz atšķiras, bet kā piemēru varētu minēt Vitiron vitamīnus, kas nekairina barības vada un kuņģa gļotādu. Jebkurā gadījumā, vitamīnus noteikti vajadzētu lietot ēšanas laikā vai īsi pēc tās.
Man ārsts lika lietot D3 vitamīnu 8 pilienus dienā, bet nopirku AAptiekas pasūtijuma gatavotos D3 vitamīnus (lācītis virsū), un tur rakstīts, ka pieaugušiem 1 piliens dienā. Vai nevaru saindēties?
Labdien! Nepieciešamo D vitamīna devu parasti nosaka individuāli, vadoties pēc analīžu rezultātiem (pēc tā, cik liels ir D vitamīna deficīts). D vitamīna deva, ko jūs uzņemiet ar 8 pilieniem, kaitējumu nerada. Tāpēc, ja ārsts nozīmējis lietot 8 pilienus, tad tik daudz arī vajadzētu lietot.
Kas notiek ja parasts termometrs nokrīt un pārlūzt?
Ja ar "parasts termometrs" tiek domāts dzīvsudraba termometrs, tad, veicot pareizus dzīvsudraba savākšanas pasākumus, būtisks kaitējums veselībai nevar rasties, ja tas ir dzīvsudrabu nesaturošs termometrs- tas ir netoksisks un cilvēka veselībai nekaitīgs.