Biogrāfija

Rassell, īstajā vārdā Ruslans Kuksinovičs (dzimis 1982. gadā 4. februārī Liepājā) ir mūzikas un video producents, dziesmu autors un izpildītājs, kādreiz populārās hiphopa un R&B grupas ''Device'' dalībnieks. Grupas pastāvēšanas laikā ir izlaisti trīs studijas albumi - "Better Days" (2002), "18 Touchez" (2003) un "2 Hot 4 LV'' (2006). Pēdējais albums īpaši kļuva slavens pateicoties Rassell dziesmai ''Ты для меня'', piedaloties ''Scandal Inc.'' un slavenās Krievijas grupas ''Banda'' dalībniekam Ratmiram Šiškovam. Rassell ir izdevis arī savu soloalbumu - ''Cool & Sentimental'' (2009).
Rassell un viņa pašreizējā sadarbības partnere, dziedātāja Sabīne Berezina ir laiduši klajā albumu - ''Dzīvo brīvi'' (2012). Albums galvenokārt ir ieturēts mūsdienīgā elektropopa, repa un R&B stilā. Šis duets pašlaik ir viens no pieprasītākajiem mūzikas projektiem Latvijā. Rassell ir izlaidis vairākus veiksmīgus radiosinglus un videoklipus, no kuriem divi ļoti īsā laikā kļuva par lieliem hitiem Latvijā un Baltijas valstīs. Videoklips ''Esi man klāt'' sadarbībā ar dziedātāju Samantu Tīnu un albuma tituldziesma un videoklips ''Dzīvo brīvi'' sadarbībā ar dziedātāju Sabīni Berezinu. Dziesmas ''Dzīvo brīvi'' anglisko versiju Rassell ir iedziedājis kopā ar vienu no savulaik populārās disko mūzikas grupas ''Boney M.'' dalībniecēm - Sheyla Bonnick.

Savu muzikālo darbību Rassell aizsāka 1995. gadā, kad 13 gadu vecumā aizrāvās ar hiphopa mūziku un pielāgojoties tā laika tehnikai sāka radīt savus pirmos ierakstus. 1998. gada sākumā Rassell ar savu domubiedru Maratu Ogļezņevu nodibinājis grupu ''Device''. Sākotnēji mūzika abiem bijusi kā hobijs, tad, pēc pirmās uzstāšanās ("Jauno mūziķu saietā", 2000. gada 8. aprīlī) un pēc grupas pirmā singla "Find A Point" (piedaloties Antonam), kurš "Rietumu Radio" topā noturējās 8 nedēļas, vaļasprieks pārtapa par grupas dalībnieku pamatnodarbošanos. Grupa ''Device'' laiku gaitā apliecinājusi, ka ir viena no līderiem Latvijā savā muzikālajā stilā. Desmit gadus, savas pastāvēšanas laikā, šis kolektīvs pārsteidza Latviju, izpildot aktuālu hiphopa un R&B mūziku, apvienojot to ar popmūzikas elementiem. Kā pamatojumu tam var minēt, ka 2005. gadā grupa ''Device'' tika uzaicināta iedziedāt rindkopas Raimonda Paula dziesmai ''She's Got The Right Key'' ko izpildīja zviedru dziedātāja Sonja Bishop.
Strauju popularitāti apvienība ieguva lielā mērā pateicoties apstāklim, ka īpaši nekad pēc tās nebija tīkojuši. Puiši vienkārši darīja to, kas tik ļoti patika pašiem, un no sirds gādāja lielu baudu un gandarījumu. Protams, liels paldies jāsaka savām pašu sarakstītajām dziesmām, to melodiskumam, vēl neapšaubāmi savam jaunības maksimālismam un skatuviskajai harizmai. Grupa ''Device'' ierakstu kompānijas ”Mikrofona Ieraksti” paspārnē ir izdevusi trīs albumus - ”Better Days” (2002), ”18 Touchez” (2003) un ”2 Hot 4 LV” (2006). Pēdējais albums īpaši kļuva slavens pateicoties Rassell dziesmai ”Ты для меня”, piedaloties ‘’Scandal Inc.’’ un slavenās Krievijas grupas ”Banda” dalībniekam Ratmiram Šiškovam, kurš neilgi pēc šīs dziesmas klipa uzņemšanas Maskavā iekļuva smagā autokatastrofā un gāja bojā.
Lai gan nelielu, tomēr starptautisku atzinību ir izdevies iegūt ar Rassell dziesmu ”4 Da Club Headz” (piedaloties Ladybird), kura tika izdota Indonēzijā un Korejā. Šī dziesma iekļuva šo valstu izlasēs, līdzās citiem pasaules slaveniem izpildītājiem, kā Jamelia, Chingy, ‘’West Side Connection’’, Kylie Minogue, ‘’Beastie Boys’’, ‘’Starsailor’’.
Grupas īpašumā ir iegūtas divas mūzikas balvas. Populārais Eiropas mūzikas žurnāls ‘’Top Of The Pops’’ atzina grupu par labākiem jaunpienācējiem Latvijas mūzikā 2002. gadā. Dziesma ‘’4 Da Club Headz’’ ''LNT Mūzikas video'' balvu pasniegšanas ceremonijā tika atzīta par labāko hiphopa dziesmu 2004.
Rassell dziesma ‘’Jauna, jauka māmiņa’’ no grupas trešā albuma ir iekļauta Austrijas, Lielbritānijas un Latvijas kopražojuma filmā ‘’Jāņu nakts’’ (‘’Midsummer Madness’’). Savām dziesmām ”Device” ir izveidojuši piecus videoklipus, ir tapušas kopīgas dziesmas arī ar citiem Latvijas māksliniekiem - Ivo Fominu un Tomasu Kleinu, grupu ”Tumsa”.
Rassell dziesmas, kā arī aranžējumus savā repertuārā ir iekļāvuši vairāki Latvijā pazīstami mākslinieki, piemēram, Ozols, Gacho, "Scandal Inc.", ‘’A-Europa’’. Rassell ir sadarbojies un rakstījis dziesmas arī jaunajiem Latvijas mūziķiem, grupai ‘’PeR’’, Sabīnei Berezinai, Samantai Tīnai, Oskaram Deigelim un daudziem citiem.
2009. gadā Rassell sadarbībā ar ‘’Platforma.lv’’ ir izdevis savu pirmo soloalbumu - ''Cool & Sentimental''. Vairākas no albuma dziesmām Rassell ir iedziedājis kopīgi ar citiem Latvijā populāriem mūziķiem, tostarp arī ar Intaru Busuli.

Diskogrāfija:

Device - Better Days (2002)
Device - 18 Touchez (2003)
Device - 2 Hot 4 LV (2006)
Rassell - Cool & Sentimental (2009)
Rassell & Sabīne Berezina - Dzīvo brīvi (2012)
Rassell & Sabīne Berezina - Esi kustībā (2016)

Pavisam kopā ir aptuveni vēl 35 citi albumi un izlases, kur atrodami grupas ''Device'' singli un sadarbības, kā arī Rassell producētās dziesmas un sadarbības ar citiem mūziķiem.

Videogrāfija:

01. Device - Rītdiena (2002)
02. Device - Vai tad tev (2003)
03. Device (feat. Ladybird) - 4 Da Club Headz (2004)
04. Device (feat. Scandal Inc. & Ratmir Shishkov & Angina) - Ты для меня (2005)
05. Rassell (feat. Scandal Inc. & Ratmir Shishkov) - Когда расходятся пути (2006)
06. Rassell (feat. Intars Busulis) - The Running Life (2009)
07. Rassell & Sabīne Berezina (pied. Aivo Oskis) - Lec, lec (2011)
08. Rassell & Samanta Tīna - Esi man klāt (2012)
09. Rassell & Sabīne Berezina - Dzīvo brīvi (2012)
10. Rassell & Sabīne Berezina - Viss bumbās (2013)
11. Rassell & Sabīne Berezina - Ja vien esi tu (2013)
12. Rassell & Sabīne Berezina - Mūsu vasara (2013)
13. Rassell x Sabīne Berezina - #PretīNākamTev (2014)
14. Rassell, Edvards Grieze, Sabīne Berezina - Esi kustībā (2014)
15. Rassell & Sabīne Berezina - Tava pasaule (2015)
16. Rassell - Не убегай (2016)
17. Rassell & Edvards Grieze & Sabīne Berezina - Ziema (2016)
18. Rassell - Рядом быть (2016)
19. Rassell & Sabīne Berezina ft. Beth Kevil - Lai nes nost (2016)
20. Trap Love x Rassell - Sound n' Soul (2016)
21. Rassell - Laiks (2017)
22. Rassell & Edvards Grieze & Sabīne Berezina - Kaila (2017)
23. Rassell - Ревность (2018)
24. Rassell & Sabīne Berezina & Aivo Oskis - Ar tevi vien (2018)
25. Rassell feat. Aivo Oskis - Divas biļetes (2019)
26. Rassell & Sabīne Berezina & Aivo Oskis - Mentola konfektes (2019)

Papildus jau uzskaitītajiem videoklipiem ir vēl daudz un dažādu koncertierakstu, neoficiālu video, kā arī teksta video.

Dalībnieki

Dziedātājs

Bundzinieks

Koncertu menedžere

Dziedātāja

Producents, dziesmu autors, izpildītājs, projekta vadītājs (E-pasts: ruslanskuk@inbox.lv)

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika